R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft ve VW Anlaştı: Artırılmış Gerçeklik Arabalara Geliyor

  Microsoft, Hololens 2 gözlüğünü otomobillerin içinde kullanabilmek için Volkswagen ile iş birliği yaptı.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  06.05.2022 17:37 1789 2 dk okuma süresi
  Microsoft ve VW Anlaştı: Artırılmış Gerçeklik Arabalara Geliyor
  Son Düzenleme:

  Microsoft, HoloLens 2 için artırılmış gerçeklik gözlüğünün arabalarda da çalışmasını sağlamak için tasarlanan yeni mobil platform özelliğini duyurdu. Microsoft, Hololens 2'nin yeni "Moving Platform" (hareketli platform) modu aracılığıyla arabalara artırılmış gerçeklik getirmek için Volkswagen ile birlikte çalışıyor.

  Her iki şirket de bunun nasıl çalışacağına dair kesin ayrıntılara girmiyor, ancak ne bekleneceğine dair bazı göstergeler var. Örneğin Microsoft, "hareketli platformun" sürücülerin olumsuz yol koşullarıyla nasıl başa çıkacaklarını eğitmek için kullanılabileceğini söyledi.

  Hololens 2 destekli araba sürüşü 

  Prototip görüntülerine bakıldığında mod, aracın içine ve dışına 3D modeller yerleştirilerek çalışıyor. Bunu yalnızca HoloLens 2 gözlüğünü takarak görebilirsiniz. Gezinmek için, gitmek istediğiniz yeri gösteren bir ok ile gösterge panelinin üstüne yerleştirilmiş bir rota haritasına sahip olacaksınız.

  HoloLens 2 ayrıca yaya geçitlerinde insanlara karşı dikkatli olmanızı söyleyen 3 boyutlu yaya uyarısı görüntülüyor. Hatta size arabanın içindeki sıcaklığı bile söyleme yeteneğine sahip.

  Hololens 2 destekli araba sürüşü

  Microsoft, Moving Platform prototipini, araçlarından birini HoloLens'e bağlayan Volkswagen araştırmacılarıyla test etti. Volkswagen ekibi daha sonra Microsoft ile birlikte çalışarak HoloLens Moving Platform'un nasıl geliştirilebileceği konusunda geri bildirim sağladı.

  Sistem, sanal nesneleri aracın içine ve dışına yerleştirmenize olanak tanıyor. Microsoft tarafından yayınlanan görüntü, HoloLens 2'nin bir arabanın kontrol paneline sanal harita yansıttığını ve ana kavşakların önünde gezinme oklarının belirdiğini gösteriyor. 

  Bu güncelleme, Microsoft'un okyanustaki gemilerde kullanılması beklenen mevcut Moving Platform modunun bir parçası.

  VW, HoloLens gözlüklerini kurtarabilir mi?

  Şubat 2022'nin başlarında HoloLens 3 iptal edildi. Sorun şu ki, hiç kimse kulaklığın amacını bilmiyordu. Volkswagen ile olan bu yeni ortaklık, HoloLens projesine yeni soluk getirmenin bir yolu olabilir.  

  Volkswagen ortaklığıyla Microsoft, HoleLens 2'nin giderek artan sayıda eğitim ve sanal bilgi hedefini sağlamlaştırıyor. HoloLens kulaklıklarının ve mobil platformunun bir gün sürücü kursları için eğitim sınıflarında yer alacağı düşünülüyor

  Sizin HoloLens gözlükleri hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2024 iPhone SE 4 Geliyor: İşte Muhtemel Fiyatı ve Özellikleri!

  Apple'ın 2024 iPhone SE 4 modeli geliyor! Yeni bütçe dostu iPhone, gelişmiş özellikler ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

  Yeni Skoda Superb Türkiye'de Satışa Çıkıyor: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Yeni Skoda Superb, Türkiye'de lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu. Gelişmiş teknolojiler, yüksek konfor ve çeşitli motor seçenekleriyle dikkat çekiyor.

  Yapay Zeka Destekli Lenovo Yoga Slim 7x 14 ve ThinkPad T14s Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Lenovo, yapay zekalı Yoga Slim 7x 14 ve ThinkPad T14s dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Bu modeller, Snapdragon X Elite işlemcisiyle yüksek performans sunuyor.

  Samsung Galaxy Ring Geliyor: 9 Farklı Boyut Seçeneği Olacak!

  Samsung, ilk akıllı yüzüğü Galaxy Ring'i, 9 farklı boyut ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle 10 Temmuz'daki Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtacak.

  Microsoft ve VW Anlaştı: Artırılmış Gerçeklik Arabalara Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et