R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Honda ve Sony'den Dev Yatırımlı Elektrikli Araç Şirketinin Detayları Belli Oldu!

  İki dev şirket Honda ve Sony arasında gerçekleştirilen iş birliği sonrasında yakın gelecekte dev bir yatırım sonucunda elektrikli otomobil üretiminin gerçekleştirileceği müjdesi verildi. İşte detaylar!

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  20.06.2022 16:59 1356 2 dk okuma süresi
  Honda ve Sony'den Dev Yatırımlı Elektrikli Araç Şirketinin Detayları Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Elektrikli araç kullanımı her geçen gün önem kazanmaya devam ediyor. Hem kullanım rahatlığı hem de çevresel faktörlerden dolayı artan elektrikli araç üretimlerine yakın zamanda bir yenisinin daha eklenmesi bekleniyor. Honda ve Sony arasında bir süredir gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında ortak ve yeni bir şirket kurmaya karar verdikleri öğrenildi.  

  Honda ve Sony Birlikte Elektrikli Araç Üretecek!

  Günümüzde pek çok otomobil üreticisi sim elektrikli araç üretebilmek için kolları sıvadı. Yakın gelecekte dünya çapında elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması ve diğer araçların devrinin neredeyse kapanması bekleniyor. Hatta gelecekte araç şirketlerinin içten yanmalı motora sahip araç üretimini de tamamen bırakacakları düşünülüyor.

  Japonya’nın dev isimlerinden Honda ve Sony bir süredir yaptıkları görüşmelerin ardından yeni bir ortaklığa imza atmaya karar veriler. İki şirket güçlerini birleştirerek teknoloji odaklı, ses getirecek bir elektrikli otomobil üretecekler. Sonunda iki taraftan da beklenen detaylar gelmeye başladı. 

  Sony ve Honda Arasında Milyon Dolarlık Dev Yatırım!

  Araç şirketinin ismi de belli oldu. Sony Honda Mobility Inc ismini verecekleri şirket için yatırım detayları açıklandı. Dev yatırım için iki tarafın da toplam 74 milyon 83 bin 950 dolarlık para harcayacakları belirlendi. 

  Sony üretim sırasında görüntüleme, telekomünikasyon, ağ ve eğlence gibi konularda araç devi Honda’ya destek olacağını açıkladı. Şirketin kurulumu için tüm adımlar atıldı. Hatta şirketin CEO’su olacak ismin bile belirlendiği ve Yasuhide Mizuno olacağı öğrenildi. Sony ve Honda tarafından açıklamalar geldi ve yeni şirketin oluşumu için oldukça sabırsız olduklarını dile getirdiler. 

  Yeni elektrikli araç modelinin detayları otomobil meraklıları tarafından merak ediliyor. İki büyük markanın da sunduğu donelerle birlikte ortaya nasıl bir oluşum çıkacağı henüz bilinmiyor. Ancak Honda için diğer model üretimleri de hız kesmeden devam edecek. Süreç içerisinde bu durumun, tamamen elektrikli otomobil üretimine odaklanarak diğer sevilen modellerinden vazgeçecekleri anlamına gelmediğinin altı bir kez daha çizildi. Henüz yeni otomobil modeli hakkında detaylar gelmiyor ancak şirketin kurulmasının ardından çalışmalara hemen başlanacak. Heyecanlı ve hızlı bir çalışma sonrasında tahminlere göre merakla beklenen otomobilin 2025 yılı içerisinde alıcılarla buluşturulabileceği düşünülüyor. Önümüzdeki günlerde yeni detayların gelebileceği düşünülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  iOS 18 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC24 etkinliğinde iOS 18'i tanıttı. Ana ekran özelleştirmeleri ve yeni erişilebilirlik özellikleri ile iOS 18, kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Honda ve Sony'den Dev Yatırımlı Elektrikli Araç Şirketinin Detayları Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et