R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung'dan Yüksek Performanslı 1.4nm İşlemci Geliyor!

  Samsung, yarı iletken çip pazarında rekabeti artırmak ve öne çıkmak için harekete geçti. Performansıyla heyecanlandıran 1.4nm işlemci üreteceğini açıkladı. Detaylar haberimizde!

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  07.10.2022 16:27 2453 2 dk okuma süresi
  Samsung'dan Yüksek Performanslı 1.4nm İşlemci Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Samsung, yeni dönemde yeni nesil işlemciler için büyük çalışmalar yaptığı ortaya çıkmıştı. Şirket, işlemci üretim teknolojisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şirketin bu yıl bitmeden 3nm üretim teknolojisine geçiş yapacağı düşünülüyordu. Çok geçmeden 1.4nm teknolojisi hakkında tarih verildi. 

  Samsung yarı iletken üreticileri arasında ikinci sırayı almıştı. Yeni hedefinin ise TSMC’yi de geçerek ilk sıraya yerleşmek olduğu belirlendi. Samsung’ın yarı iletken üreticiler arasında %17.3 oranında bir pazar payı olduğu belirlendi. TSMC ise pazar payı olarak %52.9 oranına sahipken, Samsung bu oranı geçmeyi hedefliyor. 

  Samsung 1.4nm işlemci çalışmalarını sürdürüyor

  Samsun tarafından yapılan açıklamalara göre 1.4nm teknolojisi için müşterilerin biraz daha beklemeleri gerektiği ifade edildi. Samsung için 1.nm işlemci teknolojisinin 2027 yılında kullanıcılara sunulmak istediği belirlendi. Samsung, bu yılın sonuna kadar 3nm teknolojisi için uzun zamandır beklenen seri üretimi gerçekleştirecek.

  Samsung rekabeti artırmayı hedefliyor!

  Samsung, yarı iletken pazarında rekabeti sürekli olarak artırmayı hedefliyor. Şirketin bir sonraki hedefi 2025 yılında 2nm çip üretimine başlamak. TSMC ise 2025 yılında 2nm çip üretim sürecine başlayacağını belirtmişti. Ancak bu süreçte henüz bir yol haritası çizmediği ortaya çıktı. 

  Samsung, şimdilerde ABD genelinde çip üretimi yapmak için çalışmalarını hızlandırdı. Austin bölgesinde şirketin bir çip üretim tesisi bulunuyor. Bu üretimi geliştirmek için Taylor bölgesinde de şimdilerde tesis inşaatına başladı. Bu bölge için toplam 17 milyar dolarlık yatırım yapıldı.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Merakla Beklenen Uncharted 2 Filmi Geliyor!

  Uncharted serisinin devam filmi resmen duyuruldu. Tom Holland ve Mark Wahlberg'in başrolde olduğu Uncharted 2, yeni maceralarla sinemaseverlerle buluşacak.

  HMD'nin Yeni Tableti: Snapdragon 7 Gen 2 İle Geliyor!

  HMD Global, Snapdragon 7 Gen 2 işlemcili yeni tableti HMD Slate Tab'ı tanıtmaya hazırlanıyor. Güçlü teknik özellikleri ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  Samsung'dan Yüksek Performanslı 1.4nm İşlemci Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et