R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Game Security Violation Detected (#00000001) Hatası Nasıl Çözülür?

  Easy AntiCheat hatası olan Game Security Violation Detected, EAC koruması kullanan oyunlarda karşımıza çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebileceğinizi adım adım aşağıdaki haberimizde bulabilirsiniz.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  13.12.2022 14:20 3798 8 dk okuma süresi
  Game Security Violation Detected (#00000001) Hatası Nasıl Çözülür?
  Son Düzenleme:

  Günümüzde pek çok oyun bulunmakta. Bu oyunlardan birisi olan Apex Legends, sevilen oyunların başında geliyor. Apex Legends oynayan oyuncular, yaşadığı bazı sorunların üstesinden gelmek ister. Bu sorunlardan birisi de anti hilenin vermiş olduğu bir hata. Anti hile uygulaması, oyundaki hileleri önlemek için geliştirilmiş bir yazılım. Bu uygulama ile beraber oyundaki hileler önleniyor. Bu da oyunun daha keyifli hale gelmesini sağlıyor. Bazen yazılım hata verebilir. Bu sorun ile karşılaşanlar için uygulanabilecek pek çok çözüm mevcut.

  Game Security Violation Detected hatası nedir?

  Bu hata, anti hilenin vermiş olduğu bir hata. Her ne kadar Apex Legends üzerinden gitsek de farklı oyunlarda da karşılaşılabiliyor. Anti hile, az önce de söylediğimiz gibi oyuncuların hileli bir oyun oynamamasını sağlar. Hilesiz oynayanlar için bu büyük bir avantaj katar. Anti hile uygulaması, bir sorun ile karşılaştığında hata verir. Bu hatalardan birisi de Game Security Violation Detected olarak yer alıyor.

  Kullanıcılar, oyuna giriş yaparken anti hile yazılımı başlar. Anti hile uygulaması, denetim yapar. Eğer bu sırada bir sorun oluşursa “Easy Anti-Cheat” başlıklı hata verilir. Hata içerisinde ise özel kodlu bir mesaj bırakılır. Oyun, anti hile koruması hatası sebebiyle açılmaz. Bu sorunun çözülmesi gerekiyor ki oyuna erişilebilsin.

  Game Security Violation Detected (#00000001) hatası neden oluşur?

  Üçüncü parti uygulamalar

  Üçüncü parti yazılımların her daim açık olması doğru olmayabilir. Bu tür uygulamalar, bazen çeşitli uygulamaların çalışmasını engeller. Bu yazılımlardan birisi de Apex Legends. Özetle üçüncü parti uygulamaların anti hile yazılımına müdahale etmesi soruna yol açar.

  Üçüncü parti antivirüs yazılımı

  Oluşan bu hata, pek çok sebeple ortaya çıkabilen bir şey. Hataya neden olan sebeplerden birisi antivirüs uygulaması olabiliyor. Eğer antivirüs uygulaması, anti hileyi engellerse böyle bir sorun ile karşılaşmak mümkün. Antivirüs uygulaması, bazen hatalı işlemler uygulayabiliyor. Bu tür uygulamalar, titiz davrandığı için böyle problemlerle karşılaşmak mümkün hale geliyor.

  Anti hile veya oyun dosyalarının hasar alması

  Bu tür bir hata ile karşılaşmasının bir diğer sebebi anti hilenin bozulması. Eğer anti hile yazılımı dosyaları hasar alırsa bu hata ile karşılaşılır. Anti hile uygulaması, çeşitli nedenlerle bozulabilir. Bu nedenlerden birisi güncelleme işlemi. Bazı güncellemelerde yazılımsal sorunlar oluşur. Bu sorunlar, yeni güncellemede kısa süre içerisinde çözülüyor. Bunun yanı sıra üçüncü parti yazılımlar da anti hileyi bozabiliyor.

  Yönetici yetkisinin verilmemesi

  Game Security Violation Detected hatasına neden olan bir diğer sebep yönetici ayrıcalıkları. Eğer uygulama gerekli yönetici ayrıcalıklarına sahip olmazsa hata mesajı ile karşılaşılır.

  Doğrulanmayan sürücüler

  Doğrulanmayan grafik sürücüsü veya bu gibi sürücüler de hataya neden oluyor. Örneğin ekran kartının sürücüsünü ele alalım. Eğer ekran kartının sürücüsü doğrulanmış değilse hata mesajı oluşur. Tabii bu ender görülen bir durum olmakta.

  Game Security Violation Detected hatası için çözüm önerileri

  RGB yazılımını kaldırın

  RGB yazılımı, hile önlemeyi engelleyen bir sistem olma ihtimaline sahip. Bu durumda uygulanması gereken şey bu uygulamayı kaldırmak olacak. Bunun için aşağıdaki adımlar uygulanmalı:

  1. Öncelikle “Windows + R” tuşlarına basılmalı.
  2. Çalıştır” ekranında “Appwiz.cpl” yazılmalı.
  3. 3. Uygulama başladıktan sonra RGB uygulaması aranmalı.
  4. Uygulama bulunduktan sonra kaldırılmalı.
  5. Ardından sorunun çözülüp çözülmediği kontrol edilmeli.

  LightningService.exe işlemini sonlandırın

  Game Security Violation Detected hatasına yol açan bir diğer uygulama LightningService. Kullanıcı geri bildirimlerine göre bu uygulamanın hataya yol açtığı tespit edildi. Uygulama, LED ışıkların kontrol edilmesine yarayan bir yazılım. Bu yazılım ile ilgili uygulanması gereken operasyon işlemi sonlandırmak. Bunun için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekiyor:

  1. CTRL + SHIFT + ESC” tuşlarına basılmalı.
  2. Görev yöneticisi açılacak. Ardından “Ayrıntılar” sekmesine geçiş yapılmalı.
  3. Bu sekmede yer alan “LightningService.exe” isimli işlem bulunmalı.
  4. DELETE” tuşuna basılmalı veya “Görevi sonlandır” butonu kullanılmalı.
  5. Bu şekilde işlemler tamamlanıyor. Ardından oyun denetlenmeli.

  Apex Legends’ı temiz boot modunda çalıştırın

  Apex Legends, bu işlemlerin yanı sıra farklı işlemler sebebiyle güvenlik hatası verebilir. Bu sorunu kesin olarak çözüme kavuşturmanın yolu işletim sistemini başlatırken tüm hizmetleri durdurmak. Bunun için aşağıdaki adımların tek tek uygulanması yeterli oluyor:

  1. Çalıştır ekranına girdikten sonra “msconfig” yazılmalı.
  2. Uygulamayı başlattıktan sonra “Hizmetler” sekmesine girilmeli.
  3. Bu sekmede alt kısımdaki “Tüm Microsoft hizmetlerini gizle” seçeneği aktif edilmeli.
  4. Ardından tüm hizmetler devre dışı bırakılmalı. Tümünü hızlı bir şekilde devre dışı bırakmak için sağ alttaki buton kullanılmalı.
  5. Tamam” butonuna basılmalı.

  Bu adımların ardından işletim sistemini yeniden başlatmak gerekiyor. Tabii isteğe bağlı olarak görev yöneticisinden ve hizmetlerden de bu işlemler kapatılabiliyor. Daha hızlı bir sonuç almak için yeniden başlatmak mantıklı bir karar olacak.

  Eğer Game Security Violation Detected hatası, bu yöntemle çözüldüyse hizmetlerden birisi hata çıkarıyor. Hata çıkaran hizmeti ve işlemi bulmak gerekir. Bunun için ya tahmin üzerinden gidilecek ya da internet üzerinden araştırma yapılacak. Daha önceki kullanıcıların deneyimlerine göre sonuca hızlıca ulaşmak mümkün.

  Bizim tavsiyemiz işletim sistemi başlatılırken hizmetleri ve işlemleri kapalı tutmak. Gerekli işlemleri uygulamayı açarken kullanmak. Bu sayede hatanın önüne geçmek dışında işletim sistemi, daha hızlı açılmış olacak.

  Üçüncü parti uygulamaları ve antivirüs yazılımını devre dışı bırakın

  Antivirüs yazılımları da sorunlara yol açabiliyor. Bazı uygulamalar, anti hile yazılımını engelleyebilmekte. Nedeni ise o yazılımı güvenli kabul etmemesi. Bu doğrultuda yapılması gereken iki şey var. Bunlardan birisi antivirüs uygulamasının belirli uygulamayı taramaması. İkincisi ise antivirüs uygulamasını oyuna girerken kısa süreliğine devre dışı bırakmak.

  Bu başlık altında Avast Antivirüs uygulamasına göre geçici devre dışı bırakmayı anlatacağız. Bu adımları uyguladıktan sonra oyunu test edin. Hazırsanız başlayalım.

  1. Sağ alt kısımdaki Avast simgesine sağ tıklayın.
  2. Avast kalkan kontrolü” seçeneğinin üzerine gelin.
  3. Ardından “10 dakika için devre dışı bırak“ seçeneğini seçin.

  Anti hile uygulamasını onarın

  Bu sorun ile karşılaşmanın sebeplerinden birisi anti hile yazılımının hasar alması. Bunun pek çok nedeni bulunmakta. Bunlardan birisi güncelleme sorunu. Bir diğeri antivirüs yazılımının bazı dosyaları kaldırması. Hasarlı bir uygulamanın onarılması gerekir. Bunun için aşağıdaki adımların takip edilmesi lazım.

  1. Steam’e girdikten sonra kütüphane sekmesine geçiş yapılmalı.
  2. Oyunlar arasında Apex Legends seçilmeli. Oyuna sağ tıkladıktan sonra “Özellikler” kısmına girilmeli.
  3. Açılan pencerede “Yerel Dosyalar” kısmına girmek gerekiyor. Ardından sağ taraftaki “Gözat” butonuna basılmalı.
  4. Burada yer alan “Easy Anti Cheat” dizinine girilmeli.
  5. EasyAntiCheat_Setup” dosyasına sağ tıklanıp yönetici olarak başlatılmalı.
  6. Açılan ekranda “Apex Legends” oyunu seçilmeli ve “Repair Service” butonuna basılmalı.
  7. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra oyun denetlenmeli.

  İmza modunu devre dışı bırakın

  Game Security Violation Detected hatası, daha pek çok nedenle ortaya çıkabilmekte. Bunlardan birisi imza modu problemi. Sürücü imzalama modu olarak da geçen bu özellik, imzalı sürücülerin kullanılmasını sağlıyor. Bazı oyunlarda bu mod, sorun çıkarıyor. Bu sorunun önüne geçmek için bu modun devre dışı bırakılması gerekir. Bunun için aşağıdaki adımlar takip edilmeli:

  1. Başlat menüsüne girilmeli ve arama kısmına “cmd” yazılmalı.
  2. Komut İstemi uygulamasına sağ tıkladıktan sonra “Yönetici olarak Çalıştır” seçeneği seçilmeli.
  3. Konsola “bcdedit -set TESTSIGNING OFF” yazılmalı ve Enter tuşuna basılmalı.

  Bu işlemleri uyguladıktan sonra konsol kapatılmalı. Sonrasında ise oyuna girilip oyunun düzelip düzelmediği kontrol edilmeli.

  Veri Yürütme Engellemesi (DEP) ayarını etkinleştirin

  DEP, kötü amaçlı uygulamaların önlenmesi için geliştirilen bir yazılım. Anti hile uygulaması iyi amaçla olsa da bazen hatalı işlem yapılıyor. Bazı durumlarda ise bu özelliğin aktif edilmesi gerekiyor. Eğer özellik aktif değilse aktif edilip test edilmeli. Bunun sebebi anti hile uygulamasının bu özelliğe ihtiyaç duyması.

  1. “Windows + I” tuşlarına basın ve Ayarlar uygulamasına girin.
  2. Ardından “Sistem -> Hakkında” kısmına gelin.
  3. “Gelişmiş Sistem Ayarları” bağlantısına tıklayın.
  4. “Gelişmiş” sekmesine girdikten sonra “Performans” altında bulunan “Ayarlar” butonuna basın.
  5. Açılan pencerede sağ tarafta bulunan “Veri Yürütme Engellemesi” kısmına girin.
  6. “Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP'yi aç” seçeneğini seçin.
  7. Bu işlemlerin ardından “Tamam” butonuna basın ve pencereleri kapatın.

  Önerilen ekran kartı sürücüsünü yeniden kurun

  Sorun, bu aşamalara kadar halen devam ediyor ise muhtemelen sürücü kaynaklı bir sorun yaşanıyor. Bu durumda yapılması gereken şey ekran kartı sürücüsünü tekrar kurmak. Burada önemli olan husus doğrulanmış önerilen ekran kartı sürücüsünü kurmak. Doğrulanmış ve önerilen olması, performans açısından da büyük bir önem taşıyor.

  İmzalı bir sürücü olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

  1. “Windows + R” tuşlarına basıp Çalıştır uygulamasına ulaşın.
  2. sigverif” yazdıktan sonra “OK” butonuna basın veya “Enter” tuşunu kullanın.
  3. Açılan ekranda “Başlat” butonuna basılmalı. Tarama işlemi uzun sürebilir.

  İşlem tamamlandıktan sonra eğer listede sürücü bulunuyor ise imzalı olmayan sürücü var demek. Eğer bu sürücüler arasında AMD ve NVIDIA’ya ait sürücü tespit edilirse yeniden kurulum yapılmalı.

  DDU kullanarak ekran kartı kalıntılarını temizleyin

  Game Security Violation Detected hatasını önlemenin yollarından birisi DDU kullanmak. Ekran kartını tekrar kurmadan önce temizlik yapmak gerekiyor. Bu uygulama, sürücü kalıntılarını siliyor. Veri kalıntıları, sürücünün sonraki yüklemelerde eski sürücü ile çakışmasına yol açabiliyor. Bundan dolayı DDU kullanılması ve temiz kaldırma işlemi uygulanması gerekir. Bunun için şu adımlar takip edilmeli:

  1. Bu bağlantıdan uygulama indirilmeli.
  2. Sıkıştırılmış dosyadaki DDU uygulaması çalıştırılmalı.
  3. Uygulama başlatıldıktan sonra sağ taraftan GPU markası seçilmeli.
  4. Sonrasında “Temizle ve yeniden başlat” butonuna basılmalı. Bu seçenek, en çok önerilen seçenek olmakta.

  Ekran kartının sürücüsünü yükleyin

  DDU, gerekli temizlik işlemlerini tamamladıktan sonra sistemi yeniden başlatıyor. Bu işlemin ardından ekran kartı sürücüsü kurulmalı. Hangi ekran kartı modelini kullanıyor iseniz o markanın sitesine girilmeli. Sonrasında sürücü seçilmeli. Sürücü seçerken önerilen ve WHQL içeren sürücü olmasına dikkat edilmeli.

  Ekran kartı sürücüsü indirildikten sonra kurulum işlemlerine geçilmeli. Bunun için indirilen dosyanın başlatılması yeterli oluyor. Ekran kartı sürücüsü kurulduktan sonra sistemin yeniden başlatılması isteniyor. Bu aşama da tamamlandıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediği tespit edilmeli.

  Gereksiz işlemleri sonlandırın

  Bu sorun ile karşılaşan bazı oyuncular, arka plan işlemleri sebebiyle hata yaşamakta. Arka planda çalışan pek çok uygulama yer alabilir. Bunlardan bazıları ön planda gözükmese de arka planda işler yapar. Bunun için yapılması gereken şey Görev Yöneticisi’ne girdikten sonra “İşlemler” sekmesine girmek. Ardından gereksiz bulunan işlemleri sonlandırmak.

  Bunun yanı sıra daha hızlı bir adım için RKill adında uygulama mevcut. Uygulamanın amacı, arka plan işlemlerini temizlemek. Uygulama indirildikten sonra başlatılmalı ve çalıştırılmalı. Uygulama, operasyonu tamamladıktan sonra oyuna girilmeli. Eğer sorun çözüldüyse iyi oyunlar diliyoruz.

  Oyun dosyalarını doğrulayın

  Kullanıcılar, Game Security Violation Detected hatasını doğrulama sebebiyle de yaşıyor. Doğrulama işlemini uygulamak için aşağıdaki adımların tek tek uygulanması gerekiyor.

  1. Steam uygulamasına girilmeli.
  2. Sonrasında kütüphanede bulunan Apex Legends seçilmeli.
  3. Apex Legends oyununa sağ tıklanmalı. “Özellikler” seçeneğine basılmalı.
  4. Açılan ekranda “Yerel Dosyalar” kısmına geçiş yapmak gerekiyor.
  5. Bu sekmede alt kısımda bulunan “Oyun dosyalarını doğrula” butonuna tıklanmalı.

  Bu butona tıkladıktan sonra eğer bir sorun tespit edilirse güncelleme işlemi yapılıyor. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra Apex Legends oyunu yeniden başlatılmalı. Oyun, bu çözüm yöntemlerinden biri veya birkaçı uygulandıktan sonra çalışması gerekir. Umarız sizler için anlattığımız bu adımlar faydalı olmuştur.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  Xbox Game Pass'e Eklenecek ve Çıkacak Oyunlar Açıklandı!

  Haziran ayında Xbox Game Pass'e 8 yeni oyun ekleniyor. Bununla beraber bazı oyunlar da platformdan kaldırılıyor.

  Call of Duty Bu Yıl Xbox Game Pass'e Geliyor

  Microsoft'un Activision Blizzard'ı 69 milyar dolara satın almasının ardından, oyuncuların merakla beklediği Call of Duty serisinin Xbox Game Pass'e ne zaman ekleneceği sorusu nihayet yanıt buluyor.

  Game Security Violation Detected (#00000001) Hatası Nasıl Çözülür?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et