R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk'tan Şok Twitter Yönetim Kurulu Kararı

  Geçtiğimiz hafta Twitter’dan hisse alan Elon Musk, platformun yönetim kuruluna katılmayı dört gözle beklediğini söylemişti. Ancak son açıklamasına göre, Twitter’daki yönetim kurulundaki koltuğunu reddetti.

  Rokito Rokito 12.04.2022 13:33 724 2 dk okuma süresi
  Elon Musk'tan Şok Twitter Yönetim Kurulu Kararı
  Son Düzenleme:

  Birkaç gün önce Twitter'da yüzde 9,2'lik hissesini açıklayan Musk'a, yürürlüğe girecek atamayla birlikte şirketin yönetim kuruluna katılması teklif edildi. Ancak Twitter CEO’su Parag Agrawal, paylaştığı son tweet'te Musk'ın teklifi reddettiğini söyledi.

  Elon Musk Twitter Yönetimine Rest Çekti

  Twitter CEO’su Parag Agrawal Pazar günü yaptığı açıklamada, "Elon artık yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı” ifadelerine yer verdi. CEO Agrawal’ın açıklamasında şu sözler yer aldı:

  "Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum. Yönetim kurulumuzda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarımızdan gelen girdilere her zaman değer verdik ve değer vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.”

  Elon Musk’ın bu kararı o kadar ani oldu ki, Musk Twitter'ın web sitesinde hala yönetim kurulu üyesi olarak listeleniyor.

  Forbes tarafından net değerinin 274 milyar dolar civarında olduğu tahmin edilen Musk, Twitter'da kafa karıştıran açıklamalar yapmasıyla tanınıyor. Elon Musk’ın yönetim kuruluna katılmaktan neden vazgeçtiği ise henüz belli değil.

  Fakat Elon Musk Twitter yönetiminde yer alsaydı, şirketin hisselerinin ne kadarına sahip olabileceği konusunda yüzde 14,9'luk bir üst sınıra tabi olacaktı.

  Tesla ve SpaceX CEO’sunun U dönüşü, Twitter Blue abonelik hizmetinde yapacağı değişiklik fikirlerinden sonra geldi. Elon Musk son tweetlerinde abonelik fiyatında indirim, Dogecoin ile ödeme seçeneği ve reklamları engelleme gibi özellikler ile Twitter Blue’nun değişmesini istemişti.

  Musk, Twitter'ın kurucu ortağı Jack Dorsey'in yüzde 2,25'lik hissesinin dört katından fazlasına sahip ve Twitter’ın en büyük hissedarı. Musk'ın Twitter’dan hisse aldığının duyurulmasının ardından 4 Nisan'da yüzde 27 yükselen Twitter hisseleri, Cuma günkü kapanışa kadar yüzde 7,5 değer kaybetti.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 7 Yorum
  • Bip
   Bip 7 ay önce
   Para konuşur 😁
  • We***** Bi***** Te*****
   Tüm sistemi satın alması ve Yönetim Kurulu üyelerini baştan aşağı değiştirmesi gündemin kralı olur :)
  • YA***** YA*****
   YA***** YA***** 7 ay önce
   Para her kapıyı açar demişler bu sefer açamadı.
   • Bip
    Bip 7 ay önce
    Elon Musk altta kalmaz 🤨
  • AR***** AK*****
   AR***** AK***** 7 ay önce
   elon musk kripto paralara nereye el atsa orda bi ali cengiz dönüyor.
  • dEaTh
   dEaTh 7 ay önce
   twitteri kökten aldırtacaklar adama.
  • Cihan
   Cihan 7 ay önce
   Coinlerini daha iyi pumplatmak için ortak olmuştur. 1 tweette parasını çıkarır

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Elon Musk'tan Şok Twitter Yönetim Kurulu Kararı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et