R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tabut Dansı (Coffin Dance) NFT Oldu - Şok Edici Fiyata Satıldı

  Pandemi dönemin tüm dünyada popüler olan Tabut Dansı (Coffin Dance) videosu NFT olarak satışa sunuldu. İlk satışlar herkesi şok etti.

  Furkan YILMAZ Furkan YILMAZ 12.04.2022 14:14 613 2 dk okuma süresi
  Tabut Dansı (Coffin Dance) NFT Oldu - Şok Edici Fiyata Satıldı
  Son Düzenleme:

  Blok zinciri, kripto paralar ve sonunda NFT akımı giderek büyümeye devam ediyor. İş öyle bir boyuta geldi ki artık birçok popüler sosyal medya içeriklerinin bile NFT olarak satışta sunulduğunu görebiliyoruz. Bunun en büyük ve belki de bugüne kadar ki en başarılı örneği ise; pandemi sürecinin başlarında oldukça popüler olan Tabut Dansı (Coffin Dance) videosu olabilir. 

  Tabut Dansı (Coffin Dance) NFT 327 ETH Karşılığında Satıldı!

  Sosyal medyada gezinirken halen aktif bir şekilde karşılaşabileceğimiz, sohbet uygulamalarında aktif bir şekilde GIF paylaşımları yapılan ve hatta bazılarımızın bağımlısı olarak belirli aralıklarda açıp seyrettiği Tabut Dansı (Coffin Dance) videosunu hatırlamayan yoktur. Videonun en çok paylaşılan kısmı Tony Igy imzası taşıyan “Astronomia” adlı müzikle, 6 kişinin tabutları sırtına alarak dans ettiği kısmıydı. 

  Yakın zamanda en popüler videolar arasında yer alan Coffin Dance’de yer alan Benjamin Aidoo ve YouTube üzerinden videoyu yayınlayan Matthew Odrick (Digineko) tarafından NFT formatına dönüştürülen çalışma Foundation üzerinden açık arttırma ile satışa sunuldu. 

  Hak sahipleri, bu satış öncesinde satıştan elde edilecek gelirin %50 gibi büyük bir kısmını Ukrayna savaşında mağdur olan kişilere destek amaçlı bağışlayacaklarını açıkladılar. Videonun popüler olması ve sosyal yardım yönünün kuvvetli olmasından kaynaklı olduğu düşünülen satışın ise miktarı dudak uçuklattı. NFT ilk satışı ile tam olarak 327 ETH (1 milyon dolar) gelir elde etti. 

  Günümüzde aktif olarak görüntülerinin kullanıldığı bu eğlenceli videonun bu şekilde sosyal yardım projesine dönüştürülmesi ise sosyal medya üzerinde büyük beğeni topladı. Sosyal medyada popüler olan öğelerin NFT olarak satışa sunulması katlanarak devam edecek gibi görünüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 8 Yorum
  • Bip
   Bip 7 ay önce
   Yaratıcılık üst düzeyde :)))
   • Furkan YILMAZ
    Furkan YILMAZ 7 ay önce
    Hem düşen popülerliği geri kazanma ihtimali hem de sosyal yardım projesi. Belki de elde edilen gelirin bir kısmıyla başka popüler olacak projelere yelken açacaklar. Ben de destekledim doğrusu.
  • Enes Cantürk
   Enes Cantürk 7 ay önce
   NFT'nin amacı başka. Yoksa bu kadar para boşa gitmezdi..
   • Furkan YILMAZ
    Furkan YILMAZ 7 ay önce
    Sanırım işin illegal boyutunu düşünüyorsunuz. Bu tarz olaylar blok zinciri olmadan da yapılıyordu ve halen de yapılıyor. Buna bir çare maalesef halen getirilemedi.
  • Goril
   Goril 7 ay önce
   Şaka gibi ya, insanları aşırı itiyor NFT'ye. Beni ittiği gibi.
   • Furkan YILMAZ
    Furkan YILMAZ 7 ay önce
    Artık yeni akım NFT. :) Bu yükseliş nereye kadar devam edecek ve hangi boyuta gelecek merakla bekliyorum.
  • andyou
   andyou 7 ay önce
   Abü ordan 300 dalırlık ölüm alabilir miyim.
  • Admin
   Admin 7 ay önce
   ilginç. off bende mi nft yapsam

  İlgili İçerikler:

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  App Store'da 2022 yılının en iyilerini Apple CEO'su Tim Cook açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2022'nin App Store en iyi uygulama ve oyunları!

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  Marvel’s Spider-Man Miles Morales PC Sürümü Yayınlandı!

  Sony, uzun süredir merakla beklenen Marvel's Spider Man: Miles Morales PC sürümünü yayınladı. İşte Spider Man Miles Morales fiyatı ve sistem gereksinimleri!

  Tabut Dansı (Coffin Dance) NFT Oldu - Şok Edici Fiyata Satıldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et