R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ford ve Tofaş'tan Radikal Karar: Üretim Durdurulacak!

  Ford ve Tofaş Türkiye'de bulunan fabrikalarında üretime ara vereceklerini açıkladılar. Bu süreçte toplu izin tarihlerinin açıklanması üzerine gelecek ay üretim yapılmayacak.

  Ecem Ecem 31.07.2022 12:37 880 2 dk okuma süresi
  Ford ve Tofaş'tan Radikal Karar: Üretim Durdurulacak!
  Son Düzenleme:

  Büyük otomobil fabrikalarından olan “Ford” ve “Tofaş” otomobil dünyasını yakından ilgilendirecek önemli bir açıklamada bulundu. 2 büyük şirketin Türkiye’de bulunan fabrikalarında üretime ara vermeye karar verdikleri öğrenildi. Verilen bu aranın ise kısa süreli olduğu açıklandı. 2 dev otomobil üreticisi şirket, alınan karalarla ilgili KAP’a özel açıklamada bulundular. 

  İki büyük otomobil firması üretime ara verecek!

  Tofaş’ın Bursa’da bulunan fabrikasına ilişkin aldığı karar sonrasında Ağustos ayının 8 ile 21’i arasında üretim yapmayacaklarını açıklamaları dikkat çekti. Verilen aranın asıl sebebinin toplu izinler olduğu öğrenildi. Fabrikada belirlenen tarihler aralığında planlı olarak izin kullanımı gerçekleştirilecek. Bakım onarım çalışmaları da fabrika genelinde devam edeceği için fabrika tamamen kepenkleri kapatmayacak. Belirlenen tarihlerde nöbetçi personellerle birlikte bakım çalışmaları yapılmaya devam edecek. 

  Tofaş otomobil dünyasını bilgilendirmek için konu hakkında KAP’a açıklama yaptı. Planlı izin sürecinde bakım onarım ve revizyon çalışmalarının devam etmesine karar verildi. Bahsedilen tarihler aralığında çalışanların neredeyse büyük bir kısmı yıllık izinlerini ve hak edişlerini kullanacaklar. Nöbetçi personeller ise aciliyeti olan hizmetleri vermeye devam edecekleri. 

  Ford’da üretime ara vereceğini açıkladı

  Tofaş’ın ardından Ford’da benzer bir karar alarak açıklamada bulundu. Yıllık izin periyotları sebebiyle 4 farklı fabrikada üretime ara verilecek. “Gölcük Transit Hattı” üretime 1 ile 15 Ağustos tarihleri arasında ara verecek. “Gölcük Custom Hattı1 ve 12 Ağustos tarihleri arasında üretim yapamayacak. “Yeniköy fabrikasında 1 ile 25 Ağustos tarihleri arasında hizmetler durdurulacak. Son olarak “Eskişehir fabrikasında” 1 ile 15 Ağustos tarihleri arasında üretim yapılmayacak. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  App Store'da 2022 yılının en iyilerini Apple CEO'su Tim Cook açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2022'nin App Store en iyi uygulama ve oyunları!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Hive Social Nedir?

  Hive Social, yakın dönemde popülerlik kazanan ve Instagram, Twitter, hatta MySpace'in bazı tanıdık öğelerini birleştiren bir sosyal medya platformudur.

  Ford ve Tofaş'tan Radikal Karar: Üretim Durdurulacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et