R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, iPhone İçin Kılıf Patenti Aldı!

  Teknoloji devi Apple, iPhone telefonlarla senkronize bir şekilde çalışacak ve arayüzü değiştirebilecek kılıf patenti aldı. Patentin detayları tamamen belli olmasa bile ilk bilgiler oldukça ilgi çekici.

  Timur Demir Timur Demir 13.05.2022 23:33 1306 2 dk okuma süresi
  Apple, iPhone İçin Kılıf Patenti Aldı!
  Son Düzenleme:

  Apple'ın patentlerini yakından takip eden sitelerden biri olan Patently Apple kullanıcılarıyla yeni bir bilgi paylaştı. Paylaşılan bilgi yeni kayıt ettirilen iPhone kılıfıyla ilgiliydi. Geliştirilmesi planlanan kılıflara göre cihazlar ile kılıf arasında senkronizasyon sağlanacak ve arayüz otomatik olarak değişecek.

  iPhone kılıflarının kullanımı ise oldukça basit olacak. iPhone'a takılacak olan kılıfın niteliğine göre arayüz kendi kendine değişiklik gösterecek. Kullanıcılar arayüzleri daha kullanışlı hale getirebilecekler. Çünkü bu arayüzler standart arayüzlerden çok daha pratik olacaklar.

  Kılıf kullanıma uygun olarak arayüz değiştirecek

  Apple kablosuz iletişim sistemiyle çalışan iPhone kılıf patenti aldı. Patenti alınan kılıf hayata geçirilirse iPhone'un çalışma biçimde ve kullanıcı arayüzü yaklaşımında önemli değişiklikler yaşanacak. Örneğin, spor odaklı bir kılıf tercih edildiğinde iPhone arayüzü spor odaklı olacak şekilde değişecek.

  Kullanıcı bir harici hoparlör kullanmaya karar verip standa yerleştirdiğinde kılıf aracılığıyla arayüz müzik odaklı hale gelecek. Hedefin tamamen kullanıma uygun şemalar oluşturulması olduğunu söyleyebiliriz. En önemlisi arayüzde yer alan gereksiz grafiklerden uzak durulacak.

  Kullanıcıya sunulacak arayüz standart iPhone arayüzüne göre çok daha basit yapılı olacak. Cihaz ile aksesuar arasında kurulacak bağlantı doğrultusunda her şey daha kolay kontrol edilebilir hale getirilecek. Apple kılıfı geliştirirken pek çok kullanım senaryosuna uygun hareket edecek.

  Patentin hayata geçirilip geçirilmeyeceği belli değil

  Apple kılıf patentine ek olarak otomobil sürücülerine yönelik bir patent daha almıştı. Car Dock (arabada telefon tutucu denilebilir) bölümüne iPhone yerleştirdiğiniz zaman Maps ve CarPlay uygulamaları standart arayüzün yerini alacak.

  Apple'ın söz konusu patentleri hayata geçirip geçirmeyeceği bilinmiyor. Buna ek olarak patent hayata geçirilecek olsa bile bunun ne zaman olacağı belli değil. Önümüzdeki dönemlerde yeni ürünlerini tanıtacak olan Apple, arayüzleri değiştiren kılıflar için çeşitli ipuçları verebilir.

  Apple’ın bir sonraki resmi etkinliği WWDC 2022 olacak ve bir aksilik yaşanmazsa 6 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında yeni iMac Pro, Macbook Air, macOS 13 ve iOS 16 gibi birbirinden farklı ürünlerin ve yazılımların ele alınabileceğini hatırlatmak gerek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Apple, iPhone İçin Kılıf Patenti Aldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et