R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Daha Fazla Güç, Daha Az Pil Tüketimi: Snapdragon 8+ Gen 1 Duyuruldu

  Snapdragon 8 Plus Gen 1 duyuruldu. Qualcomm, amiral gemisi yeterli olmadığı için Snapdragon 8 Plus Gen 1 sunacak. Snapdragon 8 Plus Gen 1 özellikleri neler?

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 21.05.2022 16:43 1213 2 dk okuma süresi
  Daha Fazla Güç, Daha Az Pil Tüketimi: Snapdragon 8+ Gen 1 Duyuruldu
  Son Düzenleme:

  Qualcomm Cuma günü, çok daha iyi güç verimliliği ile daha hızlı mobil bilgi işlem vaat eden Snapdragon 8 Plus Gen 1'i duyurdu. Ancak, bu yıl içinde beklenen Motorola ve OnePlus telefonlarında yalnızca ABD'ye gelecek.

  Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, Snapdragon 8 Plus Gen 1, bu yılın başlarında piyasaya sürülen Series 8 Gen 1 için yumuşak bir yükseltme olacak.

  Snapdragon 8 Plus Gen 1 özellikleri

  Eklenen "artı" için Qualcomm, yeni silikonunun önceki modele göre yüzde 10 daha hızlı CPU ve GPU hızlarına sahip olduğunu ve yüzde 30 daha iyi güç verimliliğine sahip olduğunu söyledi. 

  Yonga setinin dezavantajı, Qualcomm'un bu yılın başlarında kullanmaya başladığı X65 5G modeme bağlı kalıyor olması. Bu, Şubat ayında Mobile World Congress'te tanıtılacak X70 5G modem ile daha geniş kapsamlı 5G bağlantısına sahip olmayacağını gösteriyor.

  Snapdragon 8 Plus Gen 1'in ortaya çıkması sürpriz değil. Ancak Qualcomm'un artan rekabetle karşı karşıya olduğu bir zamanda geliyor. Apple, on yılı aşkın bir süredir iPhone'lar ve iPad'ler için kendi çiplerini üretiyor. 

  Bu arada Microsoft ve Google, bazı cihazları için özel çipler tasarlayarak Apple'ın liderliğini takip edeceklerini söyledi. Sonuç olarak, bu ekstra "artı" kulağa cazip gelse de, yalnızca birkaç modele sunulacak.

  Snapdragon 8 Plus Gen 1 özellikleri

  Snapdragon 8 Plus Gen 1 kullanan cihazlar

  Qualcomm, aynı zamanda tipik olan 8 Plus Gen 1'i alan herhangi bir belirli telefonu duyurmadı, bunun yerine cihazlarında kullanmayı planlayan kapsamlı bir telefon üreticisi listesi oluşturdu. 

  Motorola, OnePlus Asus ROG, Black Shark, Honor, Oppo, Xiaomi, Vivo ve ZTE de dahil olmak üzere birçok firmanın 8 Plus Gen 1'i kullanacağı ifade edildi. Snapdragon 8 Plus Gen 1 kullanan cihazlar, 2022'nin üçüncü çeyreğinde çıkmaya başlayacak.

  Snapdragon 7 Gen 1 duyuruldu

  Qualcomm ayrıca, en üst düzey silikonunun yanı sıra, yeni adlandırma şeması altında 700 serisi yonga setlerini resmi olarak yeniden başlatan Snapdragon 7 Gen 1'i de tanıttı. 

  7. Nesil, yüz tanıma için daha iyi AI kamera özellikleri ve son 700 serisi yonga setinde 190MP'den 200MP'ye kadar kamera desteği ile daha uygun fiyatlı bir yonga setine kadar üstün kaliteli silikon özellikler geleneğini sürdürüyor.

  Qualcomm belirli cihazları listelemese de; Honor, Oppo ve Xiaomi gibi markaların Snapdragon 7 Gen 1 ile telefonları piyasaya süreceğini söyledi.

  Sizin Snapdragon 8 Plus Gen 1 hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  iPhone 14 Canlı Tanıtımını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

  iPhone 14 için merakla beklenen canlı tanıtım, iOS severleri üzecek. Apple, yeni etkinlik tanıtımını nasıl düzenleyecek? Detaylar haberimizde..

  Elif 580

  O Modelde Xiaomi’nin MIUI 13 Güncellemesini Alacak!

  Xiaomi, Google tarafından kararlı sürümünü yayınlanmasına az bir süre kalan Android 13 işletim sistemi tabanlı MIUI 13 güncellemelerine hız verdi. Xiaomi Android 13 tabanlı MIUI 13 güncellemesi alacak yeni cihaz açıklandı.

  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!

  Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümü sonunda Galaxy S22 modeline de geldi. İşte Galaxy S22'deki Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümünün ortaya çıkan ilk özellikleri!

  Daha Fazla Güç, Daha Az Pil Tüketimi: Snapdragon 8+ Gen 1 Duyuruldu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et