R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Gboard ile Yapay Zeka Özellikleri Sunacak!

  Google Gboard ile birlikte yapay zeka özelliklerini yaygınlaştıracak. Son zamanlarda ortaya çıkan ChatGPT, şirketin daha hızlı adım atmasını sağladı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.02.2023 13:31 2310 1 dk okuma süresi
  Google Gboard ile Yapay Zeka Özellikleri Sunacak!
  Son Düzenleme:

  Google’ın önemli yazılımlarından birisi olarak Gboard yer alıyor. Neredeyse çoğu Android cihazda Gboard kullanılıyor. Hatta bazı cihazlarda Gboard, varsayılan klavye olarak yer alıyor. Uygulamanın amacı, kullanıcılara klavye sunmak. Bu klavyenin öneri amaçlı yapay zekası bulunuyor. Kullanıcılar, bir şey yazdığında yazılım, tahmin yapıyor. Gboard için şimdi de yapay zeka destekli görüntü işine giriliyor.

  Google Gboard ile yapay zeka hizmetlerine yer verecek

  Gboard, başarılı bir sanal klavye uygulaması olmakta. Bu uygulamaya şimdi de yeni özellikler kazandırılacak. Bu özelliklerden birisi görüntü oluşturma yapay zekası. Bir klavyenin görsel oluşturması kulağa tuhaf gelebilir. Yine de firma, böyle bir adım atma kararı almış durumda.

  Google’ın bir uygulaması olan Gboard, yeni özelliği ile beraber metinleri görüntüye çevirecek. Özetle metinlere uygun yapay zeka tarafından oluşturan görseller gösterilecek. Oluşturulan bu görüntü ise panoya kopyalanacak ve istenilen yere eklenebilecek. Henüz özelliğin tam olarak nasıl çalışacağı bilinmiyor. Mayıs’ta düzenlenecek olan Google I/O etkinliğinde yeniliğin duyurulması bekleniyor.

  Aslına bakarsak Google, yapay zeka ile ilgili çalışmaları yıllardır yapıyor. Bu yönde atılan adımlar somut bir şekilde kullanıcılarla paylaşılmıyordu. Google, yapay zeka alanında hızlı ilerlememesi sebebiyle geri planda kalıyor. Ayrıca geliştirdiği yapay zeka uygulamalarını da henüz hazır olmaması sebebiyle yayınlamıyor. Bu da kullanıcıların diğer yapay zeka yazılımlarına kaymasına vesile oluyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru yöntemleri en çok konuşulan konuları arasına girdi. Peki vergisiz telefon ve bilgisayar nasıl alınır?

  Samsung Galaxy S24 Ultra Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri!

  Galaxy S24 Ultra, Samsung'un son teknolojiyle buluşturduğu tasarımı ve öne çıkan özellikleriyle ön plana çıkıyor. Düz ekranı ve güçlü kamerasıyla fark yaratıyor!

  WhatsApp’a Yapay Zeka Geliyor: Sohbet Deneyimi Zenginleşecek!

  WhatsApp, Meta desteğiyle yapay zeka özelliklerini sohbet platformuna ekliyor. Yeni çıkartmalar ve görsel özellikler ile sohbet deneyimi daha eğlenceli olacak!

  Epic Games’in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunları Belli Oldu: 914 TL Değerinde İki Oyun Hediye Edilecek!

  Epic Games, bu hafta Model Builder ve Soulstice oyunlarını ücretsiz sunuyor. 5 Ekim'e kadar bu fırsatı kaçırmayın ve Epic Games Store'u ziyaret edin!

  Google Gboard ile Yapay Zeka Özellikleri Sunacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et