R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, Çatlamaya Dayanıklı Katlanabilir Ekran Patentinin Sahibi Oldu!

  Apple, çatlamaya dayanıklı katlanabilir ekran patenti aldı. Alınan bu patent ile beraber katlanabilir ekranlardaki çatlama problemi çözüme kavuşabilir.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.01.2023 20:37 1872 2 dk okuma süresi
  Apple, Çatlamaya Dayanıklı Katlanabilir Ekran Patentinin Sahibi Oldu!
  Son Düzenleme:

  Samsung, günümüzde ürettiği katlanabilir ekranlarla öne çıkan bir marka. Bunun yanı sıra katlanabilir ekranlara ilgi gösteren bazı firmalar da bulunuyor. Bu firmalar arasında Apple da yer alıyor. Henüz Apple’ın katlanabilir ekranlı cihazı yer almıyor. Şirket, katlanabilir ekran teknolojisine geçmeden önce çok iyi hesap yapmaya çalışmakta. Yani bu teknolojiye en iyi şekilde geçmek için ar-ge çalışmalarına ağırlık vermekte. Marka, yakın zamanda yeni aldığı patent ile haberlerde yer aldı.

  Apple’dan çatlamaya dayanıklı katlanabilir ekran patenti aldı!

  ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nde yeni bir patent göründü. Bu patente göre Apple, çatlamaya dayanıklı bir ekran üretiyor. Katlanabilir ekranlar için geliştirilen bu patent, bazı bilgilere yer veriyor. Bildiğiniz üzere katlanabilir ekranların en büyük problemlerinden birisi çatlama olayı. Telefon, katladıkça çatlamaların oluşma ihtimali de artıyor. Bu soruna çözüm bulmak isteyen Apple, yeni bir patent üzerinde çalıştı.

  Şirketin yeni patentine göre ekranda çeşitli katmanlar bulunacak. Bu katmanlardan bazıları esnek alt tabaka, film transistör ve koruyucu katman. Koruyucu katmanın ekranın hasar görme ihtimali olduğu alana kurulması planlanıyor. Koruyucu katman sayesinde ekranın çatlamasının engellenmesi amaçlanmakta.

  Apple, çatlamaya dayanıklı katlanabilir ekran patenti dışında yeni bir patent daha aldı. Bir diğer patentin amacı ekrandaki çatlakların kaldırılması. Buna göre ekranda oluşan hafif çizikler ve çatlaklar onarılacak. Bu teknolojinin nasıl çalışacağı ise henüz bilinmiyor.

  Apple’ın yeni nesil telefonlarda yer vermesi beklenen bu özelliğin çıkış tarihi araştırılıyor. Henüz katlanabilir ekranlı modellerin ne zaman geleceği hakkında net bir bilgi yok. Gelecekte Apple’ın bu cihazlar ile ilgili tanıtım yapması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  HyperOS 2.0 Güncellemesi Alacak Xiaomi, Redmi ve POCO Telefonlar Belli Oldu!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0 güncellemesiyle cihazlarını yeniliyor. İşte güncellemeyi alacak Xiaomi, Redmi ve POCO modellerinin tam listesi!

  Katlanabilir iPhone, Huawei Mate X'in Dışa Katlanır Ekranına Benzeyebilir!

  Apple, katlanabilir iPhone modeli için dışa katlanır ekran üzerinde çalışıyor. Bu tasarım, katlanma izini azaltarak daha ince ve şık bir cihaz sunmayı hedefliyor.

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  Apple, iPhone ve Apple Watch Garanti Şartlarını Değiştiriyor: Artık Kılcal Çatlaklar Garanti Dışı Kalacak!

  Apple, iPhone ve Apple Watch garanti şartlarını değiştirdi. Artık kılcal ekran çatlakları garanti kapsamında olmayacak, kullanıcılar onarım için ödeme yapacak.

  Apple, Çatlamaya Dayanıklı Katlanabilir Ekran Patentinin Sahibi Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et