R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16.3.1 Güncellemesi Çıktı: Hatalar Giderildi!

  iOS 16.3.1 güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme ile beraber önemli bir hatada düzeltme yapılmış oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  15.02.2023 14:11 1545 2 dk okuma süresi
  iOS 16.3.1 Güncellemesi Çıktı: Hatalar Giderildi!
  Son Düzenleme:

  iOS 16, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülmüştü. Ardından iOS 16.1 ve iOS 16.2 çıkarıldı. Son olarak iOS 16.3, Apple kullanıcılarıyla buluştu. iOS 16.3’te yaşanan bazı problemler, ciddi sorunlara yol açmaktaydı. Bunlardan birisi de hatalı acil servis bildirimiydi. Yeni güncellemede bu problemin çözüme kavuştuğu söyleniyor. Bununla beraber 2 sorun daha giderilmiş oldu.

  iOS 16.3.1 güncellemesi çeşitli sorunları giderdi

  Geçtiğimiz haftalarda Apple’a bazı şikayetler yapıldı. Bu şikayetler arasında gereksiz acil bildirimlerin gelmesi yer alıyordu. Yani çarpışma tespiti teknolojisi, yanlış uyarılar gönderiyordu. Bu da acil servis ekiplerini gereksiz meşgul eden bir olaydı. Apple, iOS 16.3.1 ile beraber yaptığı açıklamada bu sorunun üstesinden geldiğini duyurdu.

  Bilindiği üzere çarpışma tespiti teknolojisi, G kuvvetine bağlı olarak çalışıyor. G kuvvetini hesaplayan bu teknoloji, kişinin kaza geçirip geçirmediğini anlamaya çalışıyor. Eğer birey kaza geçirdiyse hemen acil servise haber ediyor.

  Bu problem, özellikle eğlence ve kayak merkezlerinde meydana geliyordu. Bu hatanın sebebinin hareketlilik olduğu düşünülüyor. Apple, yeni sürüm ile beraber bu sorunu tarihe gömmüş durumda. Yani iOS 16.3.1 güncellemesi ile birlikte optimizasyon çalışması yapıldı.

  Çözüme kavuşan bir diğer sorun iCloud ile giriş imkanı bulunan bazı uygulama sorunlarıydı. iCloud ile giriş veya kayıt işlemi yapıldığında problem meydana geliyordu. Bu sorunun çözüldüğü dile getiriliyor. Ayrıca "Bul" uygulamasının Siri entegrasyonu ile ilgili bir sorun da giderilmiş oldu.

  iOS 16.3 ile neler gelmişti?

  iOS 16.3 ile beraber pek çok yenilik ile karşılaştık. Bunlardan birisi 2. nesil HomePod desteği. iOS 16.3, artık 2. nesil HomePod ürünlerini destekliyor. Bununla beraber acil SOS özelliğinde bazı güncellemeler yapıldı. Bir diğer güncelleme ise fiziksel güvenlik anahtarı oldu. USB bellek üzerinde yer alan bir kimlik sayesinde ek güvenlik katmanına sahip olunuyor. Yatay çizgi sorununun da giderildiği bu sürümde optimizasyon güncellemesi de yapılmış oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  RTX 4060 Ti Performansı Ortaya Çıktı: RTX 3070 Ti'yi Geride Bırakıyor

  Nvidia'nın Ada Lovelace mimarisine dayanan orta ve orta üst sınıf ekran kartları RTX 4070, RTX 4060 Ti ve RTX 4060 ile ilgili yeni bilgiler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bugün ise RTX 4060 Ti'nin performansıyla ilgili sızıntılar meydana geldi.

  iPhone 15 Serisi Ekranları Canlı Görüntülerle Ortaya Çıktı: İşte Yenilikçi Tasarım Detayları

  Apple iPhone 15 serisine dair bilgiler günden güne artmaya devam ediyor. iPhone 15, iPhone 15 Pro ve Pro Max ekranlarının görüntüleri ortaya çıktı işte detaylar...

  iOS 16.4 ile Telefon Konuşmaları Daha Net Olacak

  Apple, iPhone kullanıcıları için yeni bir iOS güncellemesi yayınladı. Yeni güncelleme ile birlikte konuşmalar daha net olacak işte detaylar.

  Android 14 Güncellemesi Almayacak Samsung Telefonlar ve Tabletler Listesi

  Android 14 (OneUI 6) güncellemesi almayacak Samsung telefonlar belli oldu.

  iOS 16.3.1 Güncellemesi Çıktı: Hatalar Giderildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et