R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone Always on Display Özelliğinin Pile Olan Etkisi Gösterilecek!

  iPhone Always on Display özelliği, sunduğu özellikler ile tanınıyor. Bazı kullanıcıların merak ettiği soru bu özelliğin pili ne kadar hızlı tükettiği olmaktaydı. Artık buna bir cevap veriliyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  20.02.2023 15:19 2072 2 dk okuma süresi
  iPhone Always on Display Özelliğinin Pile Olan Etkisi Gösterilecek!
  Son Düzenleme:

  iPhone’un yeni ürünlerinde AOD özelliği mevcut. Yani Always on Display. Bu özellik ile beraber ekran, sürekli açık kalıyor. Yani kilit ekranında da ekranda içerikler yer alıyor. AOD her ne kadar güzel bir şey olsa da bazı kullanıcılar tedirgindi. Çünkü bu sistemin ne kadar şarj tükettiği tam olarak bilinmiyordu. iOS 16.4 güncellemesi ile beraber artık bu öğrenilebiliyor olacak.

  iPhone Always on Display için yeni güncelleme geldi

  Bu zamana kadar yapılan bazı testlerde AOD’nin ne kadar pil tükettiği açıklanmıştı. Buna göre 24 saatlik kullanımda Always on Display’ın %20 şarj kullandığı görüldü. Duvar kağıdı kullanılmadığında ise bu miktar %14’e düştü. Yani genel olarak bakıldığında çok şarj tüketimi görünmüyor.

  iOS 16.4 güncellemesiyle artık Always on Display’ın bataryaya olan etkisi gösterilecek. Yani bu özelliğin ne kadar enerji çektiği öğrenilebilecek. Apple, bunun için ayarlar uygulamasına yeni bir özellik ekledi. Ayarlar uygulamasında pil tüketimi ile ilgili detaylara erişim sağlanmalı. Burada Always on Display hizmeti de görünecek. Bu hizmet, ne kadar enerji harcadıysa burada belirtilmiş olacak.

  Always on Display nedir?

  Always on Display, her zaman açık ekran teknolojisidir. Bu teknoloji ile birlikte ekran, kilitli olsa da görünür fakat hafif temayla. Yani ekran parlamaz, birkaç öğe görünür. Always on Display’ın amacı, insanların kilit tuşuna basmadan bazı şeyleri görmesini sağlamak. Örneğin bir bildirim geldiğinde bildirimin ne olduğu öğrenilebiliyor. Ayrıca saati de görmek mümkün. Bununla beraber AOD’nin widget desteği de mevcut.

  Always on Display özelliğinin verimli olması için bazı adımlar atılmış durumda. Bunlardan birisi sadelik olurken diğeri ekran tazeleme hızı. Bu mod aktif iken ekran, 1 Hz yenileme hızında çalışıyor. Bu da güç tüketimini azaltıyor.

  Always on Display nasıl kullanılır?

  iPhone Always on Display özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. Ayarlara girin.
  2. Ekran ve Parlaklık seçeneğini seçin.
  3. Hep Açık Ekran özelliğini aktif edin veya devre dışı bırakın.
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  iPhone 16 Modellerinin Tüm Boyutları Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Apple'ın iPhone 16 serisi boyutları sızdırıldı. iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde yan boyutlar büyüdü. Yeni modeller bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

  HMD'nin Yeni Tableti: Snapdragon 7 Gen 2 İle Geliyor!

  HMD Global, Snapdragon 7 Gen 2 işlemcili yeni tableti HMD Slate Tab'ı tanıtmaya hazırlanıyor. Güçlü teknik özellikleri ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

  iPhone Always on Display Özelliğinin Pile Olan Etkisi Gösterilecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et