R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  FAST İşlem Limiti Yükseltildi!

  FAST işlem limiti için yeni bir karar alındı. Bu karara göre limit 4 kat arttırıldı. Artık müşteriler, FAST ile daha fazla para aktarımı yapabilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  15.02.2023 13:55 1619 2 dk okuma süresi
  FAST İşlem Limiti Yükseltildi!
  Son Düzenleme:

  FAST yani Fonların Anlık ve Sürekli Transferi, finansal açıdan oldukça önemli. Çünkü FAST sayesinde insanlar istedikleri zaman para aktarabiliyor. Geçtiğimiz yıl 2.000 TL olan FAST limiti, 5.000 TL’ye yükselmişti. Bu da insanların rahatlıkla para aktarımı yapmasına vesile olmuştu. Yeni gelen bilgiye göre bu limit daha da yükseldi.

  FAST işlem limiti arttı

  Merkez Bankası ve BDDK, bankalara yeni bir bilgi gönderdi. Buna göre bankaların FAST limitini 20.000 TL’ye çıkarması istendi. Henüz kurumlardan resmî bir açıklama gelmedi fakat yakında bu açıklamanın yapılması bekleniyor. Limitin 20.000 TL’ye çıkmasıyla beraber artık daha rahat para aktarımı yapılabilecek.

  Bununla beraber ortaya çıkan bir diğer bilgi temassız ödemeyle alakalı. BDDK, bankalara talimat göndererek temassız ödemelerde şifre zorunluluğu getirdi. Temassız ödemeyi ilk kez kullananlar için bu durum zorunlu olacak. Sonraki kullanımlar için şifre sorulmayacak. Bunun amacının çalıntı kartlardaki alışverişin önüne geçmek olduğu söyleniyor. Özellikle temassız ödemeyi hiç kullanmayanların bu tehlike ile karşılaşmaması sağlanacak.

  FAST nedir?

  FAST işlem limiti arttırıldı fakat bununla birlikte FAST’ı henüz bilmeyenler bulunabilir. FAST, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi demek. EFT’ye benzer şekilde çalışan bu sistem, EFT’ye göre daha hızlı işlem gerçekleştiriyor. FAST’ın önemli avantajlarından birisi; günün her saatinde hatta hafta sonları bile aktarım yapılabilmesi. Ayrıca FAST’ı kullanırken IBAN zorunluluğu da bulunmuyor. Müşteri telefon numarası veya e-posta gibi alternatiflerle de para gönderimi yapabiliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi, Kendi İşlemcisini Geliştiriyor: Teknoloji Sahnesinde Yeni Bir Devrim!

  Xiaomi, ARM işbirliğiyle kendi işlemcisini geliştiriyor. Firma, maliyet tasarrufu ve pazar rekabetinde yeni bir dönem başlatıyor.

  Google, Yeni Yapay Zeka Modeli Gemini 1.5'i Resmen Tanıttı: Sınır Tanımayan İşlem Kapasitesine Sahip!

  Google yeni yapay zeka modeli Gemini 1.5'i tanıttı. Gemini 1.5 modeli, büyük verileri işleyebilme kapasitesiyle yapay zeka alanında yeni bir çağ başlatıyor.

  Google’dan Dev Hamle: Beşinci Nesil Tensor İşlemcisini Test Ediyor!

  Google, teknoloji dünyasında yeni bir sayfa açıyor. Kendi tasarımı beşinci nesil Tensor işlemcisini tanıtarak mobil işlemci pazarında çığır açmaya hazırlanıyor.

  AMD Ryzen 8040 İşlemcili Minisforum V3 Tablet Geliyor!

  Minisforum V3, piyasaya sürülmesi beklenen ilk Ryzen 8040 işlemcili taşınabilir cihaz olarak öne çıkıyor. Tablet, grafik performansıyla da adından söz ettirecek!

  FAST İşlem Limiti Yükseltildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et