R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!

  Apple, yakın zamanda aldığı karar ile birlikte iOS 15.7 sürümü için imzayı kaldırdı. İmzanın kalkması ile beraber kullanıcılar nasıl etkilenecek?

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  09.11.2022 19:44 2473 2 dk okuma süresi
  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!
  Son Düzenleme:

  Apple, yakın zamanda her ne kadar iOS 16 sürümünü yayınlamış olsa da bazı kullanıcılar sorun yaşıyor. Cihazın yeni sürümü desteklememesi nedeniyle eski iOS sürümlerini kullanmak zorunda kalabiliyor. Ayrıca depolama yetersizliği gibi bazı sorunlarla Apple kullanıcıları, yeni sürüme geçmekte zorlanıyor.

  Firmanın iOS işletim sistemi için uyguladığı bir politika bulunuyor. Buna göre güvenilir sürümler imzalanıyor. Ciddi güvenlik açıklarına sahip sürümlerin ise imzası kaldırılıyor. Güvenlik açıkları arasında jailbreak açıkları da dahil olmakta. Apple kullanıcıları, yalnızca imzalı sürümlere geçiş yapabilir. Apple, yine bununla ilgili yeni bir kararını duyurmuş oldu.

  iOS 15.7 sürümü için yeni karar alındı!

  Apple, geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni güncelleme ile beraber iOS 15.7.1 sürümünü yayınladı. Yayınlanan yeni sürüm ile beraber 15.7 sürümüne geçiş de engellenmiş oldu. Firma, bu sürümün imzasını kaldırarak 15.7.1 sürümüne geçen kullanıcıların eski sürüme dönmemesini sağladı. Bunun sebebi, 15.7 sürümünde yer alan güvenlik açıkları olarak açıklanıyor.

  Apple, müşterilerinin güvenlik açıklarından korunması adına yeni sürüme geçmeyi şiddetle tavsiye ediyor. Ayrıca firma, son güncellemede ortaya çıkan güvenlik açıklarının çözülene kadar açıklanmadığını da dile getiriyor. Eski sürüme dönmek üçüncü parti yazılımlar ile mümkün olsa da kullanıcıların daha güvenli bir deneyim için son güncellemeleri alması gerektiğini belirtelim.

  iOS 15.7 sürümü üzerinde gerçekleşen sorunlar nedeniyle yeni güncelleme ile birlikte aşağıdaki sorunlar çözüme kavuşturuldu:

  • Apple Neural Engine üzerinde meydana gelen açığa göre uygulamaların çekirdeğin ayrıcalıklarını kullanarak kod yürütmesi açığı giderildi.
  • Kötü amaçlı ses dosyalarının kullanıcı bilgilerini toplaması engellendi.
  • Uygulamaların açık ile birlikte iOS yedeklemelerine erişme sorunu çözüldü.
  • Kilitli ekrandan kısıtlı içerikleri görüntüleme sorunu halledildi.
  • GPU üzerinde meydana gelen kod yürütme açığı çözüme kavuştu.
  • Çekirdek üzerinde yaşanan pek çok güvenlik açığı giderilmiş oldu.
  • Safari, WebKit ve Wi-Fi sorunları kaldırıldı.
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 17.5.1 Yayınlandı: En Büyük Sorun Nihayet Çözüldü!

  Apple, iOS 17.5.1 güncellemesiyle silinen fotoğrafların geri dönmesi sorununu çözdü. Güncellemeyle silinen fotoğrafların geri gelmesi sorununu çözebilirsiniz.

  iOS 17.5 Sorunları Bitmiyor: Silinen Fotoğraflar Geri Dönmeye Devam Ediyor

  Apple'ın iOS 17.5 güncellemesiyle birlikte birçok kullanıcı, cihazlarından sildikleri fotoğrafların tekrar görünmesi sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Daha da endişe verici olan, bu sorunun ikinci el iPhone ve iPad kullanıcılarını da etkiliyor olması.

  Fed'in Faiz Politikası Üzerine Neel Kashkari'den Önemli Açıklamalar

  Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, enflasyonun yönünü anlamadan faiz oranlarını değiştirmemek gerektiğini belirtti.

  iOS 17.5'te Büyük Hata: Silinen Eski Fotoğraflar Geri Geliyor!

  Apple, yakın zamanda iPhone'lar için iOS 17.5 güncellemesini yayınladı. Ancak, yeni iOS sürümünü yükleyen kullanıcılar, uzun zaman önce sildikleri fotoğrafların tekrar ortaya çıkması sorunuyla karşı karşıya kaldılar.

  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et