R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!

  Apple, yakın zamanda aldığı karar ile birlikte iOS 15.7 sürümü için imzayı kaldırdı. İmzanın kalkması ile beraber kullanıcılar nasıl etkilenecek?

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  09.11.2022 19:44 2436 2 dk okuma süresi
  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!
  Son Düzenleme:

  Apple, yakın zamanda her ne kadar iOS 16 sürümünü yayınlamış olsa da bazı kullanıcılar sorun yaşıyor. Cihazın yeni sürümü desteklememesi nedeniyle eski iOS sürümlerini kullanmak zorunda kalabiliyor. Ayrıca depolama yetersizliği gibi bazı sorunlarla Apple kullanıcıları, yeni sürüme geçmekte zorlanıyor.

  Firmanın iOS işletim sistemi için uyguladığı bir politika bulunuyor. Buna göre güvenilir sürümler imzalanıyor. Ciddi güvenlik açıklarına sahip sürümlerin ise imzası kaldırılıyor. Güvenlik açıkları arasında jailbreak açıkları da dahil olmakta. Apple kullanıcıları, yalnızca imzalı sürümlere geçiş yapabilir. Apple, yine bununla ilgili yeni bir kararını duyurmuş oldu.

  iOS 15.7 sürümü için yeni karar alındı!

  Apple, geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni güncelleme ile beraber iOS 15.7.1 sürümünü yayınladı. Yayınlanan yeni sürüm ile beraber 15.7 sürümüne geçiş de engellenmiş oldu. Firma, bu sürümün imzasını kaldırarak 15.7.1 sürümüne geçen kullanıcıların eski sürüme dönmemesini sağladı. Bunun sebebi, 15.7 sürümünde yer alan güvenlik açıkları olarak açıklanıyor.

  Apple, müşterilerinin güvenlik açıklarından korunması adına yeni sürüme geçmeyi şiddetle tavsiye ediyor. Ayrıca firma, son güncellemede ortaya çıkan güvenlik açıklarının çözülene kadar açıklanmadığını da dile getiriyor. Eski sürüme dönmek üçüncü parti yazılımlar ile mümkün olsa da kullanıcıların daha güvenli bir deneyim için son güncellemeleri alması gerektiğini belirtelim.

  iOS 15.7 sürümü üzerinde gerçekleşen sorunlar nedeniyle yeni güncelleme ile birlikte aşağıdaki sorunlar çözüme kavuşturuldu:

  • Apple Neural Engine üzerinde meydana gelen açığa göre uygulamaların çekirdeğin ayrıcalıklarını kullanarak kod yürütmesi açığı giderildi.
  • Kötü amaçlı ses dosyalarının kullanıcı bilgilerini toplaması engellendi.
  • Uygulamaların açık ile birlikte iOS yedeklemelerine erişme sorunu çözüldü.
  • Kilitli ekrandan kısıtlı içerikleri görüntüleme sorunu halledildi.
  • GPU üzerinde meydana gelen kod yürütme açığı çözüme kavuştu.
  • Çekirdek üzerinde yaşanan pek çok güvenlik açığı giderilmiş oldu.
  • Safari, WebKit ve Wi-Fi sorunları kaldırıldı.
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Güvenlik Gerekçesiyle Android için iMessage Uygulaması Beeper Mini'yi Engelledi!

  Apple, Android cihazlarda iMessage deneyimini sunan Beeper Mini uygulamasını, kullanıcı güvenliği ve gizliliği endişeleri nedeniyle engelledi.

  Firefox'un Android Sürümü Güncelleniyor: 400'den Fazla Yeni Uzantı Geliyor!

  Firefox'un Android sürümü için 400'den fazla yeni uzantının eklenmesi, mobil internet deneyimini nasıl değiştirecek?

  iOS 17’de Yeni Bir Hata: iPhone’lar Donuyor!

  iOS 17.1.1 güncellemesiyle yeni bir sorun ortaya çıktı. Uygulama Kütüphanesi'nde belirli işlemler gerçekleştirildiğinde iPhone ekranları donuyor!

  Apple’dan Çığır Açacak Yenilik: Apple Watch 10 Hipertansiyon ve Uyku Apnesi Takibi Yapacak!

  Yeni Apple Watch 10, hipertansiyon ve uyku apnesi gibi sağlık sorunlarını izleyerek kişisel sağlık yönetiminizi devrim niteliğinde geliştiriyor.

  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et