R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Bakım Modu ile Verileriniz Güvende Olacak!

  Samsung bakım modu ile beraber kullanıcıların verilerinin korunmasını sağlamak için yeni bir adım atıyor. Atılan adım müşterileri memnun etti. İşte detaylar!

  Mucosoft Mucosoft 10.11.2022 17:16 1503 2 dk okuma süresi
  Samsung Bakım Modu ile Verileriniz Güvende Olacak!
  Son Düzenleme:

  Samsung markası, geliştirdiği birçok telefon modelinde sunduğu yeniliklerle insanlara faydalı özellikler sağlıyor. Bilindiği üzere bir telefon, bakıma gönderildiğinde uygulama şifresi bulunmuyorsa, cihazdaki verilerin personel tarafından görülmesi mümkün oluyor. Bu gibi olaylardan muzdarip olan insanlar için Samsung, yeni özelliğini duyurdu.

  Samsung bakım modu hakkında detaylar ortaya çıktı!

  Samsung cihazlarda bir sorun olduğunda bazen akıllı telefonun servise gönderilmesi gerekebiliyor. Kullanıcıların en çok endişelendiği nokta ise kişisel veriler oluyor. Bu duruma karşı önlem alan şirketin yeni özelliği olan bakım modu sayesinde kişisel bilgiler korunacak.

  Samsung’un geliştirmiş olduğu bakım modu, kullanıcıların fotoğraf, video ve mesaj gibi kişisel verilerinin erişimini engelliyor. Servis uzmanı ise cihazda özel bir hesap açarak kişisel verilere ulaşmadan bakım ve onarım yapıyor. Oldukça faydalı bir özellik olan Samsung bakım modu, şimdiden kullanıcıları memnun etmiş durumda.

  2023 yılına kadar hizmete girecek

  Bakım modunun kullanılması için yapılması gereken, ayarlardayken “Pil ve Cihaz Bakımı” menüsünden bakım modunu aktif etmek. Bakım modunu aktif ettikten sonra cihazın yeniden başlatılması gerekiyor. Yeniden başlatıldıktan sonra kişisel dosyalara erişim kısıtlanıyor. Bakım modu kapatıldıktan sonra bakım modu hesabı ve yapılan diğer işlemler kaldırılmış oluyor. Bu sayede cihaz, hiç değişmemiş gibi görünüyor.

  Yeni özelliğin 2023 yılına kadar Android 13 işletim sistemine sahip olan One UI 5 arayüzünde aktif olacağı belirtiliyor. Temmuz ayında Güney Kore’de aktif hale gelen özellik, Eylül ayında Çin’de hizmete girmişti. Özelliğin kısa süre içerisinde diğer ülkelerde de yayılacağı açıklandı. Buna ek olarak uygulamanın Galaxy cihazlarında geçerli olacağını ifade edelim.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre işlemcinin, orta segment bilgisayarlarda yüksek performans göstermesi bekleniyor.

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  Galaksilerin Çarpışması Hubble Uzay Teleskobundan Kaçmadı! Çarpışmanın Fotoğrafları Dünya’ya Gönderildi!

  Hubble Uzay Teleskobu, iki galaksinin çarpışma anı fotoğraflarını çekti. Teleskop, çektiği çarpışma fotoğraflarını Dünya’ya gönderdi.

  Samsung Bakım Modu ile Verileriniz Güvende Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et