R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, iPhone İçin Kılıf Patenti Aldı!

  Teknoloji devi Apple, iPhone telefonlarla senkronize bir şekilde çalışacak ve arayüzü değiştirebilecek kılıf patenti aldı. Patentin detayları tamamen belli olmasa bile ilk bilgiler oldukça ilgi çekici.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  13.05.2022 23:33 1560 2 dk okuma süresi
  Apple, iPhone İçin Kılıf Patenti Aldı!
  Son Düzenleme:

  Apple'ın patentlerini yakından takip eden sitelerden biri olan Patently Apple kullanıcılarıyla yeni bir bilgi paylaştı. Paylaşılan bilgi yeni kayıt ettirilen iPhone kılıfıyla ilgiliydi. Geliştirilmesi planlanan kılıflara göre cihazlar ile kılıf arasında senkronizasyon sağlanacak ve arayüz otomatik olarak değişecek.

  iPhone kılıflarının kullanımı ise oldukça basit olacak. iPhone'a takılacak olan kılıfın niteliğine göre arayüz kendi kendine değişiklik gösterecek. Kullanıcılar arayüzleri daha kullanışlı hale getirebilecekler. Çünkü bu arayüzler standart arayüzlerden çok daha pratik olacaklar.

  Kılıf kullanıma uygun olarak arayüz değiştirecek

  Apple kablosuz iletişim sistemiyle çalışan iPhone kılıf patenti aldı. Patenti alınan kılıf hayata geçirilirse iPhone'un çalışma biçimde ve kullanıcı arayüzü yaklaşımında önemli değişiklikler yaşanacak. Örneğin, spor odaklı bir kılıf tercih edildiğinde iPhone arayüzü spor odaklı olacak şekilde değişecek.

  Kullanıcı bir harici hoparlör kullanmaya karar verip standa yerleştirdiğinde kılıf aracılığıyla arayüz müzik odaklı hale gelecek. Hedefin tamamen kullanıma uygun şemalar oluşturulması olduğunu söyleyebiliriz. En önemlisi arayüzde yer alan gereksiz grafiklerden uzak durulacak.

  Kullanıcıya sunulacak arayüz standart iPhone arayüzüne göre çok daha basit yapılı olacak. Cihaz ile aksesuar arasında kurulacak bağlantı doğrultusunda her şey daha kolay kontrol edilebilir hale getirilecek. Apple kılıfı geliştirirken pek çok kullanım senaryosuna uygun hareket edecek.

  Patentin hayata geçirilip geçirilmeyeceği belli değil

  Apple kılıf patentine ek olarak otomobil sürücülerine yönelik bir patent daha almıştı. Car Dock (arabada telefon tutucu denilebilir) bölümüne iPhone yerleştirdiğiniz zaman Maps ve CarPlay uygulamaları standart arayüzün yerini alacak.

  Apple'ın söz konusu patentleri hayata geçirip geçirmeyeceği bilinmiyor. Buna ek olarak patent hayata geçirilecek olsa bile bunun ne zaman olacağı belli değil. Önümüzdeki dönemlerde yeni ürünlerini tanıtacak olan Apple, arayüzleri değiştiren kılıflar için çeşitli ipuçları verebilir.

  Apple’ın bir sonraki resmi etkinliği WWDC 2022 olacak ve bir aksilik yaşanmazsa 6 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında yeni iMac Pro, Macbook Air, macOS 13 ve iOS 16 gibi birbirinden farklı ürünlerin ve yazılımların ele alınabileceğini hatırlatmak gerek.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  POCO F6 Pro İçin Geri Sayım Başladı!

  Xiaomi'nin yeni POCO F6 Pro modeli yakında çıkıyor. Akıllı telefon, güçlü pil, HyperOS ve heyecan verici teknik özelliklerle dolu bir şekilde geliyor.

  ŞOK Marketler’den Yeni Hamle: Online Market Platformu İstegelsin'i Satın Aldı!

  ŞOK Marketler, online market platformu İstegelsin'i 220 milyon TL karşılığında tamamen satın aldıklarını açıkladı.

  iOS 18’in Yapay Zeka Özellikleri Bulutta Çalışmayacak: iPhone’larda Yerel Olarak Çalışacak!

  iOS 18 güncellemesi, yenilikçi yapay zeka fonksiyonlarını içerecek. Yeni raporlara göre bu özellikler, her iPhone modelinde doğrudan cihaz üzerinde işlenecek.

  2024 iPhone SE 4 Geliyor: Özellikleri Sızdırıldı!

  Apple'ın uygun fiyatlı yeni modeli iPhone SE 4'ün özellikleri açıklandı. Bu yeni iPhone, OLED ekran ve birçok yenilikçi özelliği bünyesinde barındıracak!

  Apple, iPhone İçin Kılıf Patenti Aldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et