R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xiaomi Telefon Sahipleri Dikkat! Güncelleme Alacak Modeller Belli Oldu

  MIUI 14 güncellemesi alacak olan telefon modelleri paylaşıldı. Paylaşılan bilgilere göre 9 akıllı telefon modeli daha güncellemeye sahip olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  15.01.2023 19:14 1609 2 dk okuma süresi
  Xiaomi Telefon Sahipleri Dikkat! Güncelleme Alacak Modeller Belli Oldu
  Son Düzenleme:

  Xiaomi, büyük bir çaba göstererek MIUI 14 yazılımını cihazlarına yaymaya çalışıyor. MIUI 14, yakın zamanda geliştirilmişti. Android 13 tabanlı olan işletim sistemi, şu ana kadar birçok akıllı telefonda bulundu. Şimdi listeye 9 yeni akıllı telefon daha giriyor. Bununla beraber firma, güncelleme ile ilgili bazı bilgilere yer veriyor.

  MIUI 14 güncellemesi alacak telefon modelleri

  Xiaomi, MIUI 14 alacak telefonları paylaştı. Bunun dışında bir açıklamaya da yer verildi. Buna göre cihazların çıkış tarihine bağlı olarak Android sürümü belirlenecek. Eski telefonlar için Android 12 sürümü kullanılacak. Yeni telefonlarda ise Android 13 sürümüne yer verilecek.

  İşte MIUI 14 alacağı doğrulanan 9 telefon:

  Resmi Note 10 Pro 5G
  POCO X3 GT
  Xiaomi CIVI 2
  Redmi K40 Pro
  Redmi K40 Pro+
  Xiaomi 12X
  Xiaomi Mi 11 LE
  Xiaomi 11 Lite 5G NE
  Xiaomi Mi 11
  Xiaomi Mi 11 Ultra
  Redmi K40
  Redmi Note 11 Pro
  Redmi Note 11 Pro+

  MIUI 14 yenilikleri

  Xiaomi’nin geliştirmiş olduğu MIUI 14, pek çok yenilik ile geldi. Bunlardan birisi süper simgeler. Süper simgeler, ana ekranda yer alan simgenin görüntüsünü ele alıyor. Kullanıcılar, bu özellik ile beraber istediği uygulamayı seçerek o uygulamanın simgesini düzenleyebilmekte. Örneğin simgenin şekli değiştirilebiliyor. Bunun yanı sıra ikon güncellemesi yapılıyor.

  MIUI 14 güncellemesi ile beraber daha pek çok yenilik karşımıza çıkmakta. Bir diğer yenilik klasör düzeni. Ana ekranda bulunan klasörler, uygulamaların içe yerleştirilmesine imkan tanır. Yeni özellik ile beraber artık klasör düzeni ayarlanabilecek. Şimdilik 2 farklı dizin düzeni belirtiliyor olsa da yeni düzenlerin de eklenmesi bekleniyor.

  MIUI 14 yenilikleri arasında yeni widgetler de yer alıyor. Widgetler, kullanıcıların hayatını kolaylaştıran çeşitli araçlar sunar. Artık telefon sahipleri, daha fazla araç ile karşılaşacak. Bunun yanı sıra evcil hayvan ve bitkilerle alakalı düzenlemeler de yapıldı. Bu özelliğe göre ekrana evcil hayvan veya bitki yerleştiriliyor. Bu nesneler hareketli olduğu için görsel şölen sağlıyor. Amacı, insanların eğlenmesini sağlamak.

  Bu özelliklerin yanı sıra işletim sistemi, küçük çapta pek çok özelliğe kavuştu. Bunlar güvenlik güncellemesi ve küçük dokunuşlar olarak bahsediliyor. Yani ciddi yenilikler değil fakat telefonun kullanım kalitesini arttırıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Coca Cola’nın Android Telefon Modelinden İlk Görsel Geldi!

  Ünlü markalar, akıllı telefon üreticileriyle işbirliği yaparak, marka veya ürünlerini tema edinen Android modeller geliştiriyor. Ünlü markaların ürün veya markalarının tema alan tasarımlara yer veriliyor. Şimdiyse Coca Cola'dan Android hamlesi geldi.

  Xiaomi MIUI 14 Desteği 5 Modele Geliyor!

  Geçtiğimiz ay yayınlanan MIUI 14, yeniliklerle kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Bununla beraber MIUI 14 güncellemesi alacak 5 model daha açıklandı!

  Xbox Game Pass 2023 Ocak ve Şubat Oyunları Belli Oldu!

  Ocak sonu ve Şubat başında Xbox Game Pass’te yer alacak yeni oyunlar belli oldu. Ayrıca platformdan kaldırılacak oyunlar da açıklandı!

  Apple, Çatlamaya Dayanıklı Katlanabilir Ekran Patentinin Sahibi Oldu!

  Apple, katlanabilir ekran için yeni bir patent aldı. Buna göre firma, katlanabilir ekranların en büyük sorunu olan çatlama problemini çözmeyi hedefliyor.

  Xiaomi Telefon Sahipleri Dikkat! Güncelleme Alacak Modeller Belli Oldu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et