R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  FAST İşlem Limiti Yükseltildi!

  FAST işlem limiti için yeni bir karar alındı. Bu karara göre limit 4 kat arttırıldı. Artık müşteriler, FAST ile daha fazla para aktarımı yapabilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  15.02.2023 13:55 1450 2 dk okuma süresi
  FAST İşlem Limiti Yükseltildi!
  Son Düzenleme:

  FAST yani Fonların Anlık ve Sürekli Transferi, finansal açıdan oldukça önemli. Çünkü FAST sayesinde insanlar istedikleri zaman para aktarabiliyor. Geçtiğimiz yıl 2.000 TL olan FAST limiti, 5.000 TL’ye yükselmişti. Bu da insanların rahatlıkla para aktarımı yapmasına vesile olmuştu. Yeni gelen bilgiye göre bu limit daha da yükseldi.

  FAST işlem limiti arttı

  Merkez Bankası ve BDDK, bankalara yeni bir bilgi gönderdi. Buna göre bankaların FAST limitini 20.000 TL’ye çıkarması istendi. Henüz kurumlardan resmî bir açıklama gelmedi fakat yakında bu açıklamanın yapılması bekleniyor. Limitin 20.000 TL’ye çıkmasıyla beraber artık daha rahat para aktarımı yapılabilecek.

  Bununla beraber ortaya çıkan bir diğer bilgi temassız ödemeyle alakalı. BDDK, bankalara talimat göndererek temassız ödemelerde şifre zorunluluğu getirdi. Temassız ödemeyi ilk kez kullananlar için bu durum zorunlu olacak. Sonraki kullanımlar için şifre sorulmayacak. Bunun amacının çalıntı kartlardaki alışverişin önüne geçmek olduğu söyleniyor. Özellikle temassız ödemeyi hiç kullanmayanların bu tehlike ile karşılaşmaması sağlanacak.

  FAST nedir?

  FAST işlem limiti arttırıldı fakat bununla birlikte FAST’ı henüz bilmeyenler bulunabilir. FAST, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi demek. EFT’ye benzer şekilde çalışan bu sistem, EFT’ye göre daha hızlı işlem gerçekleştiriyor. FAST’ın önemli avantajlarından birisi; günün her saatinde hatta hafta sonları bile aktarım yapılabilmesi. Ayrıca FAST’ı kullanırken IBAN zorunluluğu da bulunmuyor. Müşteri telefon numarası veya e-posta gibi alternatiflerle de para gönderimi yapabiliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Akıllı Telefon İşlemci Pazarındaki Lider Belli Oldu: Gözler MediaTek Üzerinde!

  Counterpoint Research, akıllı telefon işlemci pazarındaki en son verileri paylaştı. MediaTek, yılın ilk bölümünde pazarın lideri oldu!

  HP Yapay Zekaya Sahip Yeni Bilgisayar Geliştiriyor: Geleceğin Kişisel Bilgi İşlem Teknolojisi

  HP CEO'su Enrique Lores, şirketin çalışmalara başladığını ve 2024'te piyasaya sürülebilecek yeni bir bilgisayar türünün yapay zekayla mümkün olacağını belirtti.

  Microsoft ve AMD, Yapay Zeka İşlemci Piyasasına İddialı Geliyor: Project Athena

  Microsoft ve AMD, yonga tasarımı alanında ortak çalışacaklarını duyurdular. Bu ortaklık, yapay zeka pazarında önemli bir alternatif oluşturmayı hedefliyor.

  Samsung ve AMD Ortaklığından Yeni Exynos İşlemciler Geliyor

  Samsung ve AMD, ortaklık anlaşmasını yenileyerek gelecekte daha fazla AMD GPU'lu Exynos işlemcilerin sinyallerini veriyor. İşte detaylar:

  FAST İşlem Limiti Yükseltildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et