R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Gizliliğe Önem Verenler İçin WhatsApp’tan Sevindiren Haber!

  Kişisel bilgi güvenliği konusunda geçtiğimiz yıl tartışmaların odağında kalan WhatsApp’tan gizliliğine önem veren kullanıcılar için sevindiren yeni bir özellik müjdesi geldi!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 11.05.2022 03:34 1257 2 dk okuma süresi
  Gizliliğe Önem Verenler İçin WhatsApp’tan Sevindiren Haber!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, gizlilik konusunda çok hassas olan kullanıcılar için 2021’de süreli mesaj özelliği için yeni bir güncelleme getirmişti. Gelen güncelleme ile birlikte WhatsApp süreli mesaj özelliği “varsayılan mesaj süresi” olarak düzenleme imkanı kazanmıştı. Uygulamadaki bu özellik sayesinde kullanıcılar isteklerine göre sohbetler için otomatik şekilde süreli mesaj açık olduğu süre içerisinde başlamasına yardımcı oluyor.

  WhatsApp’ta mesaj süresi aktif edildiğinde kullanıcılar sadece yeni sohbetler için bu özellikten faydalanabiliyordu. Bir sohbetteki süreli mesaj özelliği deaktif yani kapalı durumda olduğunda ise ancak “manuel” şekilde aktif edilmesiyle devreye giriyordu. Kullanıcılara sorun ve zorluk oluşturan bu duruma karşı WhatsApp yeni bir güncelleme daha yayınladı. WhatsApp 2.22.11.11 “Beta” sürümü ile hali hazırdaki sohbetler içinde süreli mesajın aktif olmasını sağlayan yeni bir özelliği denemeye başladı.

  WhatsApp Süreli Mesaj Özelliği Artık Daha Fonksiyonel

  WhatsApp süreli mesaj

  Kullanıcılar, WhatsApp Beta sürümündeki bu yeni özellik sayesinde birden daha fazla WhatsApp sohbetini süreli mesaj haline çevirebilme imkanına sahip olacak. Bu özellik doğrudan WhatsApp gizlilik ayaları kısmında yer alacak. Özelliğin tam olarak devreye alınmasıyla birlikte kullanıcılar sohbet geçmişinde mevcut olan tüm sohbetleri tek bir seçimle toplu olarak süreli mesaj haline dönüştürebilecek.

  WhatsApp Bu Mesajı Sakla Özelliği Gelecek

  WhatsApp, kullanıcıların süreli mesaj özelliğini kullandığı sohbetteki ilgili mesajlar için 24 saat, 7 gün ve 90 gün şeklinde kaybolacak şekilde seçim yapabiliyor. İddiaya göre WhatsApp, kullanıcıların süreli mesaj gönderileri için iptal etme imkanına da sahip olmasını sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Ancak henüz geliştirme aşamasında olan WhatsApp “bu mesajı sakla” özelliği için henüz bir yayınlama bulunmuyor.

  Android kullanıcıları, Google Play Store’den WhatsApp Beta sürümünü kullanarak, gelen tüm yenilikleri öncelikli olarak deneme şansına sahiptir. Ancak iOS için WhatsApp yeni Beta kullanıcısı almadığından, sadece geçmişte WhatsApp Beta kullanımını kabul eden kullanıcılar faydalanabiliyor.

  WhatsApp’ın süreli mesajlar konusundaki bu gelişmelerinden siz memnun musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honor of Kings Kapalı Beta İçin Türkiye Erişimi Açıldı!

  Türkiye'deki Honor of Kings oyuncuları, şirketin yeni "Honor of Kings Kapalı Beta" testlerine katılmaya başladı. Erişime açılan Beta testlerine dair ilk detaylarda ortaya çıktı.

  Efsane Medya Oynatıcı Winamp İçin Yeni Güncelleme

  Bir dönemin en popüler medya oynatıcısı Winamp, yenilenen özellikleriyle yeniden geliyor. Yeni Winamp artık Microsoft Windows 11 işletim sisteminde de kullanılabilecek. İşte Winamp 5.9 sürümü güncellemesinin detayları!

  Apple Music ve Spotify İçin Yeni Rakip! TikTok Music Geliyor!

  Müzik ve görsel efektli kısa videoların paylaşıldığı ve çoğu kullanıcının yeni şarkıları keşfettiği TikTok, yaptığı yeni başvuruyla müzik servisi getiriyor. TikTok Music adıyla Spotify ve Apple Music için yeni rakip oluyor.

  Activision Blizzard, Call of Duty: Vanguard’daki Karakter İçin Kostüm Tasarımını Çaldı

  Dev oyun şirketi Activison Blizzard, karakter kostümü çalmakla suçlanıyor. Bağımsız bir sanatçı şirketin oyunu "Call of Duty: Vanguard" için duyurduğu yeni kostümün kendi bağımsız çalışmasından birebir çalındığını iddia etti.

  Gizliliğe Önem Verenler İçin WhatsApp’tan Sevindiren Haber!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et