R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple tarafından çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenlecek. 5 - 11 Aralık tarihleri tüm dünyada Bilgisayar Bilimi Eğitim Haftası olarak kutlanmakta. Coding Lab for Kids etkinliği de bu tarihlerde yapılacak.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  30.11.2022 22:57 507 2 dk okuma süresi
  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!
  Son Düzenleme:

  Bilgisayar Bilim Eğitim Haftası kapsamında Apple tarafından özel bir etkinlik gerçekleştirilecek. Çocukların kodlamaya olan ilgi ve bilgilerini arttırmak bu etkinliğin ana hedefi olacak. 2019 senesinden beri çocukların kodlama becerilerinin geliştirilmesi için Apple efor harcamakta. Kodlama, uygulama geliştirme ve temel kodlama becerileri edinme noktalarında çocuklar eğitilmekteler. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlik Today at Apple oturumları koleksiyonları şeklinde çocuklara sunulacak.

  Coding Lab for Kids ile çocuklar kod yazmayı öğrenecek

  Apple, çocukların kod yazmaya aşina olabilmesi adına bir etkinliğe girişiyor. Kodlamaya dair eğitici aktivitelerle dolu olan program çalışmaları başladı. Tüm dünyada gerçekleşecek olan bu etkinlik için çocuklar şimdiden son derece heyecanlı. Apple Store’lara gidilerek ücretsiz bir şekilde bu etkinliğe katınılması mümkün. Etkinliğe katılabilecek çocuklar 10 yaş üstü çocuklar olmak zorundalar. Etkinliğin hedefi küçük yaştaki insanları kodlama yaklaştırmak. Fakat yetişkinler de yine etkinliğe katılmak istediklerinde Apple buna onay vermekte. 

  5 Aralık tarihinde başlayacak olan etkinlik, Apple Store’lardaki ücretsiz aktivitelerden oluşacak. Apple’da perakende ve insanlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcı Deirdre O’Brien açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

  “Dünya’nın her yerinden mağazalarımız ile bu etkinliğe hazırlandık. Her yaştan yenilikçi insan ile yeni beceriler öğrenme sürecine gireceğiz. En yenilikçi ürünleri beraber keşfedecek ve yaratıcılığımızı birlikte geliştireceğiz. Kodlamayı ilk kez denemek isteyenlere bu isteklerini gerçekleştirme fırsatı sunmaktayız. Yeni bir ürünü denemek isteyen tutkulu insanlara ise istediklerini sunuyoruz. Today at Apple oturumlarında her kesimden insan için heyecanlandırıcı şeyler olacak. Yetenekli ekip arkadaşlarımız ile sizleri desteklemek için Apple Store’larda hazır olacağız.”

  Etkinlik sayesinde birçok insan ücretsiz olarak yeni ürünleri deneyimleyecekler. Aynı zamanda gerçek zamanlı bir uygulama ön izlemesi sayesinde SwiftUI ile yakınlaşacaklar. Bunun için iPad ve Apple Swift Playgorunds’un kullanılmasına izin verilecek. Etkinliğe kayıt olmak, Apple’ın resmi web sitesi üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Depremle Birlikte Wi-Fi Aramaları Arttı! Peki Wi-Fi Araması Nasıl Yapılır?

  Acil durumlarda hayat kurtaracak öneme sahip Wi-Fi araması nedir? Wi-Fi ile arama nasıl yapılır? İşte Android ve iPhone için Wi-Fi araması yapma yöntemleri!

  The Last of Us’a Erteleme Geldi! PC Sürümü İçin Biraz Daha Beklenecek!

  Naughty Dog, resmi çıkışına 1 aydan az bir süre kalan The Last of Us Part 1 PC sürümünün çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Hayranlara üzen haberin ardından yeni The Last of Us Part 1 PC çıkış tarihi de belli oldu.

  ABD’de TikTok’a Bir Şok Daha! Yeni TikTok Yasağı Açıklandı!

  Son dönemin en tartışmalı sosyal medya uygulamalarından TikTok, yine bir erişim yasağıyla gündeme geldi. ABD'de 15 üniversitenin TikTok kullanımını yasakladığı açıklandı. İşte detaylar!

  Forza Motorsport Oyunu için Yeni Bir Video Yayınlandı!

  Forza Motorsport oyunu için yeni bir video yayınlandı. Paylaşılan videoda oyun ile ilgili birçok detaya yer veriliyor!

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et