R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Çentiksiz Tasarımın Patentini Aldı, Kamera Ekrana Gömüldü

  Uzun zamandır Apple kullanıcıların şikayet ettiği Çentik sorunu tarih olacak gibi duruyor. Apple sonunda çentiksiz tasarımın pantentini almış durumda. İşte detaylar...

  Yigit Aksüt Yigit Aksüt 12.04.2022 14:36 387 1 dk okuma süresi
  Apple Çentiksiz Tasarımın Patentini Aldı, Kamera Ekrana Gömüldü
  Son Düzenleme:

  Çentik, iPhone X ve Face ID tanıtıldığından beri Apple kullanıcılarının şikayet ettiği bir konuydu. Başlarda bu tepkiyi umursamayan Apple’ın da canına tak etmiş olacak ki, ileride çıkacak olan iPhone modellerinde uygulayacağı çentiksiz tasarım için patent almış. 

  Çentiksiz iPhone Nasıl Gözükecek?

  Apple’ın aldığı bu çentiksiz tasarım patentine göre kamera sistemi, ekranın içine gömülü olarak yerleştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Tabii bu durumda akıllarda; kameranın, ekranın arkasından nasıl temiz bir şekilde görüntü alacağı sorusu oluşuyor. Apple, bu sorunun çözümü için 2 adet optik filtre ve sonrasında gelen ışığı geçirmek için bir bant kullanmayı planlıyor. 

  Ayrıca ekranın içine gömülü kamera sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için hem kamera hem de ekran ile eşleştirilmiş bir işlemci gerekiyor. Yani bu tasarım, ancak yeni bir işlemci ile hayata geçebilir. Bu yüzden çentiksiz tasarımın, iPhone 16’dan itibaren kullanılması bekleniyor. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Bip
   Bip 3 ay önce
   Ekran değişimlerinde daha yüksek masraflara neden olabilir gibi duruyor.
  • Koyubiradam
   Koyubiradam 3 ay önce
   Kamera kırılırsa ekranda kırılmış oluyor ozaman ;)

  İlgili İçerikler:

  Apple'a Büyük Zam: iPhone 14 ve Watch Series 8 Fiyatları Ne Kadar Olacak?

  iPhone 14 fiyatları daha çıkmadan zamlanıyor. İşte iPhone 14 teknik özellikleri ve iPhone 14 Türkiye fiyatı. Detaylar haberimizde

  Elif 1093

  Dünya Genelinde Çoğu Apple Store Mağazası Kapandı! İşte Nedeni!

  Apple, aldığı ani kararla dünya genelinde pek çok ülkede Apple Store web mağazasını erişime kapatma kararı aldı. Kullanıcıların siteye erişim sağlayamadığı kapatma kararının geçici olduğu belirtilerek, bazı önemli yeniliklerle geleceği öne sürüldü.

  Apple Mac Pro 2022 Sızdırılan Özellikleri Heyecana Neden Oldu!

  Apple'nin Eylül ayında resmi tanıtımını yapacağı belirtilen yeni "M2 işlemcili" MacBook Pro" modeline dair yeni sızıntılar gerçekleşti.

  Elif 835

  Apple Music ve Spotify İçin Yeni Rakip! TikTok Music Geliyor!

  Müzik ve görsel efektli kısa videoların paylaşıldığı ve çoğu kullanıcının yeni şarkıları keşfettiği TikTok, yaptığı yeni başvuruyla müzik servisi getiriyor. TikTok Music adıyla Spotify ve Apple Music için yeni rakip oluyor.

  Apple Çentiksiz Tasarımın Patentini Aldı, Kamera Ekrana Gömüldü

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et