R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 14 Gecikebilir: Apple, Üretim Sorunları Yaşadığını Açıkladı

  iPhone 14 ne zaman tanıtılacak? Gelen son bilgilere göre Apple Store rafları boş kaldı. iPhone 14 için biraz daha beklemeniz gerekebilir.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 27.05.2022 15:06 1249 2 dk okuma süresi
  iPhone 14 Gecikebilir: Apple, Üretim Sorunları Yaşadığını Açıkladı
  Son Düzenleme:

  Apple'ın yaptığı her şey müşteriler arasında büyük merak uyandırıyor. Cupertino merkezli teknoloji devi, muhtemelen iPhone'da her yıl en fazla iyileştirme yapan geliştirmelerle ortaya çıkıyor. Belki de Apple cihazlarının piyasaya sürülmesinde kayda değer miktarda zevk olmasının nedeni budur.

  Bu yıl Apple, birinci sınıf amiral gemisi akıllı telefon çeşitlerini, iPhone 14 serisini ve Apple takipçileri, modelin benimsemeyi planladığı iyileştirmeler için hevesle hazırlıyor. iPhone 14 serisinin lansmanının 13 Eylül 2022'de gerçekleşmesi bekleniyor, ancak bazı gecikmeler olabilir.

  iPhone 14 ne zaman tanıtılacak?

  Nikkei Asia'dan gelen son rapor, Çin'deki Covid kısıtlamaları nedeniyle iPhone 14'ün lansmanının ertelenebileceğini kabul etti. Bu arada, Ekim 2020'de iPhone 12'nin piyasaya sürüldüğü tarihte karşılaştırılabilir bir gecikme yaşanacağı belirtildi. 

  Covid-19 koşulları önemli ölçüde azalmış olsa da, Çin fabrikaları yine de son zamanlarda kilitlenmelere tanık oluyor. Bu, kullanılabilirlik zincirini ve üretimi etkileyerek yepyeni iPhone'ların piyasaya sürülmesinde gecikmeye neden oldu.

  iPhone 14 ne zaman tanıtılacak?

  Bildirildiğine göre Apple, tedarikçilerden ürün geliştirme çabalarını hızlandırmalarını istedi. Bu, yanlış yerleştirilmiş zamanı telafi etmek ve yepyeni akıllı telefonların belirlenen üretim programı ve hacimlerinin karşılandığından emin olmak içindir.

  Bir Apple sağlayıcısı olan Çin hükümeti, bilgi portalına yanlış zamanı telafi etmenin çok zor olduğunu ve tedarikçilerin olayı hızlandırmak için 24 saat çalıştıklarını bildirdi. Ancak yönetici, Çin'in yeniden açılmasının kademeli olduğunu da sözlerine ekledi.

  Nikkei Asia tarafından paylaşılan yazıda Çinli yöneticinin, "Kaybedilen zamanı telafi etmek zor. Apple ve tedarikçileri, gelişmeyi hızlandırmak için günün her saati çalışıyorlar” dedi.

  Apple Store rafları boş kaldı

  Üretim sorunları sadece iPhone için yaşanmıyor. Geçtiğimiz haftalarda Mac ve iPad modellerinin çoğu nakliyede gecikmelerle karşı karşıya kaldı. Bazı ürünler birkaç gün/hafta içinde gönderilmeye hazır olsa da, geçen yılki MacBook Pro gibi bazı Mac modelleri üç aylık bir gecikmeyle Ağustos ayına kadar gönderilmeyebilir.

  Apple, iPhone 14 serisinde iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 yeni akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 

  iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri 6,1 inçlik ekranlara; iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max ise 6,7 inçlik ekranlara sahip olacak.

  Siz iPhone 14 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  iPhone 14 Gecikebilir: Apple, Üretim Sorunları Yaşadığını Açıkladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et