R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Ads Hesabı Nasıl Açılır?

  Google Ads nedir? Google Ads hesabı nasıl açılır? Google Ads kullanırken nelere dikkat edilmeli? Detaylar R10 Blog da...

  Zeki Ersin Yıldırım
  Zeki Ersin Yıldırım R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 998 4 dk okuma süresi
  Google Ads Hesabı Nasıl Açılır?
  Son Düzenleme:

  Google Ads sayesinde ekstra ziyaretçi çekmek ve gelen bu ziyaretçileri potansiyel müşterilere dönüştürmek isteyebilirsiniz. Google Ads hesabınızı doğru yönetir ve etkili reklam kampanyaları oluşturursanız daha fazla hizmet veya ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak öncelikle bir Google Ads hesabı açmalısınız.

  Google Ads, Google'ın ürün ve hizmetler için geliştirmiş olduğu çevrimiçi reklamcılık sistemidir. Bu sistemin içerisinde reklamlar oluşturabilmek için bir Google Ads hesabınızla bağlantılı hale getirilebilecek bir sitenizin olması gerekir. Bir siteniz varsa Google Ads hesabı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  Adım Adım Google Ads Hesabı Nasıl Açılır?

  PPC reklamcılığı farklı bir dünyadır. Bu dünyada yer alabilmek için ise Google Ads hesabı olmazsa olmazlardan biridir. Google Ads hesabı oluşturduğunuzda PPC reklamcılığı dünyasında kullanımı en basit olan platformlardan birinde yer almış olursunuz. Bu nedenle çeşitli reklam kampanyalarına yatırım yapmak için gereklidir.

  Google Ads hesabı oluşturduktan sonra ilk işiniz başarılı kampanyalar hazırlamak için gerekli olan bilgilere erişmek olmalıdır. Hesap kurulumunu öğrenme, kampanya yapıları hakkında bilgi sahibi olma ve ödeme seçeneklerini keşfetme gibi temel bilgilerin ötesine geçmelisiniz.

  1. Google Hesabı Oluşturun veya Seçin

  Google Ads hesabı açmak için iki farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki mevcut bir Google hesabını kullanmak, ikincisi ise yeni bir Google hesabı oluşturmaktır. Genel olarak Google Ads yönetimini kolaylaştırabilmek için yeni hesap oluşturmanız çok daha doğru olacaktır.

  Google Ads hesap oluşturma adresine giderek hemen başlangıç yapabilirsiniz. Bu adresi ziyaret ettikten sonra sağ üst kısımda yer alan Hemen Başlayın butonuna tıklayın. Daha sonra mevcut hesabınız ile oturum açabilir veya yeni bir Google hesabı oluşturabilirsiniz. Bu seçim tamamen size kalmıştır.

  2. Google Ads'e İlk Adımı Atın

  Google Ads'e giriş yaptıktan sonra karşınıza ilk kampanyanızla ilgili detayları içeren bir pencere çıkacaktır. Bu kampanyayı oluşturmaya çalışmanızı öneririz. Çünkü ilk bakıştan size Google Ads kampanyası oluşturma konusunda neler yapmanız gerektiğini gösterecektir. Genel olarak reklamlarla ilgili hedefleriniz ön planda olacaktır.

  Google Ads kampanyası oluşturmaya çalışırken işletmenizin ismi ve sitesi hakkında detayları girmeniz istenecektir. Google Ads hesabını doğru şekilde yapılandırmak için bir siteniz olmalıdır. Google sitenizi tarayacak ve onun iş türüyle ilgili bilgiler edinecektir. Tarama tamamlandıktan sonra kampanya detaylarına yer verebileceksiniz.

  Google Ads için ilk defa kampanya oluşturmaya çalıştığınızda varsayılan reklam biçimiyle çalışırsınız. Esnek Arama Reklamı olarak adlandırılan bu reklamda 15 başlık ve 4 açıklama oluşturabilirsiniz. İlk kampanya için aşırı farklı senaryolar üretmenize gerek yoktur. Çünkü bunları daha sonradan elden geçirebileceksiniz.

  3. Anahtar Kelimeleri Belirleyin

  Bir sonraki adıma geçtiğinizde anahtar kelime temaları belirleyebileceksiniz. Böylece Google ilgili anahtar kelimeler için reklamlarınızı göstermeye başlayacaktır. Bir anahtar kelime teması belirlemeniz şart değildir. İlk kampanyada bunu es geçebilirsiniz. Sonuçta bu örnek olarak oluşturulacak bir kampanyadır.

  Bir sonraki adımda hedef konum, bütçe ve reklam süresi gibi bilgilere yer vermeniz gerekir. Bu aşamaları tamamladıktan sonra Google reklamınızın nasıl gözüktüğünü size gösterecektir. Son olarak Google ödeme bilgileri talep edecektir. Ödeme bilgileri için bir kredi kartı veya banka kartı bilgisi girebilirsiniz.

  4. Son Kontrolleri Yapın

  Google Ads ile yeni kampanya oluştururken Google sizi dört farklı adımla yönlendirir. Google Ads'i kullanma konusunda çok daha tecrübeli hale gelene kadar Google'ın sunmuş olduğu bu adımlara bağlı kalabilirsiniz. Çünkü her şeyi çok daha basit bir şekilde halledebilirsiniz.

  1. Kampanya oluşturursunuz ve kampanya ayarlarını belirlersiniz.
  2. Reklam grubunu belirlersiniz ve anahtar kelimeler oluşturursunuz.
  3. Kampanyanızda kullanılacak ilk reklamınızı oluşturmaya başlarsınız.
  4. Tüm ayarları ve bilgileri kontrol edip kampanyayı yayına hazır hale getirirsiniz.

  Tüm bu adımların ardından ilk Google Ads kampanyanız başarılı bir şekilde hazır olacaktır. Ödeme bilgilerinizi daha önce Google sunduysanız kampanyanızı aktif hale getirebilirsiniz. Eğer ödeme bilgilerini sunmadıysanız Google Ads'e giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımdaki ayarlar menüsünden ödeme ayarlarını ekleyebilirsiniz.

  Artık PPC reklamcılığı dünyasında aktif bir role sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte Google Ads kampanyası oluşturma ve anahtar kelime belirleme konusunda kendinizi geliştirmeniz gerekecektir. Çünkü PPC reklamcılığı oldukça rekabetçi bir alandır ve kendinizi geliştirmediğiniz sürece rekabette öne geçemezsiniz.

  Neden Bir Google Ads Hesabı Açmalı?

  Google Ads hesabı açıp açmama konusunda kararsız olabilirsiniz. Çevrimiçi ortamda rakibiniz çoksa ve ürün veya hizmet satışı gerçekleştiriyorsanız reklamlar yoluyla işletmenizin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle aşağıdakilerden birisi sizin için geçerliyse bir Google Ads hesabına sahip olmak isteyebilirsiniz.

  • Sitenize daha fazla kaliteli trafik çekmek istiyor musunuz? Cevabınız evet ise Google Ads hesabına ihtiyacınız olacaktır. Sitenizin açılış sayfaları doğru şekilde optimize edildiği sürece reklamlar yoluyla gelen trafiği potansiyel müşterilere veya satın alım gerçekleştiren müşterilere dönüştürebilirsiniz.
  • Uzun vadeli başarıya inanıyor musunuz? Sitenizden uzun vadeli bir şekilde yararlanmak istiyorsanız Google Ads hesabı size yardımcı olabilir. Oluşturacağınız reklamlar sayesinde anahtar kelime listenizi genişletebilir ve sitenizdeki açılış sayfalarını daha iyi bir şekilde optimize edebilirsiniz.
  • Reklamlardan yararlanmak iyi bir fikir mi? Her işletmenin reklama ihtiyacı yoktur. Ancak çok fazla işletmenin yer aldığı bir sektörde rekabet edebilmek için reklamlar kurtarıcı rolüne sahip olabilirler. Google Ads hesabı oluşturduğunuz zaman reklamlara erişim sağlarsınız. Doğru kampanyalarla sonuç elde edebilirsiniz.

  Bu kriterlere uyum sağlayan bir işletmeniz varsa ekstra strateji geliştirmek ve ücretli arama kampanyaları oluşturmak için Google Ads hesabına sahip olmalısınız. Sadece sitenize çektiğiniz trafiği bir dönüşüm haline getirebilmek için sitenizde doğru metin dahil olmak üzere doğru seçeneklerin yer almasına dikkat etmelisiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  ChatGPT Google Drive ve Microsoft OneDrive Entegrasyonu Başlatıyor

  OpenAI, bugün ChatGPT'nin veri analiz yeteneklerine yönelik geliştirmeler sunduğunu ve dosya yükleme, etkileşimli tablolar ve özelleştirilebilir grafikler gibi yeni özelliklerin tanıtıldığını duyurdu.

  Google'dan Yeni Uygulama: Az Gören Kişilere Yardımcı Olacak!

  Google, az gören bireyler için Lookout uygulamasına nesne bulma ve Google Haritalar'a yeni erişilebilirlik özellikleri ekleyerek kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Vodafone'dan Herkese 25 GB İnternet Hediyesi: Nasıl Alınır?

  Vodafone, 2024 Voleybol Milletler Ligi'ne özel, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden 25 GB internet hediye ediyor. Peki, hediye internet nasıl alınır?

  Google Arama Sil Baştan: Yeni Web Araması ve Yapay Zekayı Kapatacak Buton Geliyor!

  Google, arama sonuçlarını sadeleştiren yeni web filtresini tanıttı. Özellik, yapay zeka içeriklerini devre dışı bırakarak geleneksel deneyimi geri getiriyor.

  Google Ads Hesabı Nasıl Açılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et