R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TRT Netflix’e Rakip Olacak! TRT Kendi İçerik Platformu’nu Kuruyor!

  TRT uzun süredir üzerinde çalıştığı kendi uluslararası içerik platformu için resmi açıklamayı yaptı. TRT yeni gelecek platformu, Netflix ve Disney Plus gibi büyük uluslararası platformlara güçlü bir rakip olacak!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  12.05.2022 12:15 1587 2 dk okuma süresi
  TRT Netflix’e Rakip Olacak! TRT Kendi İçerik Platformu’nu Kuruyor!
  Son Düzenleme:

  Televizyondaki sanallaşma her geçen gün daha da hızlanıyor. Dünyanın her yerinde Netflix ve Disney Plus gibi dev şirketlerin uluslararası içerik platformları büyük talep görüyor. Dijital yayın platformlarının yakaladığı başarı ve artan talep nedeniyle pek çok şirket ve kuruluşta bu alanda yatırım yapmaya başladı. Kısa bir süre önce Acun Medya, Exxen ile sektöre hızlı bir giriş yapmıştı. Şimdi ise Türkiye’de bu sektöre güçlü bir rakip girmeye hazırlanıyor. Bu rakip TRT olacak!

  Türkiye’de Netflix, Exxen, Gain, BluTV ve PuhuTV hizmet veriyor. 14 Haziran’da bu platformlara Disney Plus’ta eklenecek.

  TRT Kendi İçerik Platformunu Kuracak

  Türkiye’de hizmet veren dijital içerik ve yayın platformlarına bir yenisi de TRT ile eklenecek. TRT uzun süredir üzerinde çalıştığı platformun çalışmalarını hızlandırdı. TRT özellikle, mevcut platformlardaki yayınların Türk toplum yaşantısına ve geleneklerine uygunsuzluğu konusundaki eleştirilerden yoksun bir dijital içerik platformu sunmayı hedefliyor.  

  Uluslararası Genç İletişimciler Forumu’na katılan TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, TRT’nin dijital yayın platformu hakkında önemli açıklamalara imza attı. Sobacı yaptığı açıklamasında TRT olarak Netflix’e önemli bir alternatif oluşturacak dijital bir platform üzerinde çalıştıklarını ancak bu projenin ancak 2023’te hizmete alınabileceğini belirtti. 

  TRT’nin geçmişten günümüze ulaşan sayısız içerik zenginliğinin yanı sıra bugün çok kanallı bir kuruluş olarak sunacağı içeriklerin çeşitliliği çok daha fazla olacak. Bu özelliği Disney Plus’ın Netflix karşısındaki güçlü özelliklerinden birisi olan “içerik çeşitliliği” bakımından gerçekten önemli bir artı oluşturacağı belirtiliyor.

  Peki siz TRT’nin kendi dijital platformuyla ilgili ne düşünüyorsunuz. Çıktığında TRT’nin dijital içerik platformu çıktığında abonelik alır mısınız? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung'dan Dev Hamle: Apple Vision Pro'ya Rakip Geliyor!

  Samsung'un uzun süredir beklenen AR/VR gözlüğü, son ticari marka başvuruları ile gün yüzüne çıktı. Cihaz, Apple Vision Pro'ya rakip olacak gibi görünüyor!

  YouTube, Yapay Zeka Denetimlerini Artırıyor: İçerik Üreticileri İçin Yeni Kurallar Geliyor!

  YouTube, yapay zeka içeriklerinin denetimini sıkılaştırmaya başlıyor. İçerik üreticileri için yeni kurallar getiriliyor!

  Yapay Zekada Yeni Bir Dönem Başlıyor: Herkes Kendi ChatGPT'sini Yapabilecek!

  OpenAI, kişiselleştirilebilir ChatGPT modelleri yaratma imkânı sunan GPT Store'u tanıttı. Yapay zeka meraklıları artık kendi GPT'lerini kolayca oluşturabilecek.

  Elon Musk’ın Yeni Girişimi xAI, Kendi Yapay Zekasını Çıkarıyor!

  Elon Musk'ın son hamlesi, xAI markası altında yankı uyandıracak. Resmi açıklamada, Musk'ın sahibi olduğu şirket xAI, ilk AI ürününü bu hafta sonu çıkarıyor.

  TRT Netflix’e Rakip Olacak! TRT Kendi İçerik Platformu’nu Kuruyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et