R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 15 Pro Sony Marka ToF Sensörlerini Kullanacak!

  iPhone 15 Pro Sony marka ToF sensörlerini kullanma kararı alacak. Henüz iddia aşamasında olan bu kararın detayları!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.02.2023 21:19 981 2 dk okuma süresi
  iPhone 15 Pro Sony Marka ToF Sensörlerini Kullanacak!
  Son Düzenleme:

  Apple, sunduğu pek çok ürün ile bizlerin karşısına çıkan bir marka. Bu ürünlerden birisi de iPhone. iPhone 14 ile bekleneni alamayan firma, iPhone 15’e ekstra özen gösteriyor. Bu bağlamda pek çok değişiklik müşterilerle buluşacak gibi durmakta. Şimdiden açıklanan iddialar, iPhone 15 serisinin ciddi değişiklikler içereceğini gösterir nitelikte. Bir diğer iddia ise LiDAR tarayıcı bileşenlerinin tedarikçisinin değişeceği.

  iPhone 15 Pro Sony’nin sensörlerine yer verecek

  iPhone serisinde kullanılan bileşenlerden birisi LiDAR. LiDAR, kamera için önemli bir tarayıcı. Bu tarayıcı ile birlikte daha iyi çekimler mümkün oluyor. Apple’ın aldığı yeni karar ile beraber LiDAR tarayıcı bileşenlerinde önemli bir adım atıldı. Buna göre bileşenlerin tedarikçisi değişecek.

  Bu zamana kadar tedarikçi firmalar Lumentum ve WIN Semiconductors olarak yer almaktaydı. Ortaya atılan iddiaya göre artık Sony, LiDAR bileşenleri için tedarikçi şirket olacak. Sony'nin ToF sensörlerinin kullanılacağı belirtiliyor.

  Sony’nin seçilme nedeni de açıklandı. Buna göre Sony’nin ürettiği sensör, daha düşük güç tüketimine sahip. Yani kullanıcılar, aynı işlemleri daha az güç harcayarak uygulayabilecek. Bu da güç verimliliği sağlayacak. Ayrıca daha yüksek performans almak da mümkün olacak. Çünkü daha iyi performans için ekstra güç kapasitesi ekleme gereksinimi bulunmayacak.

  Gelişmiş LiDAR tarayıcısının gece modu ve otomatik odaklama özelliklerinin olacağı söyleniyor. Ayrıca arttırılmış gerçeklik teknolojisinden de yararlanılacağı belirtiliyor. iPhone 15 serisi, yıl sonuna doğru tanıtılacak ve piyasada yer alacak.

  LiDAR nedir?

  LiDAR, kameraların önemli tarayıcılarından birisi sayılıyor. Bu sensör, ışık algılama ve menzilleme görevi görüyor. Amacı, nesneleri algılamak ve sınıflandırmak. Bunun için bir lazer kullanılıyor. Özetle LiDAR, nesneleri uzaktan algılama yöntemi olarak da adlandırılabilir.

  LiDAR tarayıcı, nesneleri tarama özelliği sebebiyle arttırılmış gerçeklikte de kullanılıyor. Örneğin bir görüntü alırken görüntünün üzerine sanal nesneler eklenebiliyor. Bu nesne, sensör sayesinde gerçekçi bir şekilde duruyor. iPhone 15 Pro Sony’le anlaşarak daha iyi bir sensör ile yola çıkacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Haftaya BİM Marketlerde Teknoloji Rüzgarı Esecek: LG ve TCL Markalı Akıllı Televizyonlar Geliyor!

  19 Nisan BİM aktüel kataloğu, TCL ve LG akıllı TV'lerden elektrikli bisikletlere kadar çeşitli teknoloji ürünleri sunuyor.

  Android 15 Beta 1 Resmen Geldi: İşte Beklenen Özellikler!

  Android 15 Beta 1, büyük ekran uyumluluğu, geliştirilmiş erişilebilirlik ve artırılmış güvenlik özellikleriyle resmen geliyor.

  2024 iPhone SE 4 Geliyor: Özellikleri Sızdırıldı!

  Apple'ın uygun fiyatlı yeni modeli iPhone SE 4'ün özellikleri açıklandı. Bu yeni iPhone, OLED ekran ve birçok yenilikçi özelliği bünyesinde barındıracak!

  iPhone 16 Plus ile İlgili Sızıntılar Devam Ediyor: 7 Farklı Renk Seçeneğiyle Gelebilir!

  Apple iPhone 16 Plus, 7 farklı renk seçeneğiyle yakında piyasaya sürülüyor. Yeni model, tasarım ve kullanıcı tercihlerine odaklanıyor.

  iPhone 15 Pro Sony Marka ToF Sensörlerini Kullanacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et