R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  OPPO Kendi İşlemcisi için Çalışmalara Başladı!

  OPPO kendi işlemcisi çin çalışmalar yapıyor. Henüz araştırma ve geliştirme aşamasında olan işlemciler, 2024 yılında piyasada yer alacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  22.02.2023 17:10 1248 2 dk okuma süresi
  OPPO Kendi İşlemcisi için Çalışmalara Başladı!
  Son Düzenleme:

  Çin merkezli teknoloji markası OPPO, kendi yonga setini üretmek istiyor. Hali hazırda firma, zaten daha öncesinde bu işe girmişti. Şirketin Marisilicon görüntü çipi bulunuyor. Bu çip, fotoğraf ve video çekimleri için kullanılmakta. Buna ek olarak firmanın şimdi de yonga seti üretmesi bekleniyor. Yani OPPO, gelecekte MediaTek ve Qualcomm gibi firmaları terk edebilir.

  OPPO kendi işlemcisini 2024’te piyasaya sürecek

  OPPO’nun yonga seti üreteceği ile ilgili ilk bilgi MediaTek’ten geldi. MediaTek yöneticisi, OPPO’nun yoga seti üreteceği bilgisini paylaştı. Bunun sebebinin sektördeki konumunu korumak olduğunu açıkladı.

  Farklı bir kaynakta da bununla ilgili bir açıklamaya değiniliyor. Buna göre OPPO, kendi işlemcisini üretmeye çoktan başladı. İlk yonga setinin 2024 yılında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

  Bu bilgilerin yanı sıra birkaç bilgi daha gün yüzüne çıktı. Sızıntılara göre marka, işlemcileri geliştirmeye çoktan başladı. Hatta 2023 yılının ikinci yarısında seri üretime girecek. Araştırma ve geliştirme çalışmaları için ise 1.4 milyar dolar harcandığı söyleniyor. TSMC ile anlaştığı açıklanan OPPO’nun yeni işlemcileri 4 nm transistörler içerecek. Ayrıca ilk nesil yonga setlerinin 5G bağlantı desteğine de yer vereceği bildiriliyor.

  Hali hazırda şu anda Apple’ın kendi işlemcileri bulunuyor. Apple dışında birkaç şirket daha bu furyaya katıldı. Apple, geçtiğimiz yıllarda Intel’i bırakarak M1 ve M2 işlemcileri kullanmaya başladı. Kendi işlemcilerine ağırlık veren marka, aynı zamanda performansında da artış yaşadı. OPPO’nun da böyle bir adım atması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi, Kendi İşlemcisini Geliştiriyor: Teknoloji Sahnesinde Yeni Bir Devrim!

  Xiaomi, ARM işbirliğiyle kendi işlemcisini geliştiriyor. Firma, maliyet tasarrufu ve pazar rekabetinde yeni bir dönem başlatıyor.

  Google’dan Dev Hamle: Beşinci Nesil Tensor İşlemcisini Test Ediyor!

  Google, teknoloji dünyasında yeni bir sayfa açıyor. Kendi tasarımı beşinci nesil Tensor işlemcisini tanıtarak mobil işlemci pazarında çığır açmaya hazırlanıyor.

  OPPO Find X7 Serisi Canlı Görüntülendi: İşte O Görüntüler!

  Oppo Find X7 serisi giderek daha fazla detayla ortaya çıkıyor. Yakında çıkacak Oppo Find X7 ve X7 Ultra modelleri, en net görünümleriyle karşımıza çıktı.

  Yapay Zeka Şaşırtmaya Devam Ediyor: Şimdi de Depresyon Testi Yapmaya Başladı!

  Bilkent Üniversitesi'nin geliştirdiği yapay zeka tabanlı sistem, depresyon tespitinde yeni bir çığır açabilir!

  OPPO Kendi İşlemcisi için Çalışmalara Başladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et