R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'ın son iPhone/iPad güncellemesi pil sorununu düzeltiyor

  Apple, iOS 15.4.1 güncellemesi ile birlikte iPhone ve iPadlerde anında pil boşaltma hatasına neden olan hataya çözüm getiriyor.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 952 2 dk okuma süresi
  Apple'ın son iPhone/iPad güncellemesi pil sorununu düzeltiyor
  Son Düzenleme:

  Apple, erişilebilirlik hatalarını gideren, güvenliği artıran ve bazı iPhone/iPad’lerdeki pil boşaltma hatasını düzelten yeni güncellemesini yayınladı. İşte Apple tarafından paylaşılan son iOS ve iPadOS 15.4.1 güncellemesi.

  iOS ve iPadOS 15.4.1 güncellemesi ile gelen yenilikler neler?

  Bazı kullanıcılar, iOs/iPadOS 15.4'ü indirdikten sonra pilin çabuk bitmesinden şikayet ediyordu. Ancak Apple, yayınladığı son güncellemeyle birlikte bu kritik sorunun çözüldüğünü doğruladı.

  Pil boşalma hatasının ne kadar yaygın olduğu belli değil, ancak Apple Destek’in Twitter hesabı pilin bitmesinden şikayet eden müşterilere önemli bir açıklama paylaştı. “Güncellemeden sonra uygulamalarınızın ve özelliklerin ayarlanmasının 48 saat kadar sürebileceğini” söyleyen Apple hesabı, cihazlarda pil hatasının yaşandığını kabul etti.

  iOS 15.4 güncellemesinin neden pili hızlıca tükettiği şimdilik belli değil. Apple, konuyla ilgili olarak kaç kişinin kendisiyle iletişime geçtiğini de açıklamadı, ancak yeni güncellemeyle birlikte sorunu çözdüğüne inanıyor.

  iOS 15.4, maske takarken Face ID kullanabilme gibi gerçekten kullanışlı bir özelliğe sahip, bu nedenle insanların pil korkusuyla güncelleme yapmaması kötü olacaktı. Ancak teknoloji devi tarafından yayınlanan son iOS ve iPadOS 15.4.1 güncellemesiyle birlikte bu hatanın çözüleceği düşünülüyor. 

  Apple, iOS 15.4.1'in ayrıca istismar edilebileceğini söylediği bazı güvenlik sorunları için düzeltmeler içerdiğini de açıkladı. Güncellemeleri süresiz olarak ertelemek harika bir fikir olmasa da, cihazlarınızın işletim sistemlerinin en son sürümüne sahip olduğunu bilmek her zamankinden daha önemli görünüyor.

  iPhone veya iPad’e yazılım güncellemesini yüklemek isterseniz Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip etmelisiniz. Güncellemeyi kurmadan önce cihazınızın en az %50 bataryaya sahip olması gerektiğini unutmayın.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Bip
   Bip 2 yıl önce
   Apple hizmet konusunda iyi ama daha kullanışlı olduğu için her zaman tercihim Android

  İlgili İçerikler:

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Microsoft, Copilot’u Fotoğraflar Uygulamasına Getiriyor!

  Microsoft, Fotoğraflar uygulamasına yapay zeka destekli Copilot özelliğini ekleyerek fotoğraf düzenlemeyi yeniden tanımlıyor.

  Apple'ın Yeni Harikası: M3 Ultra ile Çığır Açan Değişim

  Apple'ın M3 Ultra modeli, UltraFusion'ı geride bırakarak tasarım ve performansta devrim yaratıyor. Yeni teknoloji, sınırları epey zorlayacak gibi görünüyor.

  Apple'ın Gözde Ürünü Vision Pro, Küresel Pazarlara Açılıyor!

  Apple Vision Pro, küresel pazara açılıyor. Tim Cook, Çin ziyaretiyle bu yenilikçi gözlüğün 2024'te Asya ve diğer pazarlarda satışa sunulacağını doğruladı.

  Apple'ın son iPhone/iPad güncellemesi pil sorununu düzeltiyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et