R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ford ve Tofaş'tan Radikal Karar: Üretim Durdurulacak!

  Ford ve Tofaş Türkiye'de bulunan fabrikalarında üretime ara vereceklerini açıkladılar. Bu süreçte toplu izin tarihlerinin açıklanması üzerine gelecek ay üretim yapılmayacak.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  31.07.2022 12:37 1142 2 dk okuma süresi
  Ford ve Tofaş'tan Radikal Karar: Üretim Durdurulacak!
  Son Düzenleme:

  Büyük otomobil fabrikalarından olan “Ford” ve “Tofaş” otomobil dünyasını yakından ilgilendirecek önemli bir açıklamada bulundu. 2 büyük şirketin Türkiye’de bulunan fabrikalarında üretime ara vermeye karar verdikleri öğrenildi. Verilen bu aranın ise kısa süreli olduğu açıklandı. 2 dev otomobil üreticisi şirket, alınan karalarla ilgili KAP’a özel açıklamada bulundular. 

  İki büyük otomobil firması üretime ara verecek!

  Tofaş’ın Bursa’da bulunan fabrikasına ilişkin aldığı karar sonrasında Ağustos ayının 8 ile 21’i arasında üretim yapmayacaklarını açıklamaları dikkat çekti. Verilen aranın asıl sebebinin toplu izinler olduğu öğrenildi. Fabrikada belirlenen tarihler aralığında planlı olarak izin kullanımı gerçekleştirilecek. Bakım onarım çalışmaları da fabrika genelinde devam edeceği için fabrika tamamen kepenkleri kapatmayacak. Belirlenen tarihlerde nöbetçi personellerle birlikte bakım çalışmaları yapılmaya devam edecek. 

  Tofaş otomobil dünyasını bilgilendirmek için konu hakkında KAP’a açıklama yaptı. Planlı izin sürecinde bakım onarım ve revizyon çalışmalarının devam etmesine karar verildi. Bahsedilen tarihler aralığında çalışanların neredeyse büyük bir kısmı yıllık izinlerini ve hak edişlerini kullanacaklar. Nöbetçi personeller ise aciliyeti olan hizmetleri vermeye devam edecekleri. 

  Ford’da üretime ara vereceğini açıkladı

  Tofaş’ın ardından Ford’da benzer bir karar alarak açıklamada bulundu. Yıllık izin periyotları sebebiyle 4 farklı fabrikada üretime ara verilecek. “Gölcük Transit Hattı” üretime 1 ile 15 Ağustos tarihleri arasında ara verecek. “Gölcük Custom Hattı1 ve 12 Ağustos tarihleri arasında üretim yapamayacak. “Yeniköy fabrikasında 1 ile 25 Ağustos tarihleri arasında hizmetler durdurulacak. Son olarak “Eskişehir fabrikasında” 1 ile 15 Ağustos tarihleri arasında üretim yapılmayacak. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  POCO M6 Plus Geliyor: Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı!

  POCO M6 Plus'ın özellikleri ve fiyatı sızdırıldı. 108MP kamera, 120Hz ekran, Snapdragon 4 Gen 2 işlemci ile geliyor ve başlangıç fiyatı da 167 dolar olacak.

  UTM Uygulaması iOS’a Geldi: Artık iPad ve iPhone’da Windows Çalıştırılabilecek!

  UTM, iPad ve iPhone'larda Windows ve Linux çalıştırmayı mümkün kılıyor. Apple'ın oyun emülatörlerine izin vermesiyle iOS cihazları için yeni bir dönem başlıyor.

  iQOO Yeni Kablosuz Kulaklığını Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  iQOO, uygun fiyatlı yeni kablosuz kulaklığı TWS 1i'yi tanıttı. Yüksek ses kalitesi, uzun pil ömrü ve Bluetooth 5.3 özellikleri ile dikkat çekiyor.

  Honor Choice, Yeni Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Honor, fiyat-performans odaklı yeni akıllı saati Haylou Watch Vitality Edition'ı tanıttı. 1.95 inç AMOLED ekran, 120 spor modu ve 12 gün pil ömrü ile dikkat çekiyor.

  Ford ve Tofaş'tan Radikal Karar: Üretim Durdurulacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et