R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, iPhone Ekranlarını Gizlice Değiştiren Çinli Şirkete Acımadı!

  Apple tedarikçisi BOE, iPhone 14 OLED panelleri için tedarik zincirinden çıkarılmış olabilir. Apple, BOE'nin ekranları gizlice değiştirdiğini iddia ediyor.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 21.05.2022 16:44 1176 2 dk okuma süresi
  Apple, iPhone Ekranlarını Gizlice Değiştiren Çinli Şirkete Acımadı!
  Son Düzenleme:

  Apple tedarikçisi BOE'nin, Apple'ın onayı olmadan iPhone 13 ekranlarında tasarım değişiklikleri yaptığı tespit edildi. Bu durum ise yaklaşmakta olan iPhone 14 serisi için OLED panelleri üretmek için Apple'dan ek izin istemesine yol açtı.

  Bu ayın başlarında Apple, ince film transistörlerin devre genişliğini genişleterek OLED panellerinin tasarımını değiştirdiği tespit edildikten sonra, Çinli ekran üreticisini iPhone 13 tedarik zincirinden çıkardı.

  The Elec'in kaynaklarına göre, değişiklik büyük olasılıkla verim oranını artırmak amacıyla yapıldı, ancak Apple ne yapıldığını öğrendiğinde BOE'ye üretimi derhal durdurmasını söyledi. Doğrudan bir sonuç olarak, BOE'nin iPhone 14 için OLED panelleri için Apple'dan herhangi bir sipariş almadığı söyleniyor.

  En son rapor, BOE'nin devre tasarımı değişikliklerini neden tek taraflı olarak yaptığını açıklamak için Cupertino'yu ziyaret ettiğini iddia ediyor, ancak açıklamanın Apple ile aynı olmadığı görülüyor. Şu anda BOE için tasarlanan siparişin Samsung ve LG'ye verileceği düşünüyor.

  BOE, iPhone 14 OLED'lerini üretemeyecek

  BOE, iPhone 14 OLED'lerini üretemeyecek

  Çinli ekran paneli, olayın ardından transistörlerin devre genişliğini neden değiştirdiklerini açıklamak için yönetici ve çalışanları Apple'ın genel merkezine gönderdi. Ayrıca iPhone üreticisinden iPhone 14 için OLED panellerin üretimini onaylamasını istedi, ancak Apple'dan net bir yanıt alamadıklarını da söyledi.

  Cupertino, olaydan önce BOE'ye vermeyi amaçladığı yaklaşık 30 milyon OLED panel siparişini bunun yerine Samsung Display ve LG Display'e vermeye hazır görünüyor.

  Apple'ın iPhone 14 serisi için başlangıçta sipariş etmeyi amaçladığı 140 milyon adetten 150 milyonun üzerinde OLED panel istediği söyleniyor. 

  Samsung'un 6.1 inç ve 6.7 inç iPhone 14 Pro modelleri için paneller üretmesi ve LG'nin 6.7 inç iPhone 14 Pro Max için paneller tedarik etmesi bekleniyor. Ekran paneli üreticileri muhtemelen en erken gelecek ay üretime başlayacak.

  BOE, Çin'deki iki fabrikada iPhone 12 ve iPhone 13 için OLED paneller üretti ve 2021'de tüm iPhone ekranlarının yalnızca yüzde 10'unu oluşturdu. 

  Ancak şirket, Apple'ın ana tedarikçilerinden biri olarak LG Display'i geçmek için önemli bir genişleme planlıyordu.

  Sizin iPhone 14 hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 14 Bekleyenleri Ne Gibi Değişiklikler Bekliyor?

  iPhone 14 Pro ve Pro Max için bilinen tüm sızıntı haberleri, söylentiler ve iphone 14 ne zaman çıkacağına dair tüm bilgiler haberimizin detayında.

  iPhone 14 Canlı Tanıtımını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

  Apple tarafından Eylül ayında yapılacak etkinliğin detayları belli olmaya başladı. Etkinliği canlı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

  Elif 1030

  iPhone 14’ün Çıkışını Dört Gözle Bekleyenleri Üzecek Haber

  Apple, Çin ile ABD arasındaki Tayvan krizi nedeniyle iPhone 14 çıkış tarihini ertelemek zorunda kalabilir. İşte son gelişmeler!

  iPhone 14 Pro Hakkında Yeni Sızıntı: Ekran Koruyucusu Ortaya Çıktı!

  iPhone 14 serisi büyük bir heyecanla beklenirken, güvenilir bir kaynak tarafından gelen sızıntıya göre iPhone 14 Pro ekran koruyucu tasarımı kafadaki soru işaretlerini giderecek gibi görünüyor.

  Elif 1207
  Apple, iPhone Ekranlarını Gizlice Değiştiren Çinli Şirkete Acımadı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et