R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, iPhone 15 İçin Çalışmaya Başladı! Çentik Kaldırılacak

  iPhone 15 serisi için ekran özellikleri ayrıntılı bir şekilde sızdırıldı. Apple'ın tamamen hap şeklinde kamera kurulumuna geçiş yapması mümkün.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 11.05.2022 11:44 1251 2 dk okuma süresi
  Apple, iPhone 15 İçin Çalışmaya Başladı! Çentik Kaldırılacak
  Son Düzenleme:

  Ekranla ilgili bilgiler konusunda saygın bir geçmişe sahip olan ekran endüstrisi danışmanı Ross Young'a göre, gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanan dört iPhone 15 modelinin tümü, çentik yerine geçecek tek parça bir ekran tasarımına sahip olacak.

  Young, bir tweet'te, iPhone 15'in hem standart hem de Pro modellerinin, Face ID sensörleri için hap şeklinde ve ön kamera için bir deliğe işaret eden hap-delik düzenine sahip olacağını gösteren bir yol haritası paylaştı. 

  Standart iPhone 14 modellerinin iPhone 13 modelleriyle aynı çentiği korumaları beklenirken, bu yıl yalnızca iPhone 14 Pro modellerinin hap-delik tasarımına geçmesi bekleniyor.

  Ekran altı kameralı iPhone

  Young, Apple'ın nihai hedefinin Face ID sensörlerini ve ön kamerayı tamamen ekranın altına taşımak olduğuna inanıyor. Geliştirme başarılı olursa, bu geçişin 2024'te iPhone 16 Pro modellerinde ekran altı Face ID ile başlamasını, ardından 2026'da iPhone 18 Pro modellerinde ekran altı Face ID ve ekran altı ön kamera ile başlamasını bekliyor.

  Young, delikli tasarımın iPhone 14 Pro modellerinin iPhone 13 Pro modellerine kıyasla biraz daha büyük ekran boyutlarına sahip olmasını sağlayacağını söyledi.

  iPhone 14 serisi geliyor

  Apple'ın, herhangi bir büyük tedarik zinciri kesintisi yaşamadan Eylül ayında iPhone 14 serisini tanıtması bekleniyor. Pro modelleri için yükseltilmiş bir 48 megapiksel arka kameranın, şu anda 4K'dan 8K video kaydını etkinleştirmesi bekleniyor.

  iPhone 14 ve iPhone 14 Max'in iPhone 13 ve iPhone 13 Pro Max ile aynı ekran boyutlarına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, daha düşük seviyeli iPhone 14 modellerinin, Pro'ya özel "hap+delik"  tasarımıyla çentik tasarımını koruyacak olmasından kaynaklanıyor.

  Display Supply Chain Consultants CEO'su Young, geçmişte altıncı nesil iPad mini'nin 8,3 inç ekrana sahip olacağını ve 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin ProMotion özelliğine sahip olacağını doğru bir şekilde açıklamıştı.

  Siz iPhone 15 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iOS 15.6.1 Güncellemesi Yayında! Sorunlar Giderildi!

  Apple iOS 15.6.1 güncellemesi ile birlikte pek çok önemli güvenlik sorunu giderildi. Apple'a göre, iOS 15 sürümü, güvenlik açıklarına karşı yeni güncellemeyi hemen yüklenmeli. İşte iOS 15.6.1 güncellemesiyle gelenler!

  iPhone 14 Bekleyenleri Ne Gibi Değişiklikler Bekliyor?

  iPhone 14 Pro ve Pro Max için bilinen tüm sızıntı haberleri, söylentiler ve iphone 14 ne zaman çıkacağına dair tüm bilgiler haberimizin detayında.

  iPhone 14 Canlı Tanıtımını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

  Apple tarafından Eylül ayında yapılacak etkinliğin detayları belli olmaya başladı. Etkinliği canlı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

  Elif 1046

  Honor of Kings Kapalı Beta İçin Türkiye Erişimi Açıldı!

  Türkiye'deki Honor of Kings oyuncuları, şirketin yeni "Honor of Kings Kapalı Beta" testlerine katılmaya başladı. Erişime açılan Beta testlerine dair ilk detaylarda ortaya çıktı.

  Apple, iPhone 15 İçin Çalışmaya Başladı! Çentik Kaldırılacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et