R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk'tan Şok Twitter Yönetim Kurulu Kararı

  Geçtiğimiz hafta Twitter’dan hisse alan Elon Musk, platformun yönetim kuruluna katılmayı dört gözle beklediğini söylemişti. Ancak son açıklamasına göre, Twitter’daki yönetim kurulundaki koltuğunu reddetti.

  Rokito Rokito 12.04.2022 13:33 679 2 dk okuma süresi
  Elon Musk'tan Şok Twitter Yönetim Kurulu Kararı
  Son Düzenleme:

  Birkaç gün önce Twitter'da yüzde 9,2'lik hissesini açıklayan Musk'a, yürürlüğe girecek atamayla birlikte şirketin yönetim kuruluna katılması teklif edildi. Ancak Twitter CEO’su Parag Agrawal, paylaştığı son tweet'te Musk'ın teklifi reddettiğini söyledi.

  Elon Musk Twitter Yönetimine Rest Çekti

  Twitter CEO’su Parag Agrawal Pazar günü yaptığı açıklamada, "Elon artık yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı” ifadelerine yer verdi. CEO Agrawal’ın açıklamasında şu sözler yer aldı:

  "Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum. Yönetim kurulumuzda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarımızdan gelen girdilere her zaman değer verdik ve değer vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.”

  Elon Musk’ın bu kararı o kadar ani oldu ki, Musk Twitter'ın web sitesinde hala yönetim kurulu üyesi olarak listeleniyor.

  Forbes tarafından net değerinin 274 milyar dolar civarında olduğu tahmin edilen Musk, Twitter'da kafa karıştıran açıklamalar yapmasıyla tanınıyor. Elon Musk’ın yönetim kuruluna katılmaktan neden vazgeçtiği ise henüz belli değil.

  Fakat Elon Musk Twitter yönetiminde yer alsaydı, şirketin hisselerinin ne kadarına sahip olabileceği konusunda yüzde 14,9'luk bir üst sınıra tabi olacaktı.

  Tesla ve SpaceX CEO’sunun U dönüşü, Twitter Blue abonelik hizmetinde yapacağı değişiklik fikirlerinden sonra geldi. Elon Musk son tweetlerinde abonelik fiyatında indirim, Dogecoin ile ödeme seçeneği ve reklamları engelleme gibi özellikler ile Twitter Blue’nun değişmesini istemişti.

  Musk, Twitter'ın kurucu ortağı Jack Dorsey'in yüzde 2,25'lik hissesinin dört katından fazlasına sahip ve Twitter’ın en büyük hissedarı. Musk'ın Twitter’dan hisse aldığının duyurulmasının ardından 4 Nisan'da yüzde 27 yükselen Twitter hisseleri, Cuma günkü kapanışa kadar yüzde 7,5 değer kaybetti.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 7 Yorum
  • Bip
   Bip 4 ay önce
   Para konuşur 😁
  • We***** Bi***** Te*****
   Tüm sistemi satın alması ve Yönetim Kurulu üyelerini baştan aşağı değiştirmesi gündemin kralı olur :)
  • YA***** YA*****
   YA***** YA***** 4 ay önce
   Para her kapıyı açar demişler bu sefer açamadı.
   • Bip
    Bip 4 ay önce
    Elon Musk altta kalmaz 🤨
  • AR***** AK*****
   AR***** AK***** 4 ay önce
   elon musk kripto paralara nereye el atsa orda bi ali cengiz dönüyor.
  • dEaTh
   dEaTh 4 ay önce
   twitteri kökten aldırtacaklar adama.
  • Cihan
   Cihan 4 ay önce
   Coinlerini daha iyi pumplatmak için ortak olmuştur. 1 tweette parasını çıkarır

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Netflix’e Milyon Dolarlık Tazminat Şoku!

  Netflix, yayınladığı 216 filmindeki senaristlerin ödemelerine ilişkin tutumundan dolayı 42 Milyon Dolar tazminat ödeyecek. İşte detaylar!

  Elon Musk'tan Şok Twitter Yönetim Kurulu Kararı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et