R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Beklenen Oldu: Apple, Tersine Şarj Patenti Aldı!

  Apple tersine şarj patenti aldı. Alınan bu patentte pek çok detay Apple kullanıcılarının dikkatini çekmiş durumda. Gelin bu patenti detaylıca irdeleyelim.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  04.01.2023 16:32 1884 2 dk okuma süresi
  Beklenen Oldu: Apple, Tersine Şarj Patenti Aldı!
  Son Düzenleme:

  Aslına bakarsak tersine şarj olayı şaşırılacak bir durum değil. Çünkü son zamanlarda birçok telefonda görülmeye başlandı. Bazı akıllı telefonlar, tersine şarj özelliğini müşterilerine sunuyor. Bu özellik ile beraber iki telefon, arka arkaya geldiğinde şarj işlemi başlıyor. Bunun yanı sıra şarj cihazı üzerinden de tersine şarj sağlanıyor. Apple’ın cihazlarında ise böyle bir özelliğe yer verilmemişti. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre tersine şarj teknolojisi için patent görüldü.

  Apple artık tersine şarj patentine sahip

  Bundan yıllar önce Apple’ın tersine şarj teknolojisi ile ilgili haberler gündeme oturmuştu. Buna göre Apple, patent için FCC’ye başvuruda bulunacaktı. Bununla ilgili Apple’dan doğrulanacak bir duyuru gelmedi. Şimdi ise ortaya çıkan bir haberde Apple’ın aldığı patente yer verilmekte.

  ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi kayıtlarında yeni bir patent görüldü. Kayıtlarda yer alan patent, Apple’a ait. Bu patentte tersine şarj imkanı için bazı bilgiler ve görseller bulunuyor. Firma, tersine şarj işleminin nasıl olacağını açıklıyor. Yer alan bilgilerde dikkat çekici detaylardan birisi manyetik bir bileşen olacağı. Bu bileşen, ürünün arka kısmına yerleştirilecek. Bu sayede cihazı şarj etmek mümkün olacak.

  Bu özelliğin iki cihaz arasında olmayacağı da tahmin edilmekte. Apple tersine şarj özelliği için ayrı bir aygıt geliştirebilir. Bu aygıt üzerinden kablosuz bir şekilde şarj imkanlı hale gelebilir. Özelliğin aynı zamanda iPhone’la beraber iPad ve AirPods için de geliştirileceği düşünülüyor. Yeniliğin iPhone 15 ile beraber gelmesi beklenen bir diğer olay. Bildiğiniz üzere Apple, genel olarak Eylül ayında lansman düzenliyor. Tahminlere göre Eylül ayı ile beraber yenilik duyurulacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Modellerinin Tüm Boyutları Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Apple'ın iPhone 16 serisi boyutları sızdırıldı. iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde yan boyutlar büyüdü. Yeni modeller bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

  Merakla Beklenen Uncharted 2 Filmi Geliyor!

  Uncharted serisinin devam filmi resmen duyuruldu. Tom Holland ve Mark Wahlberg'in başrolde olduğu Uncharted 2, yeni maceralarla sinemaseverlerle buluşacak.

  Samsung Galaxy Ring'in Şarj Kutusu Ortaya Çıktı: İşte Tasarımı!

  Samsung Galaxy Ring'in şarj kutusu ortaya çıktı. Şubat ayında tanıtılan cihaz, yakında piyasaya sürülecek ve 300-350 dolar arasında fiyatla satışa sunulacak.

  Samsung Galaxy S25'in Pil Kapasitesi Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25'in 4.000mAh pil kapasitesi ile geleceği ortaya çıktı. Bu durum, artış bekleyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

  Beklenen Oldu: Apple, Tersine Şarj Patenti Aldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et