R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Teknoloji devi Samsung, uzun süredir geleceği belirtilen tablet bilgisayar modelini çok yakında tanıtmayı hedefliyor. İşte Samsung’un ilk katlanabilir tablet modelinden gelen ilk bilgiler!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 09.08.2022 11:21 1244 2 dk okuma süresi
  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Akıllı telefon ve tablet bilgisayar teknolojisinde en temel sorun ekran boyutları oluyor. Kullanıcılara daha geniş ekranda kullanım deneyimi sunabilmeyi hedefleyen teknoloji şirketleri, bu seferde cihazın büyüklüğünün getirdiği başta taşıma olmak üzere çeşitli dezavantajlarla karşılaşıyor. Bu çıkmaza çözüm olarak ise son yıllarda “katlanabilir ekran” teknolojisi öne çıkıyor. Dünyaca ünlü teknoloji firmaları “katlanabilir ekranlı akıllı telefon” ve “katlanabilir ekranlı tablet” modelleri üzerinde çalışıyor. Hatta bazılarının piyasaya sunduğu örnekleri de bulunuyor.

  Akıllı cihaz teknolojisinin önemli markalarından Samsung ise tablet bilgisayar teknolojisinde katlanabilir ekran fonksiyonunu ilk defa kullanmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre şirket çok uzun süredir üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü ilk katlanabilir ekranlı tablet bilgisayar modelini yakında tanıtacak.

  Katlanabilir Akıllı Telefon Modelleri Ağustos’ta Tanıtılacak!

  Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4

  Samsung, tablet bilgisayarda henüz girmemiş olsa da akıllı telefon teknolojisinde katlanabilir ekran teknolojisini daha önce kullanmıştı. Hatta yarın(10 Ağustos’ta) gerçekleştireceği “Samsung Galaxy Unpacked” etkinliğiyle katlanabilir ekranlı telefonunun yeni versiyonunu tanıtacak. Yeni nesil katlanabilir ekranlı cihazı “Galaxy Z Fold 4” ve “Galaxy Z Flip 4” modelleri, yarınki etkinlikte görücüye çıkacak. Henüz resmi lansmanı gerçekleştirilmemiş olsa da her 2 cihaza ilişkin yaşanan sızıntılar sayesinde önemli oranda tasarım ve teknik özellikleri bakımından bilgi bulunuyor.

  Ekran teknolojilerinde hem “Ar-Ge” hem de üretim cephesinde lider markalar arasında bulunan Samsung, bu alanda tüketiciye geniş ürün skalası sunmuştu. Ekran konusunda farklı tasarım seçeneklerini sunan Samsung için en somut örneklerden birisi de “Galaxy Round” modeli olmuştu. Kavisli bir ekran tasarımına sahip olan bu model, şirketin ekran teknolojisindeki ilerlemesinin en iyi örneklerinden birisi olmuştu. Ardından gelen “Galaxy Z” serisi cihazlarla “esnek ve katlanabilir panel” teknolojisindeki başarısını da ortaya koymuştu.

  İlk Katlanabilir Tablet Bilgisayarını Geliştiriyor

  Samsung katlanabilir tablet

  Güney Kore merkezli teknoloji devi, katlanabilir ekran teknolojisine sahip cihaz çeşitliliğine tablet bilgisayar teknolojisini de dahil edecek. Şirket oldukça büyük ekrana sahip bir tablet bilgisayar geliştiriyor. Geniş ve büyük ekranının kaliteli kullanım deneyimi sunabilmesi içinde katlanabilir ekran teknolojisinde olacağı belirtiliyor.

  Şirketten gelen bilgilere çerçevesinde ilk katlanabilir tablet bilgisayar modelinin teknik özellikleri ile ilgili bilgi sunmuyor. Buna karşın teknoloji piyasasına en azından ilk katlanabilir tabletinin ne zaman görücüye çıkacağına dair bilgiler geliyor. Gelen bilgilere göre Samsung, 2023 yılının “Galaxy Unpacked” lansmanın ilk etkinliğini her yıl olduğu gibi Ocak veya Şubat ayında yapacak. İşte gelen bilgilere göre bu etkinlikte ilk Samsung katlanabilir tablet modelinin de tanıtılacağı belirtiliyor.

  Samsung’un “Galaxy Unpacked 2023” etkinliğinde “Galaxy Tab S9” modeli de tanıtılacak.

  Katlanabilir telefon ve tablet bilgisayarlarla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlara veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Türkiye’nin İlk Kadın Arkeoloğuna Özel Doodle Çıkardı!

  Google, Türkiye'nin ilk kadın arkeoloğu olan Jale İnan adına özel bir Doodle çıkardı. Doodle’lar, Google tarafından özel bir şekilde hazırlanır.

  Redmi Pad Özellikleri Ortaya Çıktı! İşte Markanın İlk Tabletinin Tasarımı!

  Xiaomi'nin ilk tablet bilgisayarı Redmi alt markasıyla çıkacak. Şirketin uzun süredir geliştirdiği bilinen ilk tableti "Redmi Pad" için önemli bir sızıntı yaşantı. Yaşanan sızıntı da Redmi Pad özellikleri ve yanı sıra tasarımı ortaya çıktı.

  MIUI 14 Almayacak 3 Xiaomi Modeli Açıklandı! İşte Güncelleme Desteği Sonlanan Modeller!

  Xiaomi, 3 modelin daha Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi almayacağını açıkladı. İşte şimdiye kadar belli olan MIUI 14 güncellemesi alacak Xiaomi modelleri!

  Amazon İlk Üssünü Açtı: Türkiye’de 1000’den Fazla Kişiye İstihdam Sağlanacak!

  Amazon, Türkiye'de 1000'den fazla kişiye istihdam sağlayacak. Buna göre firma, yıl içerisinde alım yapacak.

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et