R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Şu Ana Kadar 3 Milyon Elektrikli Araç Üretti!

  Elon Musk’a ait olan Tesla şirketi, 2008'de üretimine başladığı elektrikli araç sayısını 3 milyona çıkarmayı başardı. Bunun şirket için önemli bir dönüm noktası olduğunu duyuran Elon Musk, 10 yıl içerisinde çok yol kat ettiklerini ve bundan sonraki 10 yıl içerisinde neler yapılabileceğini hayal ederken heyecanlandığını belirtti.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  07.08.2022 12:46 1835 2 dk okuma süresi
  Tesla Şu Ana Kadar 3 Milyon Elektrikli Araç Üretti!
  Son Düzenleme:

  2003 senesinde kurulan Tesla şirketi, başlangıcından günümüze kadar 3 milyon elektrikli otomobili üretme şerefine nail olduğunu duyurdu. 2008 senesinde elektrikli araç üretimine başlayan şirket, geçtiğimiz günlerde önemli bir dönüm noktasına ulaştığını ve ileriki seneler için çok daha büyük hedeflerinin olduğunu açıkladı.

  Tesla 3 Milyon araç üretti

  TESLA

  Elektrikli otomobil sektörünün liderleri arasında yer alan Tesla şirketi, 2008 yılında hiç kimsenin cesaret edemediği bir ortamda ilk elektrikli otomobili piyasaya sürdü. Yıllar geçtikçe çok hızlı bir şekilde büyüme yaşayan şirket, son zamanlarda bir başarıya daha imza atarak 3 milyon aracın üretimini tamamladığını duyurdu.

  Tesla şirketinin yıllık hissedarlar toplantısında konuşan şirket CEO'su Elon Musk, “10 yıl önce 3 binden az araba üretirken; şimdi 10 yıl içerisinde 3 milyon araba üretmeyi başardık. Peki önümüzdeki 10 yıl içerisinde neler yapacağız? Önümüzdeki 10 yıl içerisinde 100 milyon elektrikli araç üretmeyi başaramazsak şaşırırım” sözleriyle başarısını dile getirdi.

  Tesla şirketi bundan yaklaşık 1 ay önce ise, 2 milyon elektrikli araç üretimini tamamladıklarını duyurmuştu. Şanghay, Berlin ve Teksas'ta üretimlerini artırdıklarını duyuran şirket, son bir ayda GigaFactory hattından 1 milyon elektrikli araç daha ürettiklerini kamuya duyurdu.

  Büyümemiz iş planımızın içerisinde

  TESLA

  Konuşmasının devamında Elon Musk, Tesla şirketinin filo büyüme grafiğinin oldukça düzgün ilerlediğine ve potansiyel yatırımcıları etkilemek için özellikle tasarlanmış bir iş planı çizelgeleri gibi göründüğünü söyleyerek dinleyicileri güldürmeyi başardı.

  Kamuoyu ile paylaşılan bilgilere bakıldığı takdirde 2021 senesinde 900 binden fazla elektrikli araç üreten Tesla şirketi, 2022 senesinde %50’lik bir artış ile 1.5 milyon araç üretimi hedefi koymuş durumda. Bünyesine sürekli olarak yeni fabrikalar ekleyen şirket, 2023 itibariyle elektrikli araç yıllık üretim hedefini çok daha yüksek koyacak gibi görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Tesla Şu Ana Kadar 3 Milyon Elektrikli Araç Üretti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et