R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Beklenen Oldu: Apple, Tersine Şarj Patenti Aldı!

  Apple tersine şarj patenti aldı. Alınan bu patentte pek çok detay Apple kullanıcılarının dikkatini çekmiş durumda. Gelin bu patenti detaylıca irdeleyelim.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  04.01.2023 16:32 1860 2 dk okuma süresi
  Beklenen Oldu: Apple, Tersine Şarj Patenti Aldı!
  Son Düzenleme:

  Aslına bakarsak tersine şarj olayı şaşırılacak bir durum değil. Çünkü son zamanlarda birçok telefonda görülmeye başlandı. Bazı akıllı telefonlar, tersine şarj özelliğini müşterilerine sunuyor. Bu özellik ile beraber iki telefon, arka arkaya geldiğinde şarj işlemi başlıyor. Bunun yanı sıra şarj cihazı üzerinden de tersine şarj sağlanıyor. Apple’ın cihazlarında ise böyle bir özelliğe yer verilmemişti. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre tersine şarj teknolojisi için patent görüldü.

  Apple artık tersine şarj patentine sahip

  Bundan yıllar önce Apple’ın tersine şarj teknolojisi ile ilgili haberler gündeme oturmuştu. Buna göre Apple, patent için FCC’ye başvuruda bulunacaktı. Bununla ilgili Apple’dan doğrulanacak bir duyuru gelmedi. Şimdi ise ortaya çıkan bir haberde Apple’ın aldığı patente yer verilmekte.

  ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi kayıtlarında yeni bir patent görüldü. Kayıtlarda yer alan patent, Apple’a ait. Bu patentte tersine şarj imkanı için bazı bilgiler ve görseller bulunuyor. Firma, tersine şarj işleminin nasıl olacağını açıklıyor. Yer alan bilgilerde dikkat çekici detaylardan birisi manyetik bir bileşen olacağı. Bu bileşen, ürünün arka kısmına yerleştirilecek. Bu sayede cihazı şarj etmek mümkün olacak.

  Bu özelliğin iki cihaz arasında olmayacağı da tahmin edilmekte. Apple tersine şarj özelliği için ayrı bir aygıt geliştirebilir. Bu aygıt üzerinden kablosuz bir şekilde şarj imkanlı hale gelebilir. Özelliğin aynı zamanda iPhone’la beraber iPad ve AirPods için de geliştirileceği düşünülüyor. Yeniliğin iPhone 15 ile beraber gelmesi beklenen bir diğer olay. Bildiğiniz üzere Apple, genel olarak Eylül ayında lansman düzenliyor. Tahminlere göre Eylül ayı ile beraber yenilik duyurulacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Xiaomi 14 Ultra'nın Resmi Kamera Özellikleri Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Xiaomi 14 Ultra, yenilikçi kamera sensörleri ve üstün performansıyla teknolojiseverleri heyecanlandırıyor. Cihaz, 25 Şubat'ta resmen tanıtılacak!

  Beklenen Oldu: Apple, Tersine Şarj Patenti Aldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et