R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mercedes’in Parça Sahteciliği ile Mücadelesi

  İnternet üzerinden aynı parçaların sahtelerini çok daha ucuza satarak para kazanmaya çalışan insanlar, Mercedes'in alarma geçmesine sebep oldular. Sahte parçalar konusunda kullanıcılarını uyaran ve çeşitli önlemler alma hazırlığı içerisinde bulunan Mercedes, marka koruma uzmanları sayesinde bu amacını ulaşmayı planlıyor.

  Dide Su Kaya Dide Su Kaya 07.08.2022 12:19 1226 2 dk okuma süresi
  Mercedes’in Parça Sahteciliği ile Mücadelesi
  Son Düzenleme:

  Lüks otomobil kategorisinde yer alan bir sınıf araçlara yönelik orijinal ekipman üreticisi olan OEM tarafından üretilen parçalar, imitasyonları ile karşılaştırıldığı takdirde oldukça pahalı kalıyorlar. Sahte parça satışının arttığı bu dönemlerde, Mercedes'in sahtecilik için marka koruma uzmanları atama kararı gündemde. Otomobil üreten birinden alınan bilgilere göre, sadece 2001 senesinde 650’den fazla baskın ile birlikte, 1.86 milyondan fazla sahte mercedes-benz parçalarının ele geçirildiği kamuya duyuruldu. Bir önceki sene ile kıyaslandığı takdirde oranda yüzde 6'dan daha fazla büyüme gerçekleştiği gözlemleniyor. Alınan önlemler ise bu oranın önüne geçilmediği takdirde, çok daha büyüyerek artacağına işaret ediyor.

  Mercedes Sahtecilik ile ilgili açıklama yaptı

  Mercedes'in hukuk işlerinin başında yer alan Renata Jungo Brüngger, sahte parça kullanımının artmasından sonra kamuoyuna bir açıklama yapma zorunluluğu hissetti. Renata Jungo Brüngger, yapmış olduğu açıklamada “Sahtecilik endüstrisi, organize suç yapılarına sahiptir. Uyuşturucu kaçakçılığı ile kıyaslandığı takdirde çok daha yüksek karlar elde edilmesi olanağı sağladığı için, son zamanlarda daha fazla tercih edilir hale geldi. Bu organize suç yapılarını kısıtlamak ve sürücülerin yol ve can güvenliğine yönelik tehditleri ortadan kaldırmak için, dünyanın dört bir yanındaki yetkililerle birlikte çalışarak mücadelemizi veriyoruz.” kelimelerini kullandı.

  Pandemi dönemi ile birlikte sahtecilik yapanlar, bu işi online ortamda bir ticari ranta çevirdi. İnternet üzerinden satışların çok ciddi oranda artması ile birlikte araba markaları harekete geçti. Sosyal medya hesaplarını kullanarak sahte parça satışı yapan grupların tespiti ve cezalandırılması oldukça zor oluyor. Polisin bile işleri takip etmede ve kişileri tespit etmede bazen yetersiz kaldığı gözlemleniyor. Bu durum ise otomobil devi marka sahiplerinin sahte parçalar ile ve bunların internet ortamından satışı ile mücadele edebilmek için keskin kararlar almalarına neden oluyor.

  İnternet üzerinden sahtecilik yapanlar bulunacak

  Mercedes'in bu kapsamda almış olduğu önlemler üç başlık altında toplanabilir; tespit et, saldır ve engelle. Çevrimiçi olarak sahte parça satışı yapan şüphelileri tespit edebilmek için marka koruma uzmanları atanacak ve sadece bu iş üzerinde yoğunlaşarak, sahtecilik yapan insanları bulmaları için özel olarak eğitilecekler. Sahtecilik yapan insanların bilgi sahibi olarak, farklı stratejiler geliştirilmesinin önüne geçilebilmesi adına kamuoyu ile çok fazla bilgi paylaşmayan  Mercedes, marka koruma uzmanlarının kalpazanlık sektörünün büyüyen iş modeline hızlıca uyum sağladığını belirtmekle yetindi.

  İnternet üzerinden satılan sahte parçaların kalitesinin oldukça düşük olduğunu ve satış sonrası bir parça gibi minimum yasal gereksinimleri bile karşılayamadığını belirten Mercedes, şirketin almış olduğu önlemlerle birlikte sahteciliğin önüne geçmeyi kafaya koyduklarını net bir şekilde kamuoyu ile paylaştı. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’tan Acil Güncelleme Çağrısı! Bilgiler Ele Geçirilebilir!

  WhatsApp, güvenlik açığına neden olan bir saldırıdan dolayı kullanıcılarından güncelleme yapmasını talep etti.

  Deadpool 3 Filminin Vizyon Tarihi Sürpriz Bir Şekilde Açıklandı! 'Wolverine' Karakterinin Filmde Yer Alacağı Yine Seyircilerle Paylaşıldı!

  Deadpool 3 filminin vizyon tarihi açıklandı. Buna göre Deadpool 3 filmi, 6 Eylül 2024 tarihinde vizyona giriyor. Filmde ayrıca Wolverine karakteri yer alacak.

  WhatsApp Görüşmelerine Link ile Katılma Desteği Gelecek!

  Meta, yeni WhatsApp güncellemeleriyle kullanım deneyimini arttırmaya devam ediyor. Şirket son olarak WhatsApp Call Link özelliğini duyurdu. İşte grup sohbetlerine yeni deneyim getirecek özelliğin detayları!

  Samsung S23 Serisi Şarj Gücüyle Beklentileri Karşılayamayacak!

  Samsun, 2023 yılında piyasaya süreceği Galaxy S23 seri için hazırlıklara başladı. Sızıntılara göre Samsung Galaxy S23 şarjı, kullanıcıları üzecek!

  Elif 1010
  Mercedes’in Parça Sahteciliği ile Mücadelesi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et