R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Minecraft Classic Nasıl Oynanır?

  Minecraft Classic nasıl oynanır? Minecraft’ın bu oyununa nasıl girilir? Çok oyunculu destek bulunuyor mu? Daha birçok merak edilen soruları sizler için cevapladık!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  08.10.2022 15:13 2230 2 dk okuma süresi
  Minecraft Classic Nasıl Oynanır?
  Son Düzenleme:

  Minecraft, 2009 yılında geliştirilmeye başlanan ve 2011 yılında tam sürüm haline gelen bir oyun. Bu oyun, geliştirildiği günden bu yana basitten gelişmişliğe doğru ilerliyor. Minecraft, şu anda harika özelliklere ve güzel bir tasarıma da sahip. 

  Mojang, yakın zamanda Minecraft’ın klasik sürümlerinden birisini yayın hayatına koydu. İnternet üzerinden oynanan bu oyun, günümüz Minecraft’ına göre oldukça sade. Ancak yine de birçok oyuncu tarafından severek oynanıyor.

  Minecraft Classic nedir?

  Minecraft’ın klasik sürümü olarak adlandırılabilecek bu sürüm, Mojang’ın kendi web sitesinde bulunuyor. Oyuncuların ücretsiz olarak internet üzerinden oynayabileceği bir Minecraft sürümüdür. Bu oyun, sunduğu özelliklerle adeta bir Minecraft deneyimi yaşatıyor. Web tabanlı bu oyun, eski bir Minecraft sürümünü içerdiği için birçok özellik yer almıyor.

  Minecraft Classic nasıl oynanır?

  Bu oyunu oynamak isteyen oyuncuların öncelikle arama motoruna ‘Minecraft Classic’ yazarak resmi siteye girmeleri gerekiyor. Siteye girdikten sonra oyun yükleniyor. Oyun yüklendikten sonra kullanıcı adı girilmeli ve sonrasında oyun başlatılmalı. Yükleme ekranı sonrasında üst kısımda bağlantı yer almakta. Bu bağlantı ile birlikte oyun, arkadaşlarla beraber oynanabilir halde yer alıyor.

  Oyunun en büyük sorunlarından birisi hassasiyet olarak yer alıyor. Bazı kullanıcılar, hassasiyet seçeneği yer almadığı için kameranın yavaş dönmesinden şikayetçi. Bunun yanı sıra oyun, hayatta kalma modunda oynanmıyor.

  Minecraft Classic özellikleri nelerdir?

  Minecraft’ın bu sürümünün sunduğu özellikler arasında sınırsız mod yer alıyor. Oyuna başlayan bir kullanıcı, ister tek ister arkadaşlarıyla beraber var olan blokları kullanarak istediği şekilde yapı inşa edir. Ayrıca oyuncular, çevredeki blokları hızlı bir şekilde yok edebilir. Oyunda hayatta kalma modu yer almadığından bloklar tıklandıktan sonra hemen kaldırılıyor.

  Minecraft Classic ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer özellik, oyunun komut sistemini destekliyor olması. Sunucu sahibi, birkaç komut desteğine sahip olan oyun sayesinde bazı yetkilerden yararlanıyor. Örneğin bir oyuncu sunucudan atılabilir. Oyun, eski Minecraft sürümlerindeki görünümüyle kullanıcıların gözdesi haline gelmiş durumda.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  League of Legends Fps Drop Sorunu Nasıl Çözülür?

  League of Legends'da yaşanan Fps düşüşü sorununu nasıl çözebilirsiniz?

  Hashtag Nedir? İyi Bir Hashtag Nasıl Oluşturulur?

  Hashtag kelimesi, günümüzde sosyal medya platformlarında yoğun olarak kullanılan bir terimdir.

  Rancher Nedir? Nasıl Çalışır? Kubernetes Cluster Kurulumu

  Rancher Labs, Cupertino, Kaliforniya merkezli bir açık kaynak yazılım şirketidir. Şirket, Kubernetes'i ölçeklendirmede yardımcı olmaktadır. Rancher Labs, 2014 yılında kurulmuş olup 30.000 aktif takıma sahiptir.

  Google Hesabınız Neden Kalıcı Olarak Silinir ve Nasıl Engellenir?

  İnternet dünyasının temizliği en alt tabakadan başlar: Google aktif olmayan hesapları siliyor. İşte bu konuda bilmeniz gereken tüm detaylar...

  Minecraft Classic Nasıl Oynanır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et