R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Android Auto Yenileniyor: Artık Aracın Şarj Durumunu Gösterebilecek!

  Android Auto, teknolojik yeniliklerle kullanıcı deneyimini sürekli geliştiriyor. Artık Android Auto arayüzü, elektrikli araçların batarya seviyelerini anlık olarak yansıtacak ve kullanıcılara, güzergahları üzerindeki şarj istasyonlarını göstererek yolculuklarını daha verimli hale getirecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  12.01.2024 16:30 1467 1 dk okuma süresi
  Android Auto Yenileniyor: Artık Aracın Şarj Durumunu Gösterebilecek!
  Son Düzenleme:

  Elektrikli otomobil kullanımının artmasıyla birlikte araçlardaki teknolojik gelişmeler de hız kazanıyor. Bu yeniliklerden biri de Android Auto tarafından sunulan, elektrikli araçların şarj durumunu gösteren yeni özellik. Bu özellik sayesinde sürücüler, batarya durumunu anlık olarak takip edebilecekler. Peki, bu yenilik ne tür avantajlar sunuyor ve kullanıcılara nasıl bir deneyim sağlıyor? 

  Android Auto ve Google Haritalar İş Birliği

  Bu yenilik, Android Auto ve Google Haritalar arasındaki iş birliği sayesinde hayata geçiriliyor. Pilot program kapsamında Ford Mustang Mach-E ve F-150 Lightning modellerinde başlatılacak bu özellik, Google Haritalar üzerinden aracınızın batarya durumunu gösterecek. Ayrıca navigasyon sırasında yolunuz üzerindeki şarj dolum istasyonlarını işaretleyerek sürücülere büyük kolaylık sağlayacak. Bu özellik, sürücülerin ekstra arama yapma gereksinimini ortadan kaldırarak, şarj süresi hakkında da bilgi verecek.

  Elektrikli Araç Kullanıcıları İçin Pratik Çözümler

  Android Auto'nun bu yeni özelliği, elektrikli araç kullanıcıları için hayatı kolaylaştırıcı pratik çözümler sunuyor. Yıl içerisinde bu programın daha da yaygınlaşması bekleniyor. Ayrıca sürüşe uygun Chrome tarayıcısının Volvo ve Polestar araçlara güncelleme olarak sunulmasının yanı sıra Google built-in programı ile uyumlu pek çok uygulamanın yeni araç modellerine eklenmesi planlanıyor. Bu sayede sürücüler, araçlarındaki teknolojiyi daha verimli ve konforlu bir şekilde kullanabilecekler.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Samsung Galaxy Ring'in Şarj Kutusu Ortaya Çıktı: İşte Tasarımı!

  Samsung Galaxy Ring'in şarj kutusu ortaya çıktı. Şubat ayında tanıtılan cihaz, yakında piyasaya sürülecek ve 300-350 dolar arasında fiyatla satışa sunulacak.

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  Android Auto Yenileniyor: Artık Aracın Şarj Durumunu Gösterebilecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et