R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk'tan Şok Twitter Yönetim Kurulu Kararı

  Geçtiğimiz hafta Twitter’dan hisse alan Elon Musk, platformun yönetim kuruluna katılmayı dört gözle beklediğini söylemişti. Ancak son açıklamasına göre, Twitter’daki yönetim kurulundaki koltuğunu reddetti.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  12.04.2022 13:33 1140 2 dk okuma süresi
  Elon Musk'tan Şok Twitter Yönetim Kurulu Kararı
  Son Düzenleme:

  Birkaç gün önce Twitter'da yüzde 9,2'lik hissesini açıklayan Musk'a, yürürlüğe girecek atamayla birlikte şirketin yönetim kuruluna katılması teklif edildi. Ancak Twitter CEO’su Parag Agrawal, paylaştığı son tweet'te Musk'ın teklifi reddettiğini söyledi.

  Elon Musk Twitter Yönetimine Rest Çekti

  Twitter CEO’su Parag Agrawal Pazar günü yaptığı açıklamada, "Elon artık yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı” ifadelerine yer verdi. CEO Agrawal’ın açıklamasında şu sözler yer aldı:

  "Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum. Yönetim kurulumuzda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarımızdan gelen girdilere her zaman değer verdik ve değer vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.”

  Elon Musk’ın bu kararı o kadar ani oldu ki, Musk Twitter'ın web sitesinde hala yönetim kurulu üyesi olarak listeleniyor.

  Forbes tarafından net değerinin 274 milyar dolar civarında olduğu tahmin edilen Musk, Twitter'da kafa karıştıran açıklamalar yapmasıyla tanınıyor. Elon Musk’ın yönetim kuruluna katılmaktan neden vazgeçtiği ise henüz belli değil.

  Fakat Elon Musk Twitter yönetiminde yer alsaydı, şirketin hisselerinin ne kadarına sahip olabileceği konusunda yüzde 14,9'luk bir üst sınıra tabi olacaktı.

  Tesla ve SpaceX CEO’sunun U dönüşü, Twitter Blue abonelik hizmetinde yapacağı değişiklik fikirlerinden sonra geldi. Elon Musk son tweetlerinde abonelik fiyatında indirim, Dogecoin ile ödeme seçeneği ve reklamları engelleme gibi özellikler ile Twitter Blue’nun değişmesini istemişti.

  Musk, Twitter'ın kurucu ortağı Jack Dorsey'in yüzde 2,25'lik hissesinin dört katından fazlasına sahip ve Twitter’ın en büyük hissedarı. Musk'ın Twitter’dan hisse aldığının duyurulmasının ardından 4 Nisan'da yüzde 27 yükselen Twitter hisseleri, Cuma günkü kapanışa kadar yüzde 7,5 değer kaybetti.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 7 Yorum
  • Bip
   Bip 1 yıl önce
   Para konuşur 😁
  • We***** Bi***** Te*****
   Tüm sistemi satın alması ve Yönetim Kurulu üyelerini baştan aşağı değiştirmesi gündemin kralı olur :)
  • YA***** YA*****
   YA***** YA***** 1 yıl önce
   Para her kapıyı açar demişler bu sefer açamadı.
   • Bip
    Bip 1 yıl önce
    Elon Musk altta kalmaz 🤨
  • AR***** AK*****
   AR***** AK***** 1 yıl önce
   elon musk kripto paralara nereye el atsa orda bi ali cengiz dönüyor.
  • dEaTh
   dEaTh 1 yıl önce
   twitteri kökten aldırtacaklar adama.
  • Cihan
   Cihan 1 yıl önce
   Coinlerini daha iyi pumplatmak için ortak olmuştur. 1 tweette parasını çıkarır

  İlgili İçerikler:

  Twitter/X Rakibi Bluesky, Tam 4 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

  Bluesky, 4 milyon kullanıcıya ulaşarak sosyal medyada yeni bir dönem başlatıyor. Kendi kurallarınızı belirleyin, özgürlüğün tadını çıkarın.

  Windows Kurulumunda Devrim: Microsoft, Windows Kurulum Ekranını Değiştiriyor!

  Microsoft, Windows 11'in kurulum ekranını yeniliyor. Modern arayüz, kullanıcı dostu seçenekler ve net uyarılarla güncellenmiş bir deneyim sunuyor.

  Netflix En Ucuz Reklamsız Aboneliğini Kaldırma Kararı Aldı: İşte Detaylar!

  Netflix, reklamsız 'Temel' planını Kanada ve İngiltere'de kaldırarak kullanıcıları, farklı abonelik seçeneklerine yönlendiriyor.

  X'te (Eski Adıyla Twitter) Yenilikler ve Kullanıcılarına Sunulan Son Özellikler 2024

  Sosyal medya devi X'in yeni özellikleri: Anlık Fleets, kişiselleştirilmiş temalar ve sesli mesajlar. Kullanıcı deneyimini keşfedin!

  Elon Musk'tan Şok Twitter Yönetim Kurulu Kararı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et