R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram şifre değiştirme nasıl yapılır? (Yeni Şifre Belirleme, Şifremi Unuttum)

  Dünyanın en çok kullanılan sosyal medyası Instagram’da hesap şifrenizi değiştirmek istediğinizde veya unuttuğunuzda kolayca değiştirebilirsiniz. İşte Instagram şifre değiştirme nasıl yapılır? tüm detaylarıyla…

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  21.04.2022 17:55 2871 3 dk okuma süresi
  Instagram şifre değiştirme nasıl yapılır? (Yeni Şifre Belirleme, Şifremi Unuttum)
  Son Düzenleme:

  Her an sayısız paylaşımın yapıldığı aktiflik düzeyiyle dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram, 1 milyardan fazla kullanıcıya sahiptir. Günün sosyal zamanlar için ayrılan zamanlarında dışına taşacak kadar fazla zaman Instagram’da harcanıyor. Neredeyse insanların dijital dünyadaki varlığı haline gelen Instagram, önemli ve hassas bilgileri de barındırabiliyor. Bu yüzden Instagram hesap güvenliği son derece büyük önem taşıyor. 

  Bulunması zor ve tahmin edilebilirliği çok düşük olasılık olacak hesap şifreleri belirlemek gerekiyor. Periyodik aralıklarla Instagram şifre değişikliği yapmakta olası ele geçirmelere karşı ciddi bir güvenlik oluşturacaktır. Instagram şifre değiştirme nasıl yapılır? nelere dikkat edilmesi gerekir?

  Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

  Instagram hesabınızın şifre değişikliğini 2 farklı yöntemle yapabilirsiniz. İlk yöntem Instagram mobil uygulaması ve Instagram web üzerinden şifre değiştirme şeklindedir. İkinci yöntem ise biraz daha farklıdır. Çünkü bu yöntemde mevcut şifrenizi hatırlamadığınız için şifre değiştirme yapıyorsunuzdur. Yani Instagram şifremi unuttum kısmından şifre değişikliği yöntemidir.

  Instagram şifre değişikliğinde gireceğiniz yeni şifrenin en az 6 karakter olması ve rakam, harf ve özel karakter(!?@%&) içermesi gerekmektedir.

  Mobilde Instagram şifre değişikliği nasıl yapılır?

  Instagram’ı Android ve iOS mobil işletim sistemleri için geliştirilen uygulaması sayesinde kullanabilirsiniz. Birkaç adımla Instagram şifre değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

  Adım 1

  Android veya iOS cihazınızda Instagram uygulamasını açın.

  Adım 2

  Uygulamanın en kısmındaki bandın en sağında yer alan “profil resminize” tıklayın.

  Instagram mobil

  Adım 3

  Instagram profil sayfanızda yer alan “üç çizgi” simgesine tıklayın.

  Instagram mobil

  Adım 4

  Açılan seçenekler arasından en üstte yer alan “Ayarlar” seçeneğine dokunun.

  Instagram mobil

  Adım 5

  Ayarlar ekranındaki seçeneklerden “Güvenlik” seçeneğine dokunun.

  Instagram mobil

  Adım 6

  Güvenlik ekranında “Şifre” seçeneğine dokunun.

  Instagram mobil

  Adım 7

  Şifre değiştirme ekranında mevcut şifrenizi girdikten sonra, oluşturmak istediğiniz yeni şifreyi ilgili kutucuklara 2 kere girdikten sonra sağ üst kısımda yer alan mavi renkteki “tik” işaretine basın. Böylelikle şifre değişikliğiniz tamamlanır.

  Instagram mobil

  Instagram web’de şifre değiştirme nasıl yapılır?

  Instagram hesabınıza web sürümünden de giriş yapabilirsiniz. Instagram.com adresinden ulaşabileceğiniz Instagram web sitesinden hesabınızla ilgili değişiklikleri kolayca yapabilirsiniz. Web sürümünde Instagram şifre değiştirme işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz.

  Adım 1

  Instagram profil sayfanızı açın.

  Instagram web

  Adım 2

  Profil sayfasında “Profili Düzenle” seçeneğinin hemen yanında yer alan “Dişli” simgesine tıklayarak “Ayarlar” sayfasına ulaşın.

  Instagram web

  Adım 3

  Açılan sayfada en üstte yer alan “Şifreyi Değiştir” butonuna tıklayın.

  Instagram web

  Adım 4

  Instagram şifre değiştirme sayfasında önce “Eski Şifre” kısmına mevcut şifrenizi, daha sonra “Yeni Şifre/Yeni Şifre Tekrar Gir” kısmına yeni şifrenizi girmelisiniz. Son olarak “Şifreyi Değiştir” butonuna tıklayın.

  Instagram web

  Bu adımlar sonucunda Instagram hesap şifreniz değiştirilir.

  Instagram Şifremi Unuttum, Şifremi Nasıl Değiştiririm?

  Instagram web veya mobil sayfasında hesabınıza giriş yapmak istediğinizde şifrenizi hatırlayamıyorsanız, hesabınızı kaybettiğiniz anlamına gelmiyor. Instagram hesap şifrenizi unuttuğunuz takdirde Instagram giriş sayfasında yer alan Instagram şifremi unuttum kısmını kullanarak, şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

  Adım 1

  Instagram giriş sayfasında “Şifreni mi Unuttun?” butonuna tıklayın!

  Instagram şifremi unuttum

  Adım 2

  “Giriş Yaparken Sorun mu Yaşıyorsun?” ekranında “e-posta”, “telefon” veya “kullanıcı adı” seçeneklerinden birisini girebilirsiniz.

  Instagram şifremi unuttum

  Girdiğiniz bilgiye göre iletişim kanalından Instagram şifre sıfırlama bağlantısı veya kodu gönderilir. Böylelikle mevcut şifrenizi güvenle sıfırlayabilir ve yeni bir Instagram şifresi belirleyerek, hesabınıza erişebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Threads ve Instagram Algoritması Değişiyor: Siyasi Paylaşımları Öne Çıkarmayacak!

  Instagram ve Threads, siyasi içerikleri sınırlayarak kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor; daha geniş içerik yelpazesi sunuyor.

  Disney+, Şifre Paylaşımını Engellemeye Başladı: İşte Detaylar!

  Disney+'ın hesap paylaşımını kısıtlama planları bir süredir gündemdeydi. Şimdi platform, ABD'deki kullanıcılarına bu konuda uyarı mesajları yollamaya başladı.

  2024'te Instagram Keşfete Çıkmanın En Etkili Yolları!

  2024'te Instagram'da nasıl popüler olunur ve takipçi sayısını nasıl artırırsınız? Bu kapsamlı rehber, Instagram Keşfet bölümü için gerekli stratejileri sunuyor.

  Instagram'a Yeni Özellik Geliyor: Takip İstekleri Azalabilir!

  Instagram, gizliliği artırmak adına yeni bir özellik test ediyor. Bu özellikle beraber artık takip isteklerinde sebep belirtme zorunluluğu getiriliyor.

  Instagram şifre değiştirme nasıl yapılır? (Yeni Şifre Belirleme, Şifremi Unuttum)

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et