R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Gboard ile Yapay Zeka Özellikleri Sunacak!

  Google Gboard ile birlikte yapay zeka özelliklerini yaygınlaştıracak. Son zamanlarda ortaya çıkan ChatGPT, şirketin daha hızlı adım atmasını sağladı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.02.2023 13:31 2418 1 dk okuma süresi
  Google Gboard ile Yapay Zeka Özellikleri Sunacak!
  Son Düzenleme:

  Google’ın önemli yazılımlarından birisi olarak Gboard yer alıyor. Neredeyse çoğu Android cihazda Gboard kullanılıyor. Hatta bazı cihazlarda Gboard, varsayılan klavye olarak yer alıyor. Uygulamanın amacı, kullanıcılara klavye sunmak. Bu klavyenin öneri amaçlı yapay zekası bulunuyor. Kullanıcılar, bir şey yazdığında yazılım, tahmin yapıyor. Gboard için şimdi de yapay zeka destekli görüntü işine giriliyor.

  Google Gboard ile yapay zeka hizmetlerine yer verecek

  Gboard, başarılı bir sanal klavye uygulaması olmakta. Bu uygulamaya şimdi de yeni özellikler kazandırılacak. Bu özelliklerden birisi görüntü oluşturma yapay zekası. Bir klavyenin görsel oluşturması kulağa tuhaf gelebilir. Yine de firma, böyle bir adım atma kararı almış durumda.

  Google’ın bir uygulaması olan Gboard, yeni özelliği ile beraber metinleri görüntüye çevirecek. Özetle metinlere uygun yapay zeka tarafından oluşturan görseller gösterilecek. Oluşturulan bu görüntü ise panoya kopyalanacak ve istenilen yere eklenebilecek. Henüz özelliğin tam olarak nasıl çalışacağı bilinmiyor. Mayıs’ta düzenlenecek olan Google I/O etkinliğinde yeniliğin duyurulması bekleniyor.

  Aslına bakarsak Google, yapay zeka ile ilgili çalışmaları yıllardır yapıyor. Bu yönde atılan adımlar somut bir şekilde kullanıcılarla paylaşılmıyordu. Google, yapay zeka alanında hızlı ilerlememesi sebebiyle geri planda kalıyor. Ayrıca geliştirdiği yapay zeka uygulamalarını da henüz hazır olmaması sebebiyle yayınlamıyor. Bu da kullanıcıların diğer yapay zeka yazılımlarına kaymasına vesile oluyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'a Yeni Favoriler Özelliği Geldi!

  WhatsApp, yeni Favoriler özelliğiyle kullanıcıların en çok iletişim kurdukları kişilere ve gruplara hızlı erişim sağlamalarını kolaylaştırıyor.

  POCO M6 Plus Geliyor: Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı!

  POCO M6 Plus'ın özellikleri ve fiyatı sızdırıldı. 108MP kamera, 120Hz ekran, Snapdragon 4 Gen 2 işlemci ile geliyor ve başlangıç fiyatı da 167 dolar olacak.

  Xiaomi, Yeni Oyun Monitörünü Tanıttı: 180 Hz Yenileme Hızına Sahip!

  Xiaomi, 180 Hz yenileme hızına sahip yeni Gaming Monitor G24i'yi tanıttı. Yüksek performans özellikleriyle donatılan monitör, oyun deneyimini üst seviyeye taşıyor.

  UTM Uygulaması iOS’a Geldi: Artık iPad ve iPhone’da Windows Çalıştırılabilecek!

  UTM, iPad ve iPhone'larda Windows ve Linux çalıştırmayı mümkün kılıyor. Apple'ın oyun emülatörlerine izin vermesiyle iOS cihazları için yeni bir dönem başlıyor.

  Google Gboard ile Yapay Zeka Özellikleri Sunacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et