R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Snapdragon Uydu Bağlantı Özelliğini Geliştirecek!

  Snapdragon uydu bağlantı özelliğine sahip işlemcileri için çalışmalara başladı. Yeni işlemciler için bazı telefon üreticileri ile de anlaşıldı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.02.2023 21:24 1105 2 dk okuma süresi
  Snapdragon Uydu Bağlantı Özelliğini Geliştirecek!
  Son Düzenleme:

  Uydu bağlantı sistemi, aslında çok da yabancı değil. Uydu telefonları mevcut olarak bulunan şeyler. Bu telefonlar, uydu üzerinden bağlantı kurarak uzun bir anten ile çalışır. Buna ek olarak Apple, iPhone 14 serisinde uydu bağlantılara imkan tanıdı. Bu da kullanıcıların şebeke çekmese bile uydu üzerinden bağlantı kurmasını sağladı. Şimdi de Android cihazlar için bu özellik yaygınlaşmaya başlıyor. Bunun için Snapdragon, ilk adımı atıyor.

  Snapdragon uydu bağlantı sayesinde her yerden çekim mümkün olacak

  Snapdragon, geçtiğimiz ay düzenlenen CES 2023 etkinliğine katılmıştı. Bu etkinlikte bazı yeniliklerden söz edilmişti. Bunlardan birisi Iridium ile ortaklık kurulduğu idi. Iridium, uydu servis sağlayıcısı. Bu 2 şirketin amacı, telefonlar için uydu bağlantısı teknolojisi geliştirmek. Bu bağlamda Snapdragon Satellite ortaya çıktı.

  Qualcomm, şimdi de MWC kapsamında yeni ortaklıklar yaptığını duyurdu. Ortaklık yapılan firmalar arasında OPPO, Vivo ve Xiaomi gibi şirketler yer alıyor. Bu adım ile beraber gelecekte pek çok Android telefonda uydu bağlantısı bulunacak.

  Hangi cihazların bu özelliğe sahip olacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca ne zaman bu özelliklerin gelişiminin tamamlanacağı da açıklanmadı. Tahminlere göre telefon üreticileri, yeni modellerde bu özelliklere yer verecek.

  Snapdragon uydu bağlantı özelliğinin yeni nesil 5G RF modemlerinde kullanılacağı söyleniyor. Buna ek olarak yeni işlemci ürünlerinde de Snapdragon Satellite özelliğine yer verilecek. Firma, özelliğin Snapdragon 8 serisinden Snapdragon 4 serisine kadar geleceğini belirtiyor. Yani giriş seviyesi telefonlarda da uydu bağlantı imkanı olabilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Daha Fazla Trafik için SEO’da Etkili Bağlantı Kurma Stratejileri

  Etkili bağlantı kurma stratejileri, bir web sitesinin arama motorunda ön sıralarda görünmesine doğrudan katkıda bulunur. Bu nedenle oluşturulan bu tür stratejiler, SEO çalışmalarının önemli bileşenleri arasında yer alır.

  Google, Sonsuz Kaydırma Özelliğini Kaldırıyor: İşte Detaylar!

  Google, arama sonuçlarındaki sonsuz kaydırma özelliğini kaldırarak klasik sayfa numaralandırma çubuğuna geri dönüyor. Bu değişiklik daha hızlı deneyim sunacak.

  Intel Dünyanın İlk Optik Ara Bağlantısını Tanıttı: İşte Devrim Yaratan Teknoloji!

  Intel, yüksek hızlı veri iletimi için dünyanın ilk tam entegre optik ara bağlantı chipletini tanıttı. Bu devrim niteliğindeki teknolojiyle yeni bir dönem başlıyor.

  HMD'nin Yeni Tableti: Snapdragon 7 Gen 2 İle Geliyor!

  HMD Global, Snapdragon 7 Gen 2 işlemcili yeni tableti HMD Slate Tab'ı tanıtmaya hazırlanıyor. Güçlü teknik özellikleri ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

  Snapdragon Uydu Bağlantı Özelliğini Geliştirecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et