R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  FAST İşlem Limiti Yükseltildi!

  FAST işlem limiti için yeni bir karar alındı. Bu karara göre limit 4 kat arttırıldı. Artık müşteriler, FAST ile daha fazla para aktarımı yapabilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  15.02.2023 13:55 1656 2 dk okuma süresi
  FAST İşlem Limiti Yükseltildi!
  Son Düzenleme:

  FAST yani Fonların Anlık ve Sürekli Transferi, finansal açıdan oldukça önemli. Çünkü FAST sayesinde insanlar istedikleri zaman para aktarabiliyor. Geçtiğimiz yıl 2.000 TL olan FAST limiti, 5.000 TL’ye yükselmişti. Bu da insanların rahatlıkla para aktarımı yapmasına vesile olmuştu. Yeni gelen bilgiye göre bu limit daha da yükseldi.

  FAST işlem limiti arttı

  Merkez Bankası ve BDDK, bankalara yeni bir bilgi gönderdi. Buna göre bankaların FAST limitini 20.000 TL’ye çıkarması istendi. Henüz kurumlardan resmî bir açıklama gelmedi fakat yakında bu açıklamanın yapılması bekleniyor. Limitin 20.000 TL’ye çıkmasıyla beraber artık daha rahat para aktarımı yapılabilecek.

  Bununla beraber ortaya çıkan bir diğer bilgi temassız ödemeyle alakalı. BDDK, bankalara talimat göndererek temassız ödemelerde şifre zorunluluğu getirdi. Temassız ödemeyi ilk kez kullananlar için bu durum zorunlu olacak. Sonraki kullanımlar için şifre sorulmayacak. Bunun amacının çalıntı kartlardaki alışverişin önüne geçmek olduğu söyleniyor. Özellikle temassız ödemeyi hiç kullanmayanların bu tehlike ile karşılaşmaması sağlanacak.

  FAST nedir?

  FAST işlem limiti arttırıldı fakat bununla birlikte FAST’ı henüz bilmeyenler bulunabilir. FAST, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi demek. EFT’ye benzer şekilde çalışan bu sistem, EFT’ye göre daha hızlı işlem gerçekleştiriyor. FAST’ın önemli avantajlarından birisi; günün her saatinde hatta hafta sonları bile aktarım yapılabilmesi. Ayrıca FAST’ı kullanırken IBAN zorunluluğu da bulunmuyor. Müşteri telefon numarası veya e-posta gibi alternatiflerle de para gönderimi yapabiliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kurban Bayramı'nda Bankalar ve Borsa Tatilde: EFT ve Havale İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kurban Bayramı tatili yaklaşırken, bankaların ve Borsa İstanbul'un çalışma saatleri merak konusu oluyor. Bayram boyunca banka şubeleri kapalı olacak ancak dijital bankacılık hizmetleri devam edecek. EFT işlemleri tatil sonrası ilk iş gününde gerçekleşecek

  AMD'nin Yeni Nesil Zen 5 İşlemcileri Geliyor: İşte Detaylar!

  AMD'nin yeni nesil Zen 5 işlemcileri, Ağustos'ta piyasaya çıkıyor! İşte Zen 5 mimarisiyle yüksek performans ve yenilikler sunan bu işlemciler hakkında tüm detaylar!

  Snapdragon X Elite İşlemcili Galaxy Book 4 Edge Serisi Geliyor: İşte Özellikleri!

  Samsung'un yeni Galaxy Book 4 Edge serisi, Snapdragon X Elite işlemcisi ve 3K OLED ekranıyla geliyor. Yüksek performans ve üstün görüntü kalitesi sunacak.

  New York Borsası Haftanın Son İşlem Gününe Yatay Seyirle Başladı

  New York Borsası haftanın son işlem gününe yatay seyirle açıldı. Açılışta Dow Jones endeksi yüzde 0,11 artışla 39.911,72 puana çıkarken, S&P 500 endeksi yüzde 0,11 artarak 5.303,10 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 0,06 artışla 16.708,49 puana tırmandı.

  FAST İşlem Limiti Yükseltildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et