R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Jaguar Land Rover'dan Elektrikli Otomobil Devrimi: 15 Milyar Sterlinlik Yatırım

  Şirket, Reimagine Stratejisi kapsamında geleceği dönüştürmek için büyük yatırımlar yapmayı planlıyor ve elektrikli araçlara odaklanıyor. Bu doğrultuda, bu yılın son çeyreğinde tamamen elektrikli bir Range Rover modelini duyurmayı hedefliyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.05.2023 15:40 1859 2 dk okuma süresi
  Jaguar Land Rover'dan Elektrikli Otomobil Devrimi: 15 Milyar Sterlinlik Yatırım
  Son Düzenleme:

  Jaguar Land Rover (JLR), elektrifikasyon çözümlerine olan adanmışlığını 15 milyar sterlinlik bir yatırımla açığa çıkardı. Bu hareket, Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olarak hizmet verdiği JLR'nin elektrifikasyon alanındaki iddialı planlarının bir parçası. 

  Yeniden tanımlanan stratejisi kapsamında, JLR'nin İngiltere'deki Halewood fabrikası, yeni nesil kompakt ve tam elektrikli otomobilleri üretecek bir üretim merkezi olarak öne çıkıyor.

  2030 Hedefi: Tamamen Elektrikli Land Rover Modelleri

  Önümüzdeki beş yıl içerisinde JLR, elektrifikasyon sürecini hızlandırmak için 15 milyar sterlinlik bir yatırım yapmayı planlıyor. Bu, şirketin Reimagine Stratejisi çerçevesinde 2030'a kadar tüm Land Rover modellerinin elektrikli versiyonlarını üreteceği sözünü destekliyor. 

  Bu süre zarfında Jaguar da tamamen elektrikli bir otomobil markası haline dönüşecek. JLR, 2039'a kadar tedarik zincirinden üretim süreçlerine tüm operasyonlarında karbon nötr olmayı hedeflediğini ve bu hedefe ulaşmak için önemli adımlar attığını belirtiyor.

  2023'te İlk Elektrikli Range Rover Tanıtılacak

  JLR'nin elektrifikasyon macerası hızlanıyor. Şirket, orta boy SUV segmentindeki gelecek nesil modelinin tamamen elektrikli olacağını duyurdu. Bu kapsamda, önümüzdeki beş yıl boyunca 15 milyar sterlinlik bir yatırım yapacaklarını açıkladılar. İlk tamamen elektrikli Range Rover modeli, 2023 yılının son çeyreğinde kamuoyuna tanıtılacak.

  Tamamen elektrikli bir model olacak yeni nesil modern lüks SUV'nin ilk örneği, Range Rover ailesinden gelecek. JLR, 2025 yılında Merseyside'daki Halewood üretim tesisi tarafından üretilecek olan bu modelin, içten yanmalı motor, hibrit ve tamamen elektrikli motor seçenekleriyle sunulmaya devam edeceğini söylüyor.

  2025'te Elektrikli Jaguar'ların Yeni Nesli Yollarda Olacak

  Elektrikli üç yeni Jaguar modelinin dünya prömiyerinin yaklaştığı bildirildi. Jaguar Land Rover CEO'su Adrian Mardell, müşteri teslimatlarının 2025 yılında başlamasını öngördüklerini belirtti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honda’dan Yeni ‘Ye Serisi’ Elektrikli Otomobiller Geliyor: Pekin'de Tanıtılacak!

  Honda'nın yeni Ye Serisi elektrikli otomobilleri, Pekin Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak. Ye P7 ve S7 modelleri dikkat çekiyor.

  Android 15 Beta 1 Resmen Geldi: İşte Beklenen Özellikler!

  Android 15 Beta 1, büyük ekran uyumluluğu, geliştirilmiş erişilebilirlik ve artırılmış güvenlik özellikleriyle resmen geliyor.

  Android 15 ile Gelen Yeni Özellik: Pil Ömrünü Uzatan Adaptif Ekran Süresi!

  Google'ın Android 15 geliştirici önizleme sürümü, Android telefonlara gelecek yenilikleri açığa çıkarıyor. Son olarak, telefonların pil ömrünü artıracak bir özellik ortaya çıktı. Adaptif Ekran Süresi adı verilen bu özellik, telefonların kullanılmadığı

  Android 15, Farklı Bir Özellikle Geliyor: Bluetooth'u Tamamen Kapatmaya İzin Vermeyecek!

  Android 15, kayıp cihazları bulmayı kolaylaştıran yenilikçi bir özellik sunuyor; Bluetooth sürekli açık kalacak, pil ömrü çözümü de beraberinde geliyor.

  Jaguar Land Rover'dan Elektrikli Otomobil Devrimi: 15 Milyar Sterlinlik Yatırım

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et