R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Gizliliğe Önem Verenler İçin WhatsApp’tan Sevindiren Haber!

  Kişisel bilgi güvenliği konusunda geçtiğimiz yıl tartışmaların odağında kalan WhatsApp’tan gizliliğine önem veren kullanıcılar için sevindiren yeni bir özellik müjdesi geldi!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  11.05.2022 03:34 1714 2 dk okuma süresi
  Gizliliğe Önem Verenler İçin WhatsApp’tan Sevindiren Haber!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, gizlilik konusunda çok hassas olan kullanıcılar için 2021’de süreli mesaj özelliği için yeni bir güncelleme getirmişti. Gelen güncelleme ile birlikte WhatsApp süreli mesaj özelliği “varsayılan mesaj süresi” olarak düzenleme imkanı kazanmıştı. Uygulamadaki bu özellik sayesinde kullanıcılar isteklerine göre sohbetler için otomatik şekilde süreli mesaj açık olduğu süre içerisinde başlamasına yardımcı oluyor.

  WhatsApp’ta mesaj süresi aktif edildiğinde kullanıcılar sadece yeni sohbetler için bu özellikten faydalanabiliyordu. Bir sohbetteki süreli mesaj özelliği deaktif yani kapalı durumda olduğunda ise ancak “manuel” şekilde aktif edilmesiyle devreye giriyordu. Kullanıcılara sorun ve zorluk oluşturan bu duruma karşı WhatsApp yeni bir güncelleme daha yayınladı. WhatsApp 2.22.11.11 “Beta” sürümü ile hali hazırdaki sohbetler içinde süreli mesajın aktif olmasını sağlayan yeni bir özelliği denemeye başladı.

  WhatsApp Süreli Mesaj Özelliği Artık Daha Fonksiyonel

  WhatsApp süreli mesaj

  Kullanıcılar, WhatsApp Beta sürümündeki bu yeni özellik sayesinde birden daha fazla WhatsApp sohbetini süreli mesaj haline çevirebilme imkanına sahip olacak. Bu özellik doğrudan WhatsApp gizlilik ayaları kısmında yer alacak. Özelliğin tam olarak devreye alınmasıyla birlikte kullanıcılar sohbet geçmişinde mevcut olan tüm sohbetleri tek bir seçimle toplu olarak süreli mesaj haline dönüştürebilecek.

  WhatsApp Bu Mesajı Sakla Özelliği Gelecek

  WhatsApp, kullanıcıların süreli mesaj özelliğini kullandığı sohbetteki ilgili mesajlar için 24 saat, 7 gün ve 90 gün şeklinde kaybolacak şekilde seçim yapabiliyor. İddiaya göre WhatsApp, kullanıcıların süreli mesaj gönderileri için iptal etme imkanına da sahip olmasını sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Ancak henüz geliştirme aşamasında olan WhatsApp “bu mesajı sakla” özelliği için henüz bir yayınlama bulunmuyor.

  Android kullanıcıları, Google Play Store’den WhatsApp Beta sürümünü kullanarak, gelen tüm yenilikleri öncelikli olarak deneme şansına sahiptir. Ancak iOS için WhatsApp yeni Beta kullanıcısı almadığından, sadece geçmişte WhatsApp Beta kullanımını kabul eden kullanıcılar faydalanabiliyor.

  WhatsApp’ın süreli mesajlar konusundaki bu gelişmelerinden siz memnun musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18'in Yapay Zeka Özellikleri Sadece Yeni iPhone'lar İçin mi Olacak?

  iOS 18'in yeni yapay zeka özellikleri, sadece A17 Pro işlemcili iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılabilir, diğer modeller yararlanamayabilir!

  Apple ve OpenAI, Gelişmiş Siri İçin Anlaşmaya Yakın: İşte Detaylar!

  Apple'ın, iOS 18 için OpenAI ile anlaşarak Siri'yi geliştirmeyi planladığı iddia edildi. Bu iş birliği, Siri'nin karmaşık soruları yanıtlamasını sağlayacak.

  Xiaomi’den Çocuklar İçin Çift Kameralı Yeni Akıllı Saat!

  Xiaomi, çocuklar için çift kameralı MITU Children’s Watch S1'i tanıttı. Güvenlik, sağlık izleme ve eğitici özelliklerle dolu saat, 166 dolardan satışa sunuldu.

  Philips’ten Yeni Bomba: Oyuncular İçin Yeni Monitörünü Tanıttı!

  Philips'in yeni Evnia 49M2C8900L monitörü, 49 inç QD-OLED paneli, 144Hz yenileme hızı ve geniş bağlantı seçenekleriyle oyunculara üstün performans sunuyor.

  Gizliliğe Önem Verenler İçin WhatsApp’tan Sevindiren Haber!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et