R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple 2023 Yol Haritası Paylaşıldı: Apple Bu Yıl Neler Yapacak?

  Apple 2023 yol haritası sızdırıldı. Henüz resmî olmasa da dikkat çeken birçok detay göze çarpıyor. Bunlardan birisi sanal gerçeklik gözlüğü.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  10.01.2023 19:25 2052 3 dk okuma süresi
  Apple 2023 Yol Haritası Paylaşıldı: Apple Bu Yıl Neler Yapacak?
  Son Düzenleme:

  Apple’ın yeni yıl planları henüz belli değil. Buna rağmen bazı tahminler yapılabilir. Bu yıl Apple’ın mevcut serilere ek olarak yeni ürünler tanıtması bekleniyor. Bu ürünlerden birisi sanal gerçeklik gözlüğü olarak yer almakta. Diğer ürünler ise genel olarak mevcut serilerin geliştirilmiş versiyonları olarak bulunuyor.

  Apple 2023 için yol haritası nasıl olacak? Uzmanlar açıkladı!

  Apple markasının 2023 yılında sunması beklenen donanımlardan birisi M3 çipi. Firma, şu ana kadar M1 ve M2 işlemcilerini geliştirdi. Şimdi ise M3 işlemcisi bekleniyor. Bu işlemci ile beraber Apple ürünleri performansına güç katacak. M3 işlemcisinin hangi tarihte hangi ürünlerle geleceği henüz bilinmiyor fakat tahminler mevcut. Bundan dolayı alt başlıklara bu çipi eklemeyeceğimiz için buraya yazmış olduk. İşte yılın her çeyreği geliştirilmesi muhtemel ürünler.

  Yılın ilk zamanları

  Yılın ilk çeyreğinde gelmesi beklenen ürünlerden birisi MacBook Pro modelleri olarak açıklanıyor. Firma, 14 ve 16 inç MacBook Pro’lara yer verebilir. Bu modellerin M2 Pro ve M2 Max işlemcilerine yer vereceği söyleniyor.

  Bir diğer ürün ise mini LED panele sahip olacak 27 inç monitör. Monitör, sunduğu etkili özelliklerle profesyonellere hitap edecek. Bir diğer ürünün ise Mac Mini olması beklenmekte. Mac Mini’nin M2 ve M2 Pro çipi ile gelmesi bekleniyor.

  Mac Pro ürününün de ilk çeyrekte çıkması beklenen bir diğer şey. Cihaz için beklenen işlemci ise M2 Ultra olarak yer alıyor. Buna ek olarak HomePod ürününün de çıkması tahminler arasında yer alıyor. HomePod, Apple’ın akıllı olarak ürettiği bir hoparlör.

  • 14 ve 16 inç MacBook Pro (M2 Pro ve M2 Max)
  • 27 inç mini LED panelli monitör
  • Mac Mini (M2 ve M2 Pro)
  • Mac Pro (M2 Ultra)
  • HomePod

  İkinci çeyreğe girerken

  Apple, ikinci çeyrekte aktif bir duruş sergilemeyebilir. Bu çeyrekte sakin kalması beklenen Apple’ın MacBook Air tanıtacağı söyleniyor. MacBook Air’in 15,5 inç ekrana sahip olacağı belirtilmekte. Ayrıca ürünün M2 ve M2 Pro’ya yer vereceği konuşuluyor. Bu ürünün dışında farklı bir üründen söz edilmiyor.

  • 15,5 inç MacBook Air (M2 ve M2 Pro)

  Üçüncü çeyrek projeleri

  Üçüncü çeyrek, Apple için oldukça hareketli geçecek. Bu tarihlerde tanıtılması beklenen ürünlerden birisi iPhone 15 serisi. iPhone 15 ile beraber adlandırma değişikliği de gündeme oturabilir. Ayrıca yeni nesil cihazlarda M3 işlemciye dahi yer verilebilir. Bu telefonlarla ilgili beklenen bir diğer şey güçlü kamera özellikleri olmakta.

  Yıllardır beklenen bir ürün olan sanal gerçeklik gözlüğü, bu yıl tanıtılabilir. Apple, en iyi projeyi ortaya koymak için bir işi gizli bir şekilde yapar. Ayrıca bu iş ile ilgili bilgiler paylaşmaz. Bu bilgilerin yanı sıra firma, sanal gerçeklik gözlüğünün sorunsuz olmasını istiyor. Bundan dolayı uzun süredir geliştirme aşamasında bu projeyi sürdürüyor. Artık o an gelmiş olabilir.

  Apple 2023 yol haritası içerisinde ikinci nesil AirPods Max da bulunuyor. Kablosuz kulaklık olan AirPods, yeni nesil ile beraber kullanıcıları sevindirecek. Bir diğer ürün ise Apple Watch Series 9 olarak açıklandı. Akıllı saatte devrim gerçekleştirmek isteyen şirket, bu nesilde de farklı olanaklarla bulunacak.

  • iPhone 15 serisi
  • Sanal gerçeklik gözlüğü
  • 2. nesil AirPods Max
  • Apple Watch Series 9

  Dördüncü çeyrek

  Yılın son çeyreğinde ciddi yenilikler bekleniyor. Bu yeniliklerden birisi M3 çipleri. Belki daha erken belki daha geç çıkacak. Buna rağmen M3 işlemcilerin yıl sonunda çıkma ihtimali ağırlıklı olarak konuşuluyor. Bu çeyrekte özellikle M3 çipli iMac ürününün çıkması beklenmekte. Bir diğer beklenen ürün ise mini LED ekrana sahip olan iMac Pro. Bu donanımda ise M3 Pro veya M3 Max’e yer verilebilir. Ayrıca 7. nesil iPad Mini’nin de çıkacağı söylenmekte.

  • iMac (M3)
  • Mini LED ekranlı iMac Pro (M3 Pro veya M3 Max)
  • 7. nesil iPad mini
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Honda'nın Yeni Elektrikli Ticari Aracı N-VAN e, Ekim'de Yollara Çıkıyor!

  Honda, Japonya pazarı için özel olarak geliştirdiği yeni elektrikli ticari aracı N-VAN e'yi 10 Ekim 2024'te satışa sunacak. Geniş iç hacmi, uzun menzili ve uygun fiyatı ile dikkat çeken N-VAN e, hem ticari hem de bireysel kullanıcıların ihtiyaçlarını karş

  Bugün ve Yarın Oynanacak EURO 2024 Maçları! EURO Maç Takvimine Göre Kimin, Ne Zaman Maçı Var?

  Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) büyük bir heyecanla başlıyor. İşte bugün ve yarın oynanacak EURO 2024 maçlarının detayları ve Türkiye'nin maç takvimi.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  Apple 2023 Yol Haritası Paylaşıldı: Apple Bu Yıl Neler Yapacak?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et