R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Gizliliğe Önem Verenler İçin WhatsApp’tan Sevindiren Haber!

  Kişisel bilgi güvenliği konusunda geçtiğimiz yıl tartışmaların odağında kalan WhatsApp’tan gizliliğine önem veren kullanıcılar için sevindiren yeni bir özellik müjdesi geldi!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  11.05.2022 03:34 1690 2 dk okuma süresi
  Gizliliğe Önem Verenler İçin WhatsApp’tan Sevindiren Haber!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, gizlilik konusunda çok hassas olan kullanıcılar için 2021’de süreli mesaj özelliği için yeni bir güncelleme getirmişti. Gelen güncelleme ile birlikte WhatsApp süreli mesaj özelliği “varsayılan mesaj süresi” olarak düzenleme imkanı kazanmıştı. Uygulamadaki bu özellik sayesinde kullanıcılar isteklerine göre sohbetler için otomatik şekilde süreli mesaj açık olduğu süre içerisinde başlamasına yardımcı oluyor.

  WhatsApp’ta mesaj süresi aktif edildiğinde kullanıcılar sadece yeni sohbetler için bu özellikten faydalanabiliyordu. Bir sohbetteki süreli mesaj özelliği deaktif yani kapalı durumda olduğunda ise ancak “manuel” şekilde aktif edilmesiyle devreye giriyordu. Kullanıcılara sorun ve zorluk oluşturan bu duruma karşı WhatsApp yeni bir güncelleme daha yayınladı. WhatsApp 2.22.11.11 “Beta” sürümü ile hali hazırdaki sohbetler içinde süreli mesajın aktif olmasını sağlayan yeni bir özelliği denemeye başladı.

  WhatsApp Süreli Mesaj Özelliği Artık Daha Fonksiyonel

  WhatsApp süreli mesaj

  Kullanıcılar, WhatsApp Beta sürümündeki bu yeni özellik sayesinde birden daha fazla WhatsApp sohbetini süreli mesaj haline çevirebilme imkanına sahip olacak. Bu özellik doğrudan WhatsApp gizlilik ayaları kısmında yer alacak. Özelliğin tam olarak devreye alınmasıyla birlikte kullanıcılar sohbet geçmişinde mevcut olan tüm sohbetleri tek bir seçimle toplu olarak süreli mesaj haline dönüştürebilecek.

  WhatsApp Bu Mesajı Sakla Özelliği Gelecek

  WhatsApp, kullanıcıların süreli mesaj özelliğini kullandığı sohbetteki ilgili mesajlar için 24 saat, 7 gün ve 90 gün şeklinde kaybolacak şekilde seçim yapabiliyor. İddiaya göre WhatsApp, kullanıcıların süreli mesaj gönderileri için iptal etme imkanına da sahip olmasını sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Ancak henüz geliştirme aşamasında olan WhatsApp “bu mesajı sakla” özelliği için henüz bir yayınlama bulunmuyor.

  Android kullanıcıları, Google Play Store’den WhatsApp Beta sürümünü kullanarak, gelen tüm yenilikleri öncelikli olarak deneme şansına sahiptir. Ancak iOS için WhatsApp yeni Beta kullanıcısı almadığından, sadece geçmişte WhatsApp Beta kullanımını kabul eden kullanıcılar faydalanabiliyor.

  WhatsApp’ın süreli mesajlar konusundaki bu gelişmelerinden siz memnun musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'da Resim İçinde Resim Özelliği Herkese Açılıyor!

  Google, YouTube'da resim içinde resim fonksiyonunu herkese açıyor. Şimdilik premium kullanıcılarına özel bu özellik hakkında yakında açıklama gelecek!

  Google, Android İçin Dolandırıcılara Karşı Yeni Bir Araç Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Google, Android cihazları dolandırıcılığa karşı koruyacak yeni bir güvenlik özelliği test ediyor. İşte detaylar!

  Apple'ın Windows İçin iCloud Uygulamasına Büyük Güncelleme Geldi: İşte Yeni Tasarım!

  Apple, Windows için iCloud'u yeniledi. Yeni tasarım, gelişmiş özellikler ve üstün kullanıcı deneyimi sunuyor.

  YouTube TV Aboneleri İçin Müjde Geldi: Yeni Kalite Seçeneği Sunulmaya Başlandı!

  YouTube, TV hizmetinde artırılmış 1080p video kalitesi özelliğini duyurdu. Bu yenilik, modernize edilmiş 4K uyumlu yayın cihazlarında kullanıma sunulacak.

  Gizliliğe Önem Verenler İçin WhatsApp’tan Sevindiren Haber!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et