R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  2023 Opel Astra Electric Duyuruldu! İşte Özellikleri

  Yeni yıla az bir süre kaldı. Şimdiden 2023 Opel Astra Electric modeli duyuruldu. Yeni duyurulan modelin birçok noktası müşterileri sevindirmiş durumda.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  01.12.2022 16:46 3272 4 dk okuma süresi
  2023 Opel Astra Electric Duyuruldu! İşte Özellikleri
  Son Düzenleme:

  Elektrikli araçlar, hız kesmeden yeni nesillerle gelmeye devam ediyor. 2023 yılına yaklaştığımız şu günlerde Opel de yeni nesil elektrikli aracını duyurmuş durumda. Opel, yeni yaptığı duyuruda Astra modelinin yenilenmiş versiyonunu tanıttı. 2023 model Astra ile ilgili pek çok bilgi açıklanmış oldu.

  Yeni Opel Astra modeli dış görünüşüyle rakiplerini kıskandırıyor

  Yeni model Opel Astra’nın dış görünüşü, diğer modellere göre büyük bir fark içermiyor. En önemli fark, modelin daha modern durması. İç ve dış tasarıma büyük önem gösteren Opel, 18 inç elmas kesim alaşım janta ev sahipliği yapıyor. AGR onayı almış olan ön koltuklar ile refah dolu bir yolculuk mümkün hale geliyor. Ayrıca aracın farları IntelliLux Pixel modelini içeriyor.

  Bir diğer özellik olarak karşımıza multimedya ekran çıkıyor. Araçta 10 inç dijital Pure Panel ekran bulunuyor. Toplam 2 adet ekrana yer verilmiş durumda. Ekranların birisi direksiyonun arkasında, diğeri orta kısımda yer alıyor.

  Yeni nesil otomobilin konforu en iyi şekilde düşünülmüş durumda. Hem arka hem ön koltuklar, insanların rahat edeceği şekilde dizayn edildi. Bu sayede sürücü ve yolcular, yolculuk boyunca harika bir deneyim elde ediyor olacak.

  2023 Opel Astra Electric modeli hakkında bilinmesi gereken bir diğer bilgi aracın rengi olmakta. Araç, birden fazla renk ile müşterilerine el sallıyor. Açıklanan bilgiye göre modelin sarı, beyaz, kırmızı, siyah, gri, açık gri ve mavi rengi bulunacak. Yani 7 farklı renk seçeneği yer alacak.

  Serinin yeni nesil araçlarından birisi olan Astra, geniş aileler için üretildi. Geniş ve akıllı bir model olan Astra’nın bagaj kapasitesi yüksek tutulmuş durumda. Bu özellik sayesinde sürücü ve yolcular, uzun yola çıktıklarında bagaj kapasitesinden rahatlıkla faydalanabilecek. Modelin 5 kapılı olduğunu da dile getirelim. 5 kapının yanı sıra araçta 5 koltuk mevcut.

  2023 Opel Astra Electric özellikleri ile tanıtıldı

  2023 yılının baharında piyasada yer alacak olan model, oldukça güçlü özelliklere sahip. Araç hakkında açıklanan bilgilerden birisi tek şarjda gittiği yol mesafesi. Yapılan açıklamaya göre Opel Astra Electric, tek şarj ile 416 km mesafeye ulaşıyor. %100 elektrikli bir araç olan ürünün motor gücü ise 115 kW yani 156 hp olarak belirtiliyor.

  Aracın bataryası hakkında da bazı bilgiler vermek gerekir. 2023 Opel Astra Electric aracı, 100 kW DC hızlı şarj desteğine sahip. Elektrikli otomobil, %20’den %80’e 26 dakikada ulaşıyor. Yani 1 saat içerisinde %100 şarj etmek mümkün. Bu da yolculuklarda verilen molanın kısa süreceği anlamına geliyor.

  Temiz enerjiyi hedefleyen Opel Astra Electric için çarpıcı bir veri daha paylaşıldı. Buna göre araç, 100 kilometrede 14,9 kWh güce ulaşıyor. Aynı zamanda karbon emisyonu yapmıyor. Ayrıca otomobil, A++ verimliliğinde çalışıyor.

  Alman mühendislerin geliştirmiş olduğu bu model, aynı zamanda yüksek hızlara çıkabiliyor. Firma, arabanın saatte 170 kilometre hıza kadar ulaşabildiğini açıkladı. Modelin bir diğer önemli özelliği tork gücü olmakta. Otomobil, 270 Nm torka ulaşıyor.

  2023 Opel Astra Electric ile ilgili duyurulan bir diğer özellik bagaj kapasitesi. Modelin 516 litre bagaj kapasitesine sahip olduğu ifade edildi. Arka koltuklar kaldırıldığında ise kapasite, 1.553 litreye ulaşıyor. Yani bagaj kapasitesi, özellikle geniş aileler veya keşif yapmayı sevenler için için yeterli seviyede.

  Yeni nesil, güvenlik teknolojileriyle çığır açacak

  Sunduğu özelliklerle öne çıkan aracın güvenlik özellikleri de önemli bir yere sahip. Aracın sunduğu teknolojilerden birisi ön çarpışma asistanı. Ön çarpışma asistanı sayesinde öndeki hareketli nesneyi algılayan yapay zeka, çarpışmayı önlüyor. Bir diğer güvenlik özelliği ise aktif şeritte tutma asistanı olarak yer alıyor. Bu özelliğin amacı ise otomobilin şeritin dışına çıkmamasını sağlama. Bu gibi güvenlik özellikleri, sürücü ve yolcuların güvenliği adına büyük bir öneme sahip.

  Yorgunluk algılama teknolojisi, 2023 Opel Astra Electric modelinde bulunan bir sistem. Adından da anlaşıldığı üzere özellik, sürücü yorgunluğunu tespit ederek uyarı veriyor. Bunun yanı sıra karşımıza çıkan bir diğer şey yarı otonom şerit değiştirme özelliği. Otomobil, şerit değiştirme sistemi sayesinde sürücüye destek olmakta. Bu da sürücünün işini kolaylaştırıyor.

  Daha pek çok teknolojiye sahip olan modelde arka çapraz trafik uyarısı özelliği de mevcut. Bu özellik, geri geri giderken arkada geçen bir otomobilin olup olmadığını algılıyor. Eğer araba geçiyor ise ikaz veriyor. Bu sayede olası bir kazanın önüne geçiliyor.

  Karşımıza çıkan Intelli-Drive 2.0 özelliğinin ise çeşitli amaçları var. Virajlardaki hızı ayarlama ve hız tavsiyesinde bulunma gibi pek çok özelliği mevcut. Bu özellik sayesinde araç içi güvenlik, bir üst seviyeye çıkıyor. Bu da sürücü ve yolcuların daha güvenli bir yolculuk yapmasına olanak tanıyor.

  Yapay zeka ve güvenlik teknolojileri, günümüzün en büyük özellikleri arasında yer alıyor. Son yıllarda sürüş teknolojilerinde güvenliğe büyük önem verilmekte. 2023 Opel Astra Electric modeli de bu teknolojilere destek veren bir otomobil. Güvenli sürüş için bu teknolojilerin kullanılması gerekiyor. Güvenlik ve yapay zeka, gelecekte daha çok önemli hale gelecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi, HyperOS'a Yapay Zeka Özellikleri Getiriyor: İşte Detaylar!

  Xiaomi, HyperOS'a yapay zeka özellikleri ekliyor. Notlar uygulamasında metin özetleme ve internetten bilgi sağlama gibi yenilikler geliyor.

  EA Sports FC 25 Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

  EA Sports FC 25'in çıkış tarihi, platformları ve yeni özellikleri hakkında tüm detaylar belli oldu. Oyunun 24 Eylül 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Samsung Galaxy Watch Ultra Render Görüntüleri Ortaya Çıktı: İşte Yeni Tasarım!

  Samsung Galaxy Watch Ultra'nın render görüntüleri paylaşıldı. Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle gelen model, 500 dolar fiyatla yakında piyasaya sürülecek.

  2023 Opel Astra Electric Duyuruldu! İşte Özellikleri

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et