R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Snapdragon Uydu Bağlantı Özelliğini Geliştirecek!

  Snapdragon uydu bağlantı özelliğine sahip işlemcileri için çalışmalara başladı. Yeni işlemciler için bazı telefon üreticileri ile de anlaşıldı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.02.2023 21:24 1000 2 dk okuma süresi
  Snapdragon Uydu Bağlantı Özelliğini Geliştirecek!
  Son Düzenleme:

  Uydu bağlantı sistemi, aslında çok da yabancı değil. Uydu telefonları mevcut olarak bulunan şeyler. Bu telefonlar, uydu üzerinden bağlantı kurarak uzun bir anten ile çalışır. Buna ek olarak Apple, iPhone 14 serisinde uydu bağlantılara imkan tanıdı. Bu da kullanıcıların şebeke çekmese bile uydu üzerinden bağlantı kurmasını sağladı. Şimdi de Android cihazlar için bu özellik yaygınlaşmaya başlıyor. Bunun için Snapdragon, ilk adımı atıyor.

  Snapdragon uydu bağlantı sayesinde her yerden çekim mümkün olacak

  Snapdragon, geçtiğimiz ay düzenlenen CES 2023 etkinliğine katılmıştı. Bu etkinlikte bazı yeniliklerden söz edilmişti. Bunlardan birisi Iridium ile ortaklık kurulduğu idi. Iridium, uydu servis sağlayıcısı. Bu 2 şirketin amacı, telefonlar için uydu bağlantısı teknolojisi geliştirmek. Bu bağlamda Snapdragon Satellite ortaya çıktı.

  Qualcomm, şimdi de MWC kapsamında yeni ortaklıklar yaptığını duyurdu. Ortaklık yapılan firmalar arasında OPPO, Vivo ve Xiaomi gibi şirketler yer alıyor. Bu adım ile beraber gelecekte pek çok Android telefonda uydu bağlantısı bulunacak.

  Hangi cihazların bu özelliğe sahip olacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca ne zaman bu özelliklerin gelişiminin tamamlanacağı da açıklanmadı. Tahminlere göre telefon üreticileri, yeni modellerde bu özelliklere yer verecek.

  Snapdragon uydu bağlantı özelliğinin yeni nesil 5G RF modemlerinde kullanılacağı söyleniyor. Buna ek olarak yeni işlemci ürünlerinde de Snapdragon Satellite özelliğine yer verilecek. Firma, özelliğin Snapdragon 8 serisinden Snapdragon 4 serisine kadar geleceğini belirtiyor. Yani giriş seviyesi telefonlarda da uydu bağlantı imkanı olabilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Meta, AI Gönderileri Etiketleme Özelliğini Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Meta, yapay zeka üretimi içerikleri etiketleyerek şeffaflık sağlamayı amaçlıyor. Instagram, Facebook ve Threads'te yeni dönem başlıyor.

  Starlink DTC Uyduları Fırlatıldı: Mobil İletişimde Devrim!

  SpaceX'in yeni Starlink DTC uyduları, akıllı telefonlarla doğrudan iletişim sağlayarak mobil iletişimde devrim yaratıyor.

  Honor X50 Pro Resmen Tanıtıldı: Snapdragon 8+ Gen 1 ve AMOLED Ekranın Mükemmel Uyumu!

  Honor X50 Pro, güçlü performansı ve AMOLED ekranıyla kullanıcıların beğenisine sunuldu. Telefon, 395 dolarlık fiyatla dikkat çekiyor.

  Messenger ve Instagram Arasındaki Sohbet Bağlantısı Kaldırılıyor: Yeni Dönem Başlıyor

  Meta, Messenger ve Instagram arasındaki sohbet bağlantısını sona erdiriyor. Şirket, nedeni açıklamasa da Dijital Piyasalar Yasası'nın etkili olabileceği düşünülüyor.

  Snapdragon Uydu Bağlantı Özelliğini Geliştirecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et