R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!

  Apple, yakın zamanda aldığı karar ile birlikte iOS 15.7 sürümü için imzayı kaldırdı. İmzanın kalkması ile beraber kullanıcılar nasıl etkilenecek?

  Mucosoft Mucosoft 09.11.2022 19:44 2055 2 dk okuma süresi
  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!
  Son Düzenleme:

  Apple, yakın zamanda her ne kadar iOS 16 sürümünü yayınlamış olsa da bazı kullanıcılar sorun yaşıyor. Cihazın yeni sürümü desteklememesi nedeniyle eski iOS sürümlerini kullanmak zorunda kalabiliyor. Ayrıca depolama yetersizliği gibi bazı sorunlarla Apple kullanıcıları, yeni sürüme geçmekte zorlanıyor.

  Firmanın iOS işletim sistemi için uyguladığı bir politika bulunuyor. Buna göre güvenilir sürümler imzalanıyor. Ciddi güvenlik açıklarına sahip sürümlerin ise imzası kaldırılıyor. Güvenlik açıkları arasında jailbreak açıkları da dahil olmakta. Apple kullanıcıları, yalnızca imzalı sürümlere geçiş yapabilir. Apple, yine bununla ilgili yeni bir kararını duyurmuş oldu.

  iOS 15.7 sürümü için yeni karar alındı!

  Apple, geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni güncelleme ile beraber iOS 15.7.1 sürümünü yayınladı. Yayınlanan yeni sürüm ile beraber 15.7 sürümüne geçiş de engellenmiş oldu. Firma, bu sürümün imzasını kaldırarak 15.7.1 sürümüne geçen kullanıcıların eski sürüme dönmemesini sağladı. Bunun sebebi, 15.7 sürümünde yer alan güvenlik açıkları olarak açıklanıyor.

  Apple, müşterilerinin güvenlik açıklarından korunması adına yeni sürüme geçmeyi şiddetle tavsiye ediyor. Ayrıca firma, son güncellemede ortaya çıkan güvenlik açıklarının çözülene kadar açıklanmadığını da dile getiriyor. Eski sürüme dönmek üçüncü parti yazılımlar ile mümkün olsa da kullanıcıların daha güvenli bir deneyim için son güncellemeleri alması gerektiğini belirtelim.

  iOS 15.7 sürümü üzerinde gerçekleşen sorunlar nedeniyle yeni güncelleme ile birlikte aşağıdaki sorunlar çözüme kavuşturuldu:

  • Apple Neural Engine üzerinde meydana gelen açığa göre uygulamaların çekirdeğin ayrıcalıklarını kullanarak kod yürütmesi açığı giderildi.
  • Kötü amaçlı ses dosyalarının kullanıcı bilgilerini toplaması engellendi.
  • Uygulamaların açık ile birlikte iOS yedeklemelerine erişme sorunu çözüldü.
  • Kilitli ekrandan kısıtlı içerikleri görüntüleme sorunu halledildi.
  • GPU üzerinde meydana gelen kod yürütme açığı çözüme kavuştu.
  • Çekirdek üzerinde yaşanan pek çok güvenlik açığı giderilmiş oldu.
  • Safari, WebKit ve Wi-Fi sorunları kaldırıldı.
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı

  Alınan duyumlara göre Samsung, Android 14 için çalışmalara şimdiden başladı. İddialara göre Android 14 güncellemesi, sanıldığından çok daha erken gelebilir.

  League of Legends için Kaç Para Harcadınız? Gelin Açıklayalım

  League of Legends oyuncuları, bazen oyun için ne kadar para yatırdıklarını merak edebilir. Bunun için destek menüsü kullanılabileceği gibi giriş yaparak da harcama detayı öğrenilir.

  Marvel’s Spider-Man Miles Morales PC Sürümü Yayınlandı!

  Sony, uzun süredir merakla beklenen Marvel's Spider Man: Miles Morales PC sürümünü yayınladı. İşte Spider Man Miles Morales fiyatı ve sistem gereksinimleri!

  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et