R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sonunda Açıklandı: Apple USB Type-C Girişi için Tarih Verdi!

  Apple USB Type-C ile ilgili aldığı yeni kararı açıkladı. Apple’ın üst düzey yöneticilerinden olan Greg Joswiak, bununla birlikte bazı detaylara değindi. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  27.10.2022 14:23 1400 2 dk okuma süresi
  Sonunda Açıklandı: Apple USB Type-C Girişi için Tarih Verdi!
  Son Düzenleme:

  Apple, son zamanlarda Avrupa Birliği ile uğraşıyor. Avrupa Birliği, bir süre önce şarj girişlerinin tek tip olması için adım atmıştı. Özellikle telefon ve tabletler için alınan bu karar, Apple’ı daha çok etkiliyordu. Çünkü Apple’ın Avrupa pazarında önemli bir rolü bulunuyor. Bunun yanı sıra firma, lightning konnektörünü kullanıyor.

  Avrupa Birliği, sonunda kararını açıkladı ve telefon ve tabletlerin USB Type-C şarj girişine sahip olması sonucuna vardı. Artık zorunlu hale gelen bu kararın öncesinde zaten birçok telefon markası ürettiği modellerde USB Type-C kullanıyordu. Apple da bununla ilgili bir açıklama paylaşmış oldu.

  Apple USB Type-C girişine geçiş yapıyor

  Apple yöneticilerinden Greg JoswiakiPhone ve iPad modellerinin 2024 yılı itibariyle resmî olarak USB Type-C kullanacağını açıkladı. Yani iPhone 16 modellerinde karşımıza USB Type-C portu çıkacak. Şirket, atılacak olan adımın Avrupa Birliği ile sınırlı olup olmadığı hakkında bir açıklama yapmadı. Apple’ın dünya genelinde USB Type-C konnektörünü kullanması bekleniyor.

  Bazı uzmanlara göre Apple, 2024’ü beklemeyecek. Uzmanlar, 2023 sonbaharında yani iPhone 15 ile beraber USB Type-C şarj girişini kullanacağını düşünüyor. Greg Joswiak, bu bilgilere ek olarak bu karara uymak zorunda olduklarını belirtti. Ancak Avrupa Birliği’nin almış olduğu karardan memnun kalmadıklarını da dile getiriyor.

  Joswiak, yaptığı bir diğer açıklamada AB’nin aldığı bu kararının elektronik atık oranını yükselteceğine inanıyor. Bunun sebebi, lightning konnektörünü kullanmayı bırakan kullanıcıların, eski kabloları çöpe atma ihtimalinin olması olarak açıklanıyor.

  Özetle Apple USB Type-C portuna iPhone 16 ile beraber yani 2024 yılında resmî olarak geçiş yapıyor olacak. Alınan bu kararın avantajı, özellikle telefon ve tabletlerde ortak bir şarj girişinin kullanılma olanağı! Kullanıcılar bu karardan memnun kalsa da şirket, alınan karara tepki gösteriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni iPad Pro ve iPad Air Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatları!

  Apple, yeni iPad Pro ve iPad Air serilerinin çıkış tarihini açıkladı. Güvenilir kaynaklar, her iki serinin de yaz öncesi güncelleneceğini belirtiyor.

  iPhone için Alternatif Uygulama Mağazaları: AltStore, SetApp ve Epic Games

  Avrupa Birliği’nde (AB) iPhone kullanıcıları için yeni bir dönem başlıyor. Dijital Piyasalar Yasası (DMA) ile artık Apple, iPhone’larda alternatif uygulama mağazalarına izin vermek zorunda. Bu gelişme, teknoloji devlerinin platformlarında rekabeti artırma

  Apple, iPad’lere Pil Sağlığı Özelliğini Getiriyor: İşte Detaylar!

  Apple, iPadOS 17.5 ile iPad'lere pil sağlığı özelliği getiriyor. Pil kapasitesi ve döngü sayısı artık görülebilecek!

  Apple'dan Piyasayı Sarsacak Hamle: Uygun Fiyatlı AirPods Lite Geliyor!

  Apple, yıl sonuna kadar uygun fiyatlı ve yenilikçi AirPods Lite modelini piyasaya sürerek kablosuz kulaklık pazarında devrim yapmaya hazırlanıyor.

  Sonunda Açıklandı: Apple USB Type-C Girişi için Tarih Verdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et