R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mayıs Ayındaki Kripto Para Buhranında Kayıp Yaşayan 5 Milyarder

  2022 yılının Mayıs ayında başlayan büyük kripto para buhranının ardından milyarderler büyük miktarlar kaybetmeye devam ediyorlar. Sadece Binance CEO'sunun serveti son 5 ay içerisinde 96 milyar dolardan 11 milyar dolara kadar geriledi.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  13.05.2022 23:38 1708 3 dk okuma süresi
  Mayıs Ayındaki Kripto Para Buhranında Kayıp Yaşayan 5 Milyarder
  Son Düzenleme:

  Son dönemde kripto para piyasasında yaşanan muazzam düşüş kripto para zenginlerini de etkiledi. Elde edilen verilere göre büyük milyarderler servetlerinin bir kısmını kaybettiler. Hemen hemen her noktada kripto paralardan olumsuz haberler gelirken gelecek merak edilmeye başlandı.

  Kripto paraların lideri olan Bitcoin 40 bin dolar seviyesini zorladıktan sonra büyük bir düşüş yaşanmaya başladı. Kripto paralar açıkça bir türbülansa giriş yaptılar. Bitcoin önce 35 bin, ardından 30 bin ve son olarak (bu içerik hazırlandığında) 26 bin dolar seviyesine kadar düştü.

  1. Brian Armstrong

  Dünyanın en önemli kripto borsalarından biri olan Coinbase'in tepe yöneticisi Brian Armstrong son kripto para düşüşlerinden nasibini alan isimlerden biri oldu. Yaşanan düşüş servetinin %75'ini kaybetmesine neden oldu. Bu kaybın ardından milyarderler listesinden çıktı.

  Mart ayının başında Brian Armstrong'un yaklaşık 8 milyar dolarlık bir serveti vardı. Kripto parasındaki dalgalanmalar başladıktan sonra bu servet yavaş yavaş erimeye başladı. 12 Mayıs tarihi itibariyle serveti 2,2 milyar seviyesine geriledi ve Bloomberg'in milyarderler listesinden çıkarıldı.

  2. Sam Bankman-Fried

  Dünyadaki en önemli kripto para borsalarından biri olan FTX'in tepe yöneticisi Sam Bankman-Fried kripto paraların düşüşünden etkilenen bir diğer isimdir. Yaşanan yüksek boyutlu düşüş sebebiyle servetinin yarısını kaybetti. Bu ciddi kayba rağmen milyarderler listesinde kalmaya devam etti.

  Mart ayının başında Sam Bankman-Fried'ın yaklaşık 22 milyar dolarlık bir serveti vardı. Kripto paralardaki düşüş başlar başlamaz ciddi kayıplar yaşanmaya başladı. 12 Mayıs tarihi itibariyle serveti 11,3 milyar seviyesine düştü ve Bloomberg'in milyarderler listesinde 166. sıraya geriledi.

  3. Changpeng Zhao

  Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'in tepe yöneticisi Changpeng Zhao, kripto para düşüşünden kendine düşen payı alan isimlerdendi. Ocak ayı verilerine göre 96 milyar dolarlık bir servete sahipti. O dönemden bu zamana kadar yaşananların ardından büyük bir kayıp yaşadı.

  Changpeng Zhao'nun Ocak ayında 96 milyar seviyesinde olan serveti 12 Mayıs itibariyle 11,6 milyar seviyesine gelmiş durumda. Hala dünyanın en zengin isimlerinden biri olsa bile çok ciddi kayıp yaşadığını fark etmek için Bloomberg milyarderler listesinde 155. sıraya gerilediğini bilmek gerek.

  4. Michael Novogratz

  Michael Novogratz daha çok kripto paralara yönelik hamleleriyle tanınan bir isimdir. Galaxy Digital Holdings'in başındaki görevini sürdürmesine rağmen son hamleleri beklediği karşılığı almasına engel oldu. Hamleleri işe yaramayınca servetinin yaklaşık %75'ini kaybetmek durumunda kaldı.

  Michael Novogratz'ın 2021 yılının sonlarına doğru serveti 8,5 milyar dolardı. Şu anda ise serveti 2,5 milyar dolar seviyesine gerilemiş durumda. Diğer milyarderlere göre daha uzun süre içerisinde kayıp yaşamış olsa bile hayal kırıklığı açısından daha büyük bir etki yarattı.

  5. Tyler Winklevoss

  Tyler Winklevoss, Cameron Winklevoss ile birlikte Gemini kripto para borsasını kurmuş bir isimdir. Hem Tyler hem de Cameron sadece bu yıl içerisinde yaklaşık olarak 2,2 milyar dolar kaybettiler. Bu rakamın servetlerinin %40'ına eşdeğer olduğu tahmin ediliyor.

  Kaybedilen miktarın bireysel olduğu düşünülürse toplamda 4,4 milyar olduğunu unutmamak gerekir. İkiz kardeşlerin bu kaybı diğerlerinin yanında biraz daha kabul edilebilir kalsa bile devamının gelip gelmeyeceği belirsizliğini koruyan bir durum olarak görülebilir.

  Kripto para piyasasında işlerin ne şekilde devam edeceği büyük bir merak konusu. Kimine göre her şey düzelecek, kimine göre yukarı doğru hareketlenme olacak, kimine göre ise daha dibe ulaşılacak. Bitcoin en önemli kripto para olmayı sürdürürken gün geçtikçe itibar kaybettiğini söylemek mümkün.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Motorola Edge 50 Neo Geliyor: İşte RAM ve Renk Seçenekleri!

  Motorola Edge 50 Neo, yeni RAM ve renk seçenekleriyle ortaya çıktı. 8/128GB ve 12/256GB depolama, Gri, Mavi, Süt ve Poinciana renkleriyle dikkat çekiyor.

  NBA 2K25 Resmi Olarak Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

  NBA 2K25, 6 Eylül 2024'te çıkıyor. PS5, Xbox Series X/S ve PC'de yeni nesil özellikler sunacak. Fiyatı 2.900 TL, Steam'de 69.99 dolar.

  GeForce RTX 5090 Geliyor: Yeni Nesil Ekran Kartında Devrim Niteliğinde Özellikler!

  Nvidia'nın yeni GeForce RTX 5090 ekran kartı, 3 GHz üzeri hızlarla ve %50-70 performans artışıyla yıl sonunda tanıtılacak. 28GB GDDR7 bellekle devrim yaratacak.

  iPhone'lar’a iOS 17.5.2 Güncellemesi Geliyor!

  Apple, iOS 17.5.2 güncellemesini yakında yayınlayacak. Bu güncelleme, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerine odaklanacak.

  Mayıs Ayındaki Kripto Para Buhranında Kayıp Yaşayan 5 Milyarder

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et