R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Bakım Modu ile Verileriniz Güvende Olacak!

  Samsung bakım modu ile beraber kullanıcıların verilerinin korunmasını sağlamak için yeni bir adım atıyor. Atılan adım müşterileri memnun etti. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  10.11.2022 17:16 2239 2 dk okuma süresi
  Samsung Bakım Modu ile Verileriniz Güvende Olacak!
  Son Düzenleme:

  Samsung markası, geliştirdiği birçok telefon modelinde sunduğu yeniliklerle insanlara faydalı özellikler sağlıyor. Bilindiği üzere bir telefon, bakıma gönderildiğinde uygulama şifresi bulunmuyorsa, cihazdaki verilerin personel tarafından görülmesi mümkün oluyor. Bu gibi olaylardan muzdarip olan insanlar için Samsung, yeni özelliğini duyurdu.

  Samsung bakım modu hakkında detaylar ortaya çıktı!

  Samsung cihazlarda bir sorun olduğunda bazen akıllı telefonun servise gönderilmesi gerekebiliyor. Kullanıcıların en çok endişelendiği nokta ise kişisel veriler oluyor. Bu duruma karşı önlem alan şirketin yeni özelliği olan bakım modu sayesinde kişisel bilgiler korunacak.

  Samsung’un geliştirmiş olduğu bakım modu, kullanıcıların fotoğraf, video ve mesaj gibi kişisel verilerinin erişimini engelliyor. Servis uzmanı ise cihazda özel bir hesap açarak kişisel verilere ulaşmadan bakım ve onarım yapıyor. Oldukça faydalı bir özellik olan Samsung bakım modu, şimdiden kullanıcıları memnun etmiş durumda.

  2023 yılına kadar hizmete girecek

  Bakım modunun kullanılması için yapılması gereken, ayarlardayken “Pil ve Cihaz Bakımı” menüsünden bakım modunu aktif etmek. Bakım modunu aktif ettikten sonra cihazın yeniden başlatılması gerekiyor. Yeniden başlatıldıktan sonra kişisel dosyalara erişim kısıtlanıyor. Bakım modu kapatıldıktan sonra bakım modu hesabı ve yapılan diğer işlemler kaldırılmış oluyor. Bu sayede cihaz, hiç değişmemiş gibi görünüyor.

  Yeni özelliğin 2023 yılına kadar Android 13 işletim sistemine sahip olan One UI 5 arayüzünde aktif olacağı belirtiliyor. Temmuz ayında Güney Kore’de aktif hale gelen özellik, Eylül ayında Çin’de hizmete girmişti. Özelliğin kısa süre içerisinde diğer ülkelerde de yayılacağı açıklandı. Buna ek olarak uygulamanın Galaxy cihazlarında geçerli olacağını ifade edelim.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  Samsung Galaxy S25'in Pil Kapasitesi Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25'in 4.000mAh pil kapasitesi ile geleceği ortaya çıktı. Bu durum, artış bekleyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  Samsung Bakım Modu ile Verileriniz Güvende Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et