R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Audi Q8 e-tron Duyuruldu: İşte Özellikleri!

  Audi Q8 e-tron tanıtıldı. Yeni duyurulan elektrikli araç, bir önceki versiyonuna göre iyileştirilmiş pek çok özelliğe yer veriyor. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  11.11.2022 19:26 2554 3 dk okuma süresi
  Audi Q8 e-tron Duyuruldu: İşte Özellikleri!
  Son Düzenleme:

  Günümüz dünyasında çeşitli otomobil markaları öne çıkıyor. Markalar, son yıllarda elektrikli arabalara kaymaya başladı. Ancak halen benzinli ve dizel otomobillerin üretimi devam ediyor. Bazı ülkeler, şimdiden elektrikli araçlara geçişin hızlanması için önlem almaya başladı. Otomobil markalarının da bu yönde ilerlemesinde etkili oluyor. Audi, yeni çıkardığı model ile beraber yeni bir elektrikli aracı piyasaya sürüyor.

  Audi Q8 e-tron tanıtıldı

  Audi markası, bundan yıllar önce Audi e-tron ismiyle yeni bir modeli piyasaya sunmuştu. Elektrikli bir model olan bu ürün, yenilenmiş özellikleriyle otomobil dünyasını karşıladı. Aynı zamanda arabanın isminde de değişiklik yapılmış oldu. Almanya’da 74.400 euro fiyat etiketiyle piyasada yer alacak olan araba, sunduğu güçlü özelliklerle sürücüleri şimdiden memnun etmiş durumda.

  Eskiye oranla iyileştirilmiş olarak piyasaya çıkan Audi Q8 e-tron, batarya üzerinde önemli geliştirmelere sahip oldu. Bu yeni model, Q8 dışında birden fazla seçenek ile sürücülerin karşısına çıkıyor. Modelin özelliklerinden birisi, bir önceki nesile göre daha yüksek batarya kapasitesine sahip oluşu. Q8 50’nin batarya kapasitesi 89 kWh olan ürünün menzili de 491 kilometre olarak açıklandı. Q8 modelinin bir diğer varyasyonunda ise menzil 505 kilometre olarak açıklanmakta.

  Q8 55 ve SQ8 modeline 106 kWh batarya kapasitesine yer veren firma, menzilin 582 kilometre olduğunu ifade ediyor. Bir önceki nesil ile karşılaştırma yapıldığında menzilin ve batarya kapasitesinin artış yaşadığını görüyoruz. Şöyle bir örnek verelim. Bu araç ile birlikte Türkiye’nin doğusundan batısına neredeyse 2 tam şarj gidiliyor. 

  Audi Q8 e-tron, şarj hızında da önemli bir kabiliyet sağlıyor. Q8 50 modelinin 150 kW DC hızlı şarj desteği bulunuyor. Üst modellerde ise bu destek 170 kW DC seviyesine ulaşıyor. 170 kW DC hızlı şarj özelliği sayesinde %10’dan %80’e 30 dakikada şarj etmek mümkün. Bunun yanı sıra 11 kW şarj 9 saat 14 dakika, 22 kW şarj 4 saat 45 dakikada tam dolum işlemi gerçekleştiriyor.

  Modellerin yakıt verimliliğinin arttırılması için arka akstaki motora 2 adet bobin eklenmiş durumda. Eklenen 2 bobin ile birlikte bobin sayısı 14 olarak yer alıyor. Bobin sayısının artması demek daha yüksek tork gücü anlamına geliyor. Bu durum daha az enerji tüketimi sağladığı için az enerji ile uzun menzil mümkün oluyor.

  Yeni nesil araçların boost modunu da incelemek lazım. Q8 50 e-tron modeline baktığımızda ürünün güçlendirme modu aktifken 250 kW güç ve 664 Nm tork ürettiği görülmekte. Q8 55 için bu miktar, 300 kW güç ve 664 Nm tork olarak yer alıyor. SQ8 ile birlikte ise 370 kW güç ve 973 Nm tork ön plana çıkıyor. Audi Q8 e-tron, geniş bagaj kapasitesi ve muhteşem tasarımı gibi daha birçok detayı ile sürücülerin dikkatini üzerine çekmiş bir otomobil.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  iOS 18 Ne Zaman Çıkacak? İşte Beklenen Tarih!

  Apple, WWDC 2024'te iOS 18'i tanıttı. Yeni özellikler ve yapay zeka entegrasyonları ile dikkat çeken güncelleme, Eylül ayının ikinci haftasında kullanıma sunulacak.

  Audi Q8 e-tron Duyuruldu: İşte Özellikleri!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et