R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google O Uygulamayı Kapatıyor!

  Google, uygulamalarına ilişkin düzenlemelere devam ediyor. Son dönemde çok sayıda uygulamasını sonlandıran veya birleştiren Google, “Duo” uygulamasını da kapatma kararı aldı. İşte nedeni!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  02.08.2022 11:08 2073 2 dk okuma süresi
  Google O Uygulamayı Kapatıyor!
  Son Düzenleme:

  Google, “Android” işletim sistemi kullanıcıları için geliştirdiği uygulamalarına yönelik son dönemde önemli kararlar alıyor. Özellikle bazı uygulamalarına yönelik hizmetini sonlandırırken, bazılarını ise benzer niteliklere sahip olanlarla birleştiriyor. Şirketin son dönemde aldığı bu kararlardan son olarak etkilenen uygulama ise “Google Duo” uygulaması oldu. Google, görüntülü sohbet uygulaması “Duo” için bir diğer görüntülü sohbet uygulaması “Meet” ile birleştirmeye karar verdi.

  Google, söz konusu uygulamaları birleştirmeye yönelik tüm kullanıcılarına bildirim gönderiyor. Peki hem Google Duo hem de Meet kullanıcılarının bu birleşme sürecinde yapması gerekenler neler?

  2022 Sonuna Kadar Birleşme Tamamlanacak!

  Google Duo ve Meet

  Teknoloji ve yazılım devi Google, tüm “Duo” uygulaması kullanıcılarına özel olarak bildirimler gönderiyor. Söz konusu bildirimlerde kullanıcılara “Duo daha da iyi olacak” şeklindeki ifadelere yer veriliyor. Yapılacak değişiklik ile birlikte söz konusu uygulamanın yeni özellikler ve yeni simgenin dışında yepyeni bir ada da sahip olacağı belirtildi. Böylelikle şirketin 2 popüler görüntülü sohbet uygulaması tek bir uygulamada birleşmiş olacak.

  Şirketin yaptığı açıklamaya göre ise halihazırda görüntülü sohbet için “Meet” uygulamasını kullananların ise söz konusu değişiklikten etkilenmeyeceği belirtildi. Dolayısıyla Meet uygulamasının hem uygulaması hem de web sitesi eskisi gibi kullanılmaya devam edilebilecek. Değişim sürecinin tamamlanmasıyla birlikte sadece “Duo” uygulamasının web sitesinin “Meet” ile birleştirilmesi sağlanacak.

  Google Duo uygulamasının ne zaman kapanacağına ilişkin net bir tarih verilmedi. Ancak şirket 2022 bitmeden birleştirmeyi tamamlamayı hedefliyor. Bu nedenle gelecek yıldan itibaren Duo isimli bir Google görüntülü sohbet uygulaması olmayacak.

  Google Meet Original Adını Alacak

  Google, birleşme sürecinde “Meet” uygulamasının ise sadece adını “Meet Original” olarak düzenleyecek. Ardından Duo uygulamasının değiştirilmesiyle birlikte kullanıma kapatılacak. 

  Google’nin 2 popüler görüntülü sohbet uygulamasını birleştirme kararı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  iOS 18 Güncellemesi Alacak Telefonlar Açıklandı: Hangi Modeller Güncelleme Alacak?

  Apple, WWDC 2024'te iOS 18'i tanıttı. iPhone XS ve üzeri modeller güncelleme alacak, çıkış tarihi ise Eylül'de.

  Google O Uygulamayı Kapatıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et