R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony Xperia 10 V Tasarımı Ortaya Çıktı! İşte Sızdırılan Tasarımı!

  Akıllı telefon üreticisi Sony, yeni amiral gemisiyle geliyor. Şirket, “Xperia 10 V” modeliyle 2023 yılı amiral gemisini tanıtmış olacak. Resmi tanıtım öncesinde Sony Xperia 10 V tasarım özellikleri sızdırıldı. Sızdırılan bilgiler arasında cihazın tasarımı, ekran özellikleri ile boyut ve renk bilgileri yer aldı. İşte Sony Xperia 10 V!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  27.02.2023 15:00 1660 2 dk okuma süresi
  Sony Xperia 10 V Tasarımı Ortaya Çıktı! İşte Sızdırılan Tasarımı!
  Son Düzenleme:

  Japon teknoloji devi Sony’in akıllı telefon biriminden 2023 amiral gemisi model geliyor. Teknoloji devi, 2023’te akıllı telefon pazarındaki payını büyütmek istiyor. Bu çerçevede de şirket, “Sony Xperia 10 V” modelini piyasaya sürecek. Bu yıl içerisinde resmi tanıtımının yapılacağı belirtilen modelden yeni bilgiler geldi. Gerçekleşen son sızıntıda Sony Xperia 10 V tasarımı ortaya çıktı.

  Sony Xperia 10 V Tasarım Görselleri Sızdırıldı!

  Sony Xperia 10 V

  Sony’in yeni amiral gemisi “Xperia 10 V” ile ilgili yaşanan son sızıntıda tasarım özellikleri ortaya çıktı. Sızıntıda cihazın ön ve arka yüzünün tasarımı net şekilde görüldü. Ortaya çıkan verilere göre Xperia 10 V modelinin klasiklerin dışına çıkmadığı görüldü. Standart Sony akıllı telefon tasarım çizgilerini başarıyla koruduğu görüldü. 

  Sony, akıllı telefon tasarımlarında kendi stilinden/standardından uzaklaşmıyor. Kısa süre önce bir diğer amiral gemisi “Sony Xperia 1 V” için sızıntı yaşanmıştı. Ortaya çıkan fotoğraflarda bu modelinde klasik Sony tasarımından uzaklaşmadığı görülmüştü.

  Sony Xperia 10 V’de Üçlü Kamera Sensörü

  Sony Xperia 10 V

  Sony’in yeni Xperia 10 V modelinde “üçlü kamera” sisteminin yer alacağı görüldü. Sızdırılan tasarım fotoğraflarında cihazın arka yüzü de görülebildi. Modelin arka kapağında üçlü kamera sensörü görüldü. Ayrıca arka kısımda bir de “LED flaş” modülü yer aldığı da görüldü.

  Sızdırılan fotoğraflara göre yeni akıllı telefon modelinin yan kısım özellikleri de görülebildi. Fotoğraflarda Sony Xperia 10 V’nin sağ kısmında “ses açma”, “ses kısma” ve “güç” tuşları yer alıyor. Ayrıca fotoğraflardan da görüldüğü üzere Xperia 10 V’nin bir önceki versiyonundan farklı şekilde “stereo hoparlör” yer alıyor. 

  6.1 İnç Ekran Boyutuna Sahip Olacak

  Sızdırılan görüntülerde Sony Xperia 10 V’nin ekran özellikleriyle ilgili detaylarda ortaya çıktı. Fotoğraflara göre yeni model “6.1 inç” ekran boyutuna sahip olacak. Ayrıca cihazın boyut bilgileri de sızdırılmış oldu. Fotoğraflarda “153.3*68.4*8.5 mm” boyutlarına sahip olacağı belirtildi.

  Yaşanan sızıntıda ortaya çıkan fotoğraflarda Xperia 10 V’nin “beyaz renk” seçeneğiyle yer aldığı görüldü.

  Sony Xperia 10 V Türkiye’ye Gelecek Mi?

  Teknoloji devi Sony, son yıllarda Türkiye pazarında yeteri kadar aktif olmuyor. Yani son yıllarda Sony’in akıllı telefon pazarına sunduğu modellerin resmi olarak Türkiye’ye gelmemesi durumuyla karşılaşılıyor. Özelikle Sony Türkiye tarafından güncel modellerden çok azına satışta yer veriliyor. Bu doğrultuda da Sony’in yeni amiral gemisi “Xperia 10 V” modelinin Türkiye pazarına gelip, gelmeyeceği ise belli değil.

  Sony akıllı telefon modellerini siz nasıl buluyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11'in Son Güncellemesi Yine Sorunlarla Geldi: İşte Detaylar!

  Windows 11'in KB5034765 güncellemesi, performans sorunları ve yükleme hataları yaşatıyor; Microsoft çözüm arıyor.

  Threads, X'e Karşı Üstünlük Kuruyor: İşte Son Durum!

  Threads, X karşısında kullanıcı artışıyla dikkat çekiyor. Meta destekli platform, indirme ve aktif kullanım oranlarıyla öne çıkıyor.

  Apple, iOS 17.4 RC Sürümünü Yayınladı: İşte Gelen Yeni Özellikler!

  iOS 17.4 güncellemesi, bulut oyun desteği, yeni emoji karakterleri ve güvenlik özellikleriyle iPhone deneyimini zenginleştiriyor.

  Nvidia GeForce Now, Reklam Gösterecek: İşte Detaylar!

  Nvidia GeForce Now, ücretsiz planında reklam gösterecek. Yeni düzenleme ile kullanıcı deneyimi nasıl etkilenecek?

  Sony Xperia 10 V Tasarımı Ortaya Çıktı! İşte Sızdırılan Tasarımı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et