R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung'dan Yüksek Performanslı 1.4nm İşlemci Geliyor!

  Samsung, yarı iletken çip pazarında rekabeti artırmak ve öne çıkmak için harekete geçti. Performansıyla heyecanlandıran 1.4nm işlemci üreteceğini açıkladı. Detaylar haberimizde!

  Ecem Ecem 07.10.2022 16:27 1831 2 dk okuma süresi
  Samsung'dan Yüksek Performanslı 1.4nm İşlemci Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Samsung, yeni dönemde yeni nesil işlemciler için büyük çalışmalar yaptığı ortaya çıkmıştı. Şirket, işlemci üretim teknolojisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şirketin bu yıl bitmeden 3nm üretim teknolojisine geçiş yapacağı düşünülüyordu. Çok geçmeden 1.4nm teknolojisi hakkında tarih verildi. 

  Samsung yarı iletken üreticileri arasında ikinci sırayı almıştı. Yeni hedefinin ise TSMC’yi de geçerek ilk sıraya yerleşmek olduğu belirlendi. Samsung’ın yarı iletken üreticiler arasında %17.3 oranında bir pazar payı olduğu belirlendi. TSMC ise pazar payı olarak %52.9 oranına sahipken, Samsung bu oranı geçmeyi hedefliyor. 

  Samsung 1.4nm işlemci çalışmalarını sürdürüyor

  Samsun tarafından yapılan açıklamalara göre 1.4nm teknolojisi için müşterilerin biraz daha beklemeleri gerektiği ifade edildi. Samsung için 1.nm işlemci teknolojisinin 2027 yılında kullanıcılara sunulmak istediği belirlendi. Samsung, bu yılın sonuna kadar 3nm teknolojisi için uzun zamandır beklenen seri üretimi gerçekleştirecek.

  Samsung rekabeti artırmayı hedefliyor!

  Samsung, yarı iletken pazarında rekabeti sürekli olarak artırmayı hedefliyor. Şirketin bir sonraki hedefi 2025 yılında 2nm çip üretimine başlamak. TSMC ise 2025 yılında 2nm çip üretim sürecine başlayacağını belirtmişti. Ancak bu süreçte henüz bir yol haritası çizmediği ortaya çıktı. 

  Samsung, şimdilerde ABD genelinde çip üretimi yapmak için çalışmalarını hızlandırdı. Austin bölgesinde şirketin bir çip üretim tesisi bulunuyor. Bu üretimi geliştirmek için Taylor bölgesinde de şimdilerde tesis inşaatına başladı. Bu bölge için toplam 17 milyar dolarlık yatırım yapıldı.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Genshin Impact'e Türkçe Dil Desteği Geliyor!

  Son yapılan açıklamalara göre Genshin Impact'e Türkçe dil desteği geliyor. Türkçe dil desteği, 7 Aralık'taki 3.3 güncellemesiyle kullanıcılara sunulacak!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Samsung'dan Yüksek Performanslı 1.4nm İşlemci Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et