R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16.3.1 Güncellemesi Çıktı: Hatalar Giderildi!

  iOS 16.3.1 güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme ile beraber önemli bir hatada düzeltme yapılmış oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  15.02.2023 14:11 1997 2 dk okuma süresi
  iOS 16.3.1 Güncellemesi Çıktı: Hatalar Giderildi!
  Son Düzenleme:

  iOS 16, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülmüştü. Ardından iOS 16.1 ve iOS 16.2 çıkarıldı. Son olarak iOS 16.3, Apple kullanıcılarıyla buluştu. iOS 16.3’te yaşanan bazı problemler, ciddi sorunlara yol açmaktaydı. Bunlardan birisi de hatalı acil servis bildirimiydi. Yeni güncellemede bu problemin çözüme kavuştuğu söyleniyor. Bununla beraber 2 sorun daha giderilmiş oldu.

  iOS 16.3.1 güncellemesi çeşitli sorunları giderdi

  Geçtiğimiz haftalarda Apple’a bazı şikayetler yapıldı. Bu şikayetler arasında gereksiz acil bildirimlerin gelmesi yer alıyordu. Yani çarpışma tespiti teknolojisi, yanlış uyarılar gönderiyordu. Bu da acil servis ekiplerini gereksiz meşgul eden bir olaydı. Apple, iOS 16.3.1 ile beraber yaptığı açıklamada bu sorunun üstesinden geldiğini duyurdu.

  Bilindiği üzere çarpışma tespiti teknolojisi, G kuvvetine bağlı olarak çalışıyor. G kuvvetini hesaplayan bu teknoloji, kişinin kaza geçirip geçirmediğini anlamaya çalışıyor. Eğer birey kaza geçirdiyse hemen acil servise haber ediyor.

  Bu problem, özellikle eğlence ve kayak merkezlerinde meydana geliyordu. Bu hatanın sebebinin hareketlilik olduğu düşünülüyor. Apple, yeni sürüm ile beraber bu sorunu tarihe gömmüş durumda. Yani iOS 16.3.1 güncellemesi ile birlikte optimizasyon çalışması yapıldı.

  Çözüme kavuşan bir diğer sorun iCloud ile giriş imkanı bulunan bazı uygulama sorunlarıydı. iCloud ile giriş veya kayıt işlemi yapıldığında problem meydana geliyordu. Bu sorunun çözüldüğü dile getiriliyor. Ayrıca "Bul" uygulamasının Siri entegrasyonu ile ilgili bir sorun da giderilmiş oldu.

  iOS 16.3 ile neler gelmişti?

  iOS 16.3 ile beraber pek çok yenilik ile karşılaştık. Bunlardan birisi 2. nesil HomePod desteği. iOS 16.3, artık 2. nesil HomePod ürünlerini destekliyor. Bununla beraber acil SOS özelliğinde bazı güncellemeler yapıldı. Bir diğer güncelleme ise fiziksel güvenlik anahtarı oldu. USB bellek üzerinde yer alan bir kimlik sayesinde ek güvenlik katmanına sahip olunuyor. Yatay çizgi sorununun da giderildiği bu sürümde optimizasyon güncellemesi de yapılmış oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Honor Choice Watch Vitrine Çıktı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Honor Choice Watch, 1.95 inç AMOLED ekran, 12 gün pil ömrü ve sağlık takip özellikleriyle 15 Şubat'ta tanıtılıyor.

  Windows’a Rakip Çıktı: Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemi Geliyor!

  Lenovo, yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi ile Windows'a rakip oluyor. CES 2024'te duyurulan bu sistem, 2024'te piyasaya çıkacak.

  Dünyanın İlk Masaüstü Yapay Zeka İş İstasyonu Çıktı: İşte Teknoloji ve Lüksün Buluşması!

  GPTShop, Nvidia destekli dünyanın ilk masaüstü yapay zeka iş istasyonunu çıkardı. İşte üst düzey performans ve lüks tasarıma sahip iş istasyonunun özellikleri!

  iOS 16.3.1 Güncellemesi Çıktı: Hatalar Giderildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et