R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft ve VW Anlaştı: Artırılmış Gerçeklik Arabalara Geliyor

  Microsoft, Hololens 2 gözlüğünü otomobillerin içinde kullanabilmek için Volkswagen ile iş birliği yaptı.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 06.05.2022 17:37 1283 2 dk okuma süresi
  Microsoft ve VW Anlaştı: Artırılmış Gerçeklik Arabalara Geliyor
  Son Düzenleme:

  Microsoft, HoloLens 2 için artırılmış gerçeklik gözlüğünün arabalarda da çalışmasını sağlamak için tasarlanan yeni mobil platform özelliğini duyurdu. Microsoft, Hololens 2'nin yeni "Moving Platform" (hareketli platform) modu aracılığıyla arabalara artırılmış gerçeklik getirmek için Volkswagen ile birlikte çalışıyor.

  Her iki şirket de bunun nasıl çalışacağına dair kesin ayrıntılara girmiyor, ancak ne bekleneceğine dair bazı göstergeler var. Örneğin Microsoft, "hareketli platformun" sürücülerin olumsuz yol koşullarıyla nasıl başa çıkacaklarını eğitmek için kullanılabileceğini söyledi.

  Hololens 2 destekli araba sürüşü 

  Prototip görüntülerine bakıldığında mod, aracın içine ve dışına 3D modeller yerleştirilerek çalışıyor. Bunu yalnızca HoloLens 2 gözlüğünü takarak görebilirsiniz. Gezinmek için, gitmek istediğiniz yeri gösteren bir ok ile gösterge panelinin üstüne yerleştirilmiş bir rota haritasına sahip olacaksınız.

  HoloLens 2 ayrıca yaya geçitlerinde insanlara karşı dikkatli olmanızı söyleyen 3 boyutlu yaya uyarısı görüntülüyor. Hatta size arabanın içindeki sıcaklığı bile söyleme yeteneğine sahip.

  Hololens 2 destekli araba sürüşü

  Microsoft, Moving Platform prototipini, araçlarından birini HoloLens'e bağlayan Volkswagen araştırmacılarıyla test etti. Volkswagen ekibi daha sonra Microsoft ile birlikte çalışarak HoloLens Moving Platform'un nasıl geliştirilebileceği konusunda geri bildirim sağladı.

  Sistem, sanal nesneleri aracın içine ve dışına yerleştirmenize olanak tanıyor. Microsoft tarafından yayınlanan görüntü, HoloLens 2'nin bir arabanın kontrol paneline sanal harita yansıttığını ve ana kavşakların önünde gezinme oklarının belirdiğini gösteriyor. 

  Bu güncelleme, Microsoft'un okyanustaki gemilerde kullanılması beklenen mevcut Moving Platform modunun bir parçası.

  VW, HoloLens gözlüklerini kurtarabilir mi?

  Şubat 2022'nin başlarında HoloLens 3 iptal edildi. Sorun şu ki, hiç kimse kulaklığın amacını bilmiyordu. Volkswagen ile olan bu yeni ortaklık, HoloLens projesine yeni soluk getirmenin bir yolu olabilir.  

  Volkswagen ortaklığıyla Microsoft, HoleLens 2'nin giderek artan sayıda eğitim ve sanal bilgi hedefini sağlamlaştırıyor. HoloLens kulaklıklarının ve mobil platformunun bir gün sürücü kursları için eğitim sınıflarında yer alacağı düşünülüyor

  Sizin HoloLens gözlükleri hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  App Store'da 2022 yılının en iyilerini Apple CEO'su Tim Cook açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2022'nin App Store en iyi uygulama ve oyunları!

  Microsoft ve VW Anlaştı: Artırılmış Gerçeklik Arabalara Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et