R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sonunda Açıklandı: Apple USB Type-C Girişi için Tarih Verdi!

  Apple USB Type-C ile ilgili aldığı yeni kararı açıkladı. Apple’ın üst düzey yöneticilerinden olan Greg Joswiak, bununla birlikte bazı detaylara değindi. İşte detaylar!

  Mucosoft Mucosoft 27.10.2022 14:23 1105 2 dk okuma süresi
  Sonunda Açıklandı: Apple USB Type-C Girişi için Tarih Verdi!
  Son Düzenleme:

  Apple, son zamanlarda Avrupa Birliği ile uğraşıyor. Avrupa Birliği, bir süre önce şarj girişlerinin tek tip olması için adım atmıştı. Özellikle telefon ve tabletler için alınan bu karar, Apple’ı daha çok etkiliyordu. Çünkü Apple’ın Avrupa pazarında önemli bir rolü bulunuyor. Bunun yanı sıra firma, lightning konnektörünü kullanıyor.

  Avrupa Birliği, sonunda kararını açıkladı ve telefon ve tabletlerin USB Type-C şarj girişine sahip olması sonucuna vardı. Artık zorunlu hale gelen bu kararın öncesinde zaten birçok telefon markası ürettiği modellerde USB Type-C kullanıyordu. Apple da bununla ilgili bir açıklama paylaşmış oldu.

  Apple USB Type-C girişine geçiş yapıyor

  Apple yöneticilerinden Greg JoswiakiPhone ve iPad modellerinin 2024 yılı itibariyle resmî olarak USB Type-C kullanacağını açıkladı. Yani iPhone 16 modellerinde karşımıza USB Type-C portu çıkacak. Şirket, atılacak olan adımın Avrupa Birliği ile sınırlı olup olmadığı hakkında bir açıklama yapmadı. Apple’ın dünya genelinde USB Type-C konnektörünü kullanması bekleniyor.

  Bazı uzmanlara göre Apple, 2024’ü beklemeyecek. Uzmanlar, 2023 sonbaharında yani iPhone 15 ile beraber USB Type-C şarj girişini kullanacağını düşünüyor. Greg Joswiak, bu bilgilere ek olarak bu karara uymak zorunda olduklarını belirtti. Ancak Avrupa Birliği’nin almış olduğu karardan memnun kalmadıklarını da dile getiriyor.

  Joswiak, yaptığı bir diğer açıklamada AB’nin aldığı bu kararının elektronik atık oranını yükselteceğine inanıyor. Bunun sebebi, lightning konnektörünü kullanmayı bırakan kullanıcıların, eski kabloları çöpe atma ihtimalinin olması olarak açıklanıyor.

  Özetle Apple USB Type-C portuna iPhone 16 ile beraber yani 2024 yılında resmî olarak geçiş yapıyor olacak. Alınan bu kararın avantajı, özellikle telefon ve tabletlerde ortak bir şarj girişinin kullanılma olanağı! Kullanıcılar bu karardan memnun kalsa da şirket, alınan karara tepki gösteriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı

  Alınan duyumlara göre Samsung, Android 14 için çalışmalara şimdiden başladı. İddialara göre Android 14 güncellemesi, sanıldığından çok daha erken gelebilir.

  League of Legends için Kaç Para Harcadınız? Gelin Açıklayalım

  League of Legends oyuncuları, bazen oyun için ne kadar para yatırdıklarını merak edebilir. Bunun için destek menüsü kullanılabileceği gibi giriş yaparak da harcama detayı öğrenilir.

  Sonunda Açıklandı: Apple USB Type-C Girişi için Tarih Verdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et