R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Galaxy S23 Ekran Özellikleri Sızdırıldı!

  Samsung Galaxy S23 ekran özellikleri sızdırıldı. Tanıtıma haftalar kala sızan özellikler pek çok kullanıcının dikkatini çeken bir durum oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  03.01.2023 20:25 2131 2 dk okuma süresi
  Galaxy S23 Ekran Özellikleri Sızdırıldı!
  Son Düzenleme:

  Samsung, Şubat ayı ile beraber Galaxy Unpacked etkinliği düzenleyecek. Bu etkinlikte yeni ürünler tanıtılacak. Beklenen ürünlerden birisi de Galaxy S23. Bu zamana kadar ürün hakkında birçok özellik iddia edildi. Şimdi de ekran özelliklerinin sızdırılması gündeme oturdu. Ekran özelliklerine baktığımızda Samsung’un güzel bir iş başardığını görüyoruz.

  Samsung Galaxy S23 ekran özellikleri sızdırıldı!

  Galaxy S23’ün 3 farklı varyasyonu açıklandı. Bunlarda birisi olan Galaxy S23, 6,1 inç ekrana sahip. 48 - 120 Hz ekran tazeleme hızı ile bizleri karşılıyor. FHD+ olan ekran dinamik AMOLED panele sahip. 

  Galaxy S23 Plus ise 6,6 inç olmakla beraber 48 - 120 Hz tazeleme hızı vaat ediyor. FHD+ dinamik AMOLED, telefonun bir diğer özelliği olmakta.

  Galaxy S23 ekran özellikleri arasında Galaxy S23 Ultra’yı da açıklamak gerekir. Telefonun öne çıkan ekran özelliklerinden birisi boyutu. Ekranın 6,8 inç olması bekleniyor. Dinamik AMOLED panel bulunduracak ürün 1 - 120 Hz QHD+ olarak çıkacak.

  Samsung Galaxy S236,8 inç, 1 - 120 Hz, QHD+, dinamik AMOLED
  Samsung Galaxy S23 Plus6,6 inç, 24 - 120 Hz, FHD+, dinamik AMOLED
  Samsung Galaxy S23 Ultra6,1 inç, 24 - 120 Hz, FHD+, dinamik AMOLED

  Galaxy S23 serisi fiyatı

  Samsung Galaxy S23 serisi için fiyatlar da açıklanmış oldu. Henüz resmî olmayan yani sızdırılan fiyatlar şu şekilde:

  • Samsung Galaxy S23 -> 799 dolar
  • Samsung Galaxy S23 Plus -> 899 dolar
  • Samsung Galaxy S23 Ultra -> 1.199 dolar

  Bu bilgilerin yanı sıra öne çıkan bir diğer haber sızdırılan render görüntüsü. Sızdırılan görüntüyü incelediğimizde telefonun köşelerinin oval bir yapıda olduğu görülüyor. Ekranın ise çerçeveyi neredeyse kapladığı dikkat çekmekte. Ayrıca ön kamera, ekran içine gömülmüş durumda. Bunun dışında farklı bir detay yer almıyor.

  Galaxy S23’ün diğer özellikleri

  Samsung Galaxy S23 serisinin performans testlerine baktığımızda muazzam bir fark görülüyor. Bir önceki seriye göre karşılaştırma yapıldığında CPU, %36 daha performanslı. GPU tarafında ise %48 daha iyi performans yer alıyor. NPU’yu incelediğimizde karşımıza %60’lık bir fark çıkıyor.

  Firma, yeni nesil olan Galaxy S23 ekran özellikleri ile ön plana çıkacak. Yani Samsung, bu nesilde ağırlıklı olarak ekran geliştirmeye odaklanmış durumda. Tabii bununla beraber performans geliştirmeleri de yapıldı. Donanımsal olarak ise S22’ye göre ciddi farklara yer verilmemiş olmakta.

  Kamera özellikleri de en çok sorulan sorulardan birisi. Samsung, S23 serisinde kamera ile alakalı ciddi bir iyileştirme yapmayacak. S24 serisi ile beraber ise kameraların daha çok gelişeceği söyleniyor. Ayrıca S23 serisinin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisine yer vereceği konuşuluyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  Xiaomi, HyperOS'a Yapay Zeka Özellikleri Getiriyor: İşte Detaylar!

  Xiaomi, HyperOS'a yapay zeka özellikleri ekliyor. Notlar uygulamasında metin özetleme ve internetten bilgi sağlama gibi yenilikler geliyor.

  Samsung Galaxy Watch Ultra Render Görüntüleri Ortaya Çıktı: İşte Yeni Tasarım!

  Samsung Galaxy Watch Ultra'nın render görüntüleri paylaşıldı. Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle gelen model, 500 dolar fiyatla yakında piyasaya sürülecek.

  Samsung Galaxy Ring'in Şarj Kutusu Ortaya Çıktı: İşte Tasarımı!

  Samsung Galaxy Ring'in şarj kutusu ortaya çıktı. Şubat ayında tanıtılan cihaz, yakında piyasaya sürülecek ve 300-350 dolar arasında fiyatla satışa sunulacak.

  Galaxy S23 Ekran Özellikleri Sızdırıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et