R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Hava Durumunu Görev Çubuğunda Gösterme

  Yeni işletim sistemi Windows 11, sevilen widget özelliğini kısıtladı. Peki Windows 11 görev çubuğuna hava durumu penceresi nasıl eklenir?

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  06.05.2022 12:03 4222 3 dk okuma süresi
  Windows 11 Hava Durumunu Görev Çubuğunda Gösterme
  Son Düzenleme:

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11, Windows 10'a kıyasla bazı görev çubuğu değişikleriyle geldi. Windows 10'un görev çubuğunda hava durumunu gösteren Haber ve İlgi özelliğine geri dönmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Windows 11 görev çubuğuna hava durumu penceresi nasıl eklenir?

  Microsoft, Edge'deki Widget'lar ve Kenar Çubuğu aracılığıyla sunulan Haber Kaynağı sayesinde Windows 11'i dolu dolu bir hale getirdi. Ancak görev çubuğundaki widget'lar kaybolmuş durumda.

  Windows 11 hava durumu widget’ını geri getirme

  Windows 11'deki widget'lar, görev çubuğundaki simgesine tıkladığınızda haberler, hava durumu, hisse senetleri, eğlence ve spor hakkında güncel bilgileri gösterir. Widget'lardan hoşlanmıyorsanız, bunları devre dışı bırakabilir ve kaldırabilirsiniz. Bu özelliği beğendiyseniz, kullanmaya devam edebilirsiniz.

  Fareyle üzerine gelindiğinde Widget'ları gösteren Hava Durumu simgesinin yanı sıra (widget’ı açmak için yeni Hava Durumu simgesine tıklamanız gerekmiyor), Win+W kısayolunu ve tekrar kapatmak için Win+W kısayolunu kullanabilirsiniz. 

  Widget'ları açmayı ve kapatmayı kolaylaştırma isteklerinin yanı sıra, Windows 11'de hava durumu simgesini görev çubuğuna getirmek için popüler bir talep var. İşte Windows 11 hava durumu widget’ını geri getirmek için yapmanız gerekenler: 

  • Adım 1: Windows 11 Ayarları > Windows Güncelleme sayfasına gidin. Güncellemeleri kontrol et düğmesine tıklayın.
  • Adım 2: Aynı sayfada, Diğer seçenekler bölümünde Gelişmiş seçenekler'i tıklayın.
  • Adım 3: Şimdi, Ek seçenekler bölümünde, KB5010414 dahil tüm mevcut isteğe bağlı güncellemeleri görüntülemek için İsteğe bağlı güncellemeler'e tıklayın.
  • Adım 4: KB5010414 güncellemesini seçin ve ardından güncellemeyi almak için İndir ve yükle düğmesine tıklayın.
  • Adım 5: Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu sayfasına gidin ve ardından görev çubuğunda hava durumunu göstermek için Widget'ları açın.

  Bu adımlardan sonra görev çubuğundaki hava durumu widget'ı simgesine tıklamanın veya fareyle üzerine gelmenin Widget'lar paneline eklenmiş olması gerekiyor.

  Windows 11 için ücretsiz Hava Durumu uygulamaları

  Windows 11'e yükseltmeden önce Windows 10 kullanan bilgisayar kullanıcıları, muhtemelen Windows 10 görev çubuğunda hava durumu bilgilerini gösteren Haberler ve İlgi Alanları özelliğini biliyor olmalı.

  Windows 11'de Microsoft, Haberler ve İlgi Alanları özelliğini, görev çubuğundaki pencere öğesi simgesine tıklayarak açabileceğiniz Pencere Öğeleri ile değiştirdi. Böylece Windows 11'deki widget'lar gizlenmiş oldu.

  Weather Bar nasıl kullanılır?

  Weather Bar, görev çubuğunun sistem tepsisi alanında hava durumu bilgilerini görüntülemek için tasarlanmış ücretsiz bir programdır. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, Windows 10'daki Haberler ve İlgi Alanları hava durumu widget'ı kadar güzel değil ancak işi sorunsuz yapıyor.

  Kurulduktan sonra, Weather Bar sistem tepsisindeki sıcaklığı gösterir. Hava durumu hakkında daha fazla bilgi görüntüleyen açılır pencereyi açmak için aynısını tıklayabilirsiniz. Program, hava durumu bilgilerini OpenWeatherMap'ten alır.

  Tercihlere erişmek, konumu ve seçenekleri ayarlamak için Weather Bar simgesine sağ tıklayıp Ayarlar bölümüne gidebilirsiniz.

  WeatherBug nasıl kullanılır?

  WeatherBug, hem akıllı telefon hem de bilgisayar işletim sistemleri için kullanılabilen, kanıtlanmış bir hava durumu bilgi yazılımıdır. Hava durumu bilgilerini almaya ek olarak, sistem tepsisinde hava durumu bilgilerini görüntüleyecek şekilde de yapılandırabilirsiniz.

  Hava durumu bilgilerini görev çubuğu yerine Windows 11 masaüstünde göstermekten istiyorsanız, son derece popüler Rainmeter gibi programları da kullanabilirsiniz.

  Sizin Windows 11 görev çubuğunda hava durumu olmaması hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 10, Beklenmeden Yükselişe Geçerken Windows 11 Geriledi

  Mart 2024'te,Windows 10 popülerliğini artırırken Windows 11, pazar payı düşüş yaşadı. Kullanıcılar güncellemelere temkinli yaklaşıyor.

  Google, Chrome’un ARM Tabanlı Windows Sürümünü Kullanıma Açtı: İşte Detaylar!

  Google ve Qualcomm, ARM tabanlı Windows için Chrome'u geliştirdi, artan performans ve enerji verimliliği sunuyor.

  Threads, Yenilenmeye Devam Ediyor: Canlı Maç Skorlarını Göstermeye Başladı!

  Threads, NBA maç sonuçlarını canlı sunmaya başladı. Türkiye'deki kullanıcılar için de açık olan bu özellik, sporseverleri bir araya getiriyor.

  Windows 11 İçin Not Defteri Güncelleniyor: Yazım Denetimi Özelliği Geliyor!

  Windows 11 için Not Defteri'ne yazım denetimi özelliği ekleniyor. Böylece kullanıcı deneyimi, artık çok daha işlevsel ve zengin hale gelecek!

  Windows 11 Hava Durumunu Görev Çubuğunda Gösterme

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et