R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google O Uygulamayı Kapatıyor!

  Google, uygulamalarına ilişkin düzenlemelere devam ediyor. Son dönemde çok sayıda uygulamasını sonlandıran veya birleştiren Google, “Duo” uygulamasını da kapatma kararı aldı. İşte nedeni!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 02.08.2022 11:08 1297 2 dk okuma süresi
  Google O Uygulamayı Kapatıyor!
  Son Düzenleme:

  Google, “Android” işletim sistemi kullanıcıları için geliştirdiği uygulamalarına yönelik son dönemde önemli kararlar alıyor. Özellikle bazı uygulamalarına yönelik hizmetini sonlandırırken, bazılarını ise benzer niteliklere sahip olanlarla birleştiriyor. Şirketin son dönemde aldığı bu kararlardan son olarak etkilenen uygulama ise “Google Duo” uygulaması oldu. Google, görüntülü sohbet uygulaması “Duo” için bir diğer görüntülü sohbet uygulaması “Meet” ile birleştirmeye karar verdi.

  Google, söz konusu uygulamaları birleştirmeye yönelik tüm kullanıcılarına bildirim gönderiyor. Peki hem Google Duo hem de Meet kullanıcılarının bu birleşme sürecinde yapması gerekenler neler?

  2022 Sonuna Kadar Birleşme Tamamlanacak!

  Google Duo ve Meet

  Teknoloji ve yazılım devi Google, tüm “Duo” uygulaması kullanıcılarına özel olarak bildirimler gönderiyor. Söz konusu bildirimlerde kullanıcılara “Duo daha da iyi olacak” şeklindeki ifadelere yer veriliyor. Yapılacak değişiklik ile birlikte söz konusu uygulamanın yeni özellikler ve yeni simgenin dışında yepyeni bir ada da sahip olacağı belirtildi. Böylelikle şirketin 2 popüler görüntülü sohbet uygulaması tek bir uygulamada birleşmiş olacak.

  Şirketin yaptığı açıklamaya göre ise halihazırda görüntülü sohbet için “Meet” uygulamasını kullananların ise söz konusu değişiklikten etkilenmeyeceği belirtildi. Dolayısıyla Meet uygulamasının hem uygulaması hem de web sitesi eskisi gibi kullanılmaya devam edilebilecek. Değişim sürecinin tamamlanmasıyla birlikte sadece “Duo” uygulamasının web sitesinin “Meet” ile birleştirilmesi sağlanacak.

  Google Duo uygulamasının ne zaman kapanacağına ilişkin net bir tarih verilmedi. Ancak şirket 2022 bitmeden birleştirmeyi tamamlamayı hedefliyor. Bu nedenle gelecek yıldan itibaren Duo isimli bir Google görüntülü sohbet uygulaması olmayacak.

  Google Meet Original Adını Alacak

  Google, birleşme sürecinde “Meet” uygulamasının ise sadece adını “Meet Original” olarak düzenleyecek. Ardından Duo uygulamasının değiştirilmesiyle birlikte kullanıma kapatılacak. 

  Google’nin 2 popüler görüntülü sohbet uygulamasını birleştirme kararı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 936

  Nvidia Oyun Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşadı!

  Nvidia, teknoloji piyasalarındaki çoğu şirket gibi 2022 yılının 2.çeyrek dönemini negatif tablolarla kapattı. Şirket açıklanan mali raporlarına göre tam %44'ü bulan bir gelir kaybı yaşadı. İşte detaylar!

  O Modelde Xiaomi’nin MIUI 13 Güncellemesini Alacak!

  Xiaomi, Google tarafından kararlı sürümünü yayınlanmasına az bir süre kalan Android 13 işletim sistemi tabanlı MIUI 13 güncellemelerine hız verdi. Xiaomi Android 13 tabanlı MIUI 13 güncellemesi alacak yeni cihaz açıklandı.

  Hubble Uzay Teleskobu’ndan Orion Bulutsusu’nun Yeni Fotoğrafı Geldi!

  James Webb Uzay Teleskobu'nun ardından geri planda kalmış gibi görünse de Hubble Uzay Teleskobu'ndan yeni bir fotoğraf geldi. Uzay araştırmaları için oldukça faydalı olacağı belirtilen Orion Bulutsusu'ndan gelen yeni fotoğraf dikkat çekti.

  Google O Uygulamayı Kapatıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et