R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TRT Netflix’e Rakip Olacak! TRT Kendi İçerik Platformu’nu Kuruyor!

  TRT uzun süredir üzerinde çalıştığı kendi uluslararası içerik platformu için resmi açıklamayı yaptı. TRT yeni gelecek platformu, Netflix ve Disney Plus gibi büyük uluslararası platformlara güçlü bir rakip olacak!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 12.05.2022 12:15 1246 2 dk okuma süresi
  TRT Netflix’e Rakip Olacak! TRT Kendi İçerik Platformu’nu Kuruyor!
  Son Düzenleme:

  Televizyondaki sanallaşma her geçen gün daha da hızlanıyor. Dünyanın her yerinde Netflix ve Disney Plus gibi dev şirketlerin uluslararası içerik platformları büyük talep görüyor. Dijital yayın platformlarının yakaladığı başarı ve artan talep nedeniyle pek çok şirket ve kuruluşta bu alanda yatırım yapmaya başladı. Kısa bir süre önce Acun Medya, Exxen ile sektöre hızlı bir giriş yapmıştı. Şimdi ise Türkiye’de bu sektöre güçlü bir rakip girmeye hazırlanıyor. Bu rakip TRT olacak!

  Türkiye’de Netflix, Exxen, Gain, BluTV ve PuhuTV hizmet veriyor. 14 Haziran’da bu platformlara Disney Plus’ta eklenecek.

  TRT Kendi İçerik Platformunu Kuracak

  Türkiye’de hizmet veren dijital içerik ve yayın platformlarına bir yenisi de TRT ile eklenecek. TRT uzun süredir üzerinde çalıştığı platformun çalışmalarını hızlandırdı. TRT özellikle, mevcut platformlardaki yayınların Türk toplum yaşantısına ve geleneklerine uygunsuzluğu konusundaki eleştirilerden yoksun bir dijital içerik platformu sunmayı hedefliyor.  

  Uluslararası Genç İletişimciler Forumu’na katılan TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, TRT’nin dijital yayın platformu hakkında önemli açıklamalara imza attı. Sobacı yaptığı açıklamasında TRT olarak Netflix’e önemli bir alternatif oluşturacak dijital bir platform üzerinde çalıştıklarını ancak bu projenin ancak 2023’te hizmete alınabileceğini belirtti. 

  TRT’nin geçmişten günümüze ulaşan sayısız içerik zenginliğinin yanı sıra bugün çok kanallı bir kuruluş olarak sunacağı içeriklerin çeşitliliği çok daha fazla olacak. Bu özelliği Disney Plus’ın Netflix karşısındaki güçlü özelliklerinden birisi olan “içerik çeşitliliği” bakımından gerçekten önemli bir artı oluşturacağı belirtiliyor.

  Peki siz TRT’nin kendi dijital platformuyla ilgili ne düşünüyorsunuz. Çıktığında TRT’nin dijital içerik platformu çıktığında abonelik alır mısınız? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S23 Rakiplerine meydan okumaya geliyor!

  Samsung Galaxy S23 teknik özellikleri ile sektörün en iyisi olmaya geliyor. SAmsung S23 teknik özellikleri ve fiyatına haberimizden ulaşabilirsiniz.

  Twitch’e Yeni Rakip Geliyor! Meta Canlı Yayın Platformunu Deniyor!

  Meta, WhatsApp, Instagram ve Facebook ile yakaladığı internet hakimiyetini yeni canlı yayın platformu Super ile Twitch'e rakip olarak, daha da genişletmeyi hedefliyor. İşte Meta'nın test aşamasındaki canlı yayın platformu!

  Apple Music ve Spotify İçin Yeni Rakip! TikTok Music Geliyor!

  Müzik ve görsel efektli kısa videoların paylaşıldığı ve çoğu kullanıcının yeni şarkıları keşfettiği TikTok, yaptığı yeni başvuruyla müzik servisi getiriyor. TikTok Music adıyla Spotify ve Apple Music için yeni rakip oluyor.

  Yeni Skate Oyunu Bekleyenlere Müjde: Oyun Ücretsiz Olacak!

  Efsanevi Skate oyunun yeni versiyonundan güzel haberler geldi. Electronics Arts, serinin 4.oyunu Skate özelliklerini açıklamaya başladı.

  Elif 1346
  TRT Netflix’e Rakip Olacak! TRT Kendi İçerik Platformu’nu Kuruyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et