R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Factorio Sistem Gereksinimleri

  Oyuncuların başlamak istediği oyunlardan birisi olan Factorio sistem gereksinimleri ile merak ediliyor. Oyunun sistem gereksinimlerini sizler için paylaştık.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  05.10.2022 17:42 2306 2 dk okuma süresi
  Factorio Sistem Gereksinimleri
  Son Düzenleme:

  Bilgisayar teknolojilerinin geliştirilmesiyle beraber pek çok video oyunu geliştirildi. Bu oyunlar arasında simülasyon oyunları, insanların hayal dünyasını serbest bıraktığı için oldukça tercih ediliyor. Bazıları hikaye tabanlı oyunlar severken bazıları kendi yolundan gitmek ister. İnsanlara kendi yolunu çizme imkanı veren Factorio da bu oyunlardan birisi. Bu içeriğimizde Factorio hakkında bilgi verip sistem gereksinimlerinden bahsedeceğiz.

  Factorio hakkında bilgi

  Factorio oyunu, yıllardır geliştirilen ve 14 Ağustos 2020 tarihinde resmî olarak 1.0 sürümü ile piyasada yer bulmaya başlayan bir oyun. Şu anda bu oyun Windows, Mac OS ve Linux işletim sisteminde yer alıyor. Ayrıca, 28 Ekim 2022 tarihi itibariyle Nintendo Switch platformunda da yer edinecek. Fabrika kurma, simülasyon ve gerçek zamanlı strateji oyunu olan Factorio’da amaç, fabrika kurup otomasyon yapmak. Yani makinelerin kendi kendine çalışmasını sağlamak. Temel amaç ise roket inşa edip bu gezegenden kurtulmak.

  Factorio sistem gereksinimleri başlığına geçmeden önce oyun hakkında birkaç bilgi daha vermek istiyoruz. 

  Factorio hem tek hem çok oyunculu oynanan bir simülasyon oyunu. Bazı oyuncuların yorumuna göre oyun, grafikleriyle oldukça basit gözükse de oynandıktan sonra bağımlılık yapıyor. Bant sistemi, tren yönetimi, savunma ve araştırma gibi çeşitli özelliklere yer veriyor. Oyun, 120 TL’lik fiyatıyla Steam’de yer edinmiş durumda. Oyunun Nintendo Switch fiyatı ise henüz belli değil.

  Factorio sistem gereksinimleri

  Oyunun sistem gereksinimlerini incelediğimizde çok yüksek donanımlar gerektirmediği görülüyor. Bu da oyunun pek çok sistemde rahatlıkla çalışabileceği anlamına geliyor. Şunu ifade edelim ki Factorio’da FPS düşüren şeyler arasında efektler yer alıyor. Oyuncular, efektleri kapatarak ciddi bir FPS artışı kazanır.

  En düşük sistem gereksinimleri

  • Windows 7 64 bit işletim sistemi
  • Çift çekirdek 3 GHz işlemci
  • 4 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 260, Radeon HD 4850 veya Intel HD Graphics 5500 ekran kartı
  • DirectX 10.1
  • 512 MB VRAM
  • 3 GB depolama alanı

  Önerilen sistem gereksinimleri

  Factorio sistem gereksinimleri, en düşük sistem gereksinimlerinin yanı sıra önerilen sistem gereksinimleri ile de merak ediliyor. Önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde bulunuyor:

  • Windows 10 işletim sistemi
  • 4 çekirdek 3 GHz işlemci
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 750 Ti veya Radeon R7 360 ekran kartı
  • DirectX 11
  • 2 GB VRAM
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Windows’a Rakip Çıktı: Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemi Geliyor!

  Lenovo, yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi ile Windows'a rakip oluyor. CES 2024'te duyurulan bu sistem, 2024'te piyasaya çıkacak.

  Huawei Yeni İşletim Sistemini Resmen Tanıttı: İşte Karşınızda HarmonyOS NEXT!

  Huawei, Android'den bağımsız yeni işletim sistemi HarmonyOS NEXT'i duyurdu. Yakında kullanıma sunulacak sistem, teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlatıyor.

  Windows 11 Bellek Gereksinimleri Yükseliyor: 16GB RAM Yeni Standart

  Microsoft, Windows 11 gereksinimlerini artırıyor. Yapay zekadaki gelişmelerle sistem gereksinimlerini güncelleyerek 16GB RAM'i yeni standart olarak belirliyor.

  Factorio Sistem Gereksinimleri

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et