R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Çentiksiz Tasarımın Patentini Aldı, Kamera Ekrana Gömüldü

  Uzun zamandır Apple kullanıcıların şikayet ettiği Çentik sorunu tarih olacak gibi duruyor. Apple sonunda çentiksiz tasarımın pantentini almış durumda. İşte detaylar...

  Yigit Aksüt Yigit Aksüt 12.04.2022 14:36 444 1 dk okuma süresi
  Apple Çentiksiz Tasarımın Patentini Aldı, Kamera Ekrana Gömüldü
  Son Düzenleme:

  Çentik, iPhone X ve Face ID tanıtıldığından beri Apple kullanıcılarının şikayet ettiği bir konuydu. Başlarda bu tepkiyi umursamayan Apple’ın da canına tak etmiş olacak ki, ileride çıkacak olan iPhone modellerinde uygulayacağı çentiksiz tasarım için patent almış. 

  Çentiksiz iPhone Nasıl Gözükecek?

  Apple’ın aldığı bu çentiksiz tasarım patentine göre kamera sistemi, ekranın içine gömülü olarak yerleştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Tabii bu durumda akıllarda; kameranın, ekranın arkasından nasıl temiz bir şekilde görüntü alacağı sorusu oluşuyor. Apple, bu sorunun çözümü için 2 adet optik filtre ve sonrasında gelen ışığı geçirmek için bir bant kullanmayı planlıyor. 

  Ayrıca ekranın içine gömülü kamera sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için hem kamera hem de ekran ile eşleştirilmiş bir işlemci gerekiyor. Yani bu tasarım, ancak yeni bir işlemci ile hayata geçebilir. Bu yüzden çentiksiz tasarımın, iPhone 16’dan itibaren kullanılması bekleniyor. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Bip
   Bip 7 ay önce
   Ekran değişimlerinde daha yüksek masraflara neden olabilir gibi duruyor.
  • Koyubiradam
   Koyubiradam 7 ay önce
   Kamera kırılırsa ekranda kırılmış oluyor ozaman ;)

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek ilginç bir hata vermeye başlamıştı. Ancak Apple yetkilileri, kısa sürede sorunu çözdü.

  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!

  Apple, yeni güncelleme ile beraber iOS 15.7.1 sürümünü yayınladı. Yayınlanan yeni sürüm ile beraber 15.7 sürümüne geçiş de engellenmiş oldu.

  Apple Çentiksiz Tasarımın Patentini Aldı, Kamera Ekrana Gömüldü

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et