R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TRT Netflix’e Rakip Olacak! TRT Kendi İçerik Platformu’nu Kuruyor!

  TRT uzun süredir üzerinde çalıştığı kendi uluslararası içerik platformu için resmi açıklamayı yaptı. TRT yeni gelecek platformu, Netflix ve Disney Plus gibi büyük uluslararası platformlara güçlü bir rakip olacak!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 12.05.2022 12:15 1304 2 dk okuma süresi
  TRT Netflix’e Rakip Olacak! TRT Kendi İçerik Platformu’nu Kuruyor!
  Son Düzenleme:

  Televizyondaki sanallaşma her geçen gün daha da hızlanıyor. Dünyanın her yerinde Netflix ve Disney Plus gibi dev şirketlerin uluslararası içerik platformları büyük talep görüyor. Dijital yayın platformlarının yakaladığı başarı ve artan talep nedeniyle pek çok şirket ve kuruluşta bu alanda yatırım yapmaya başladı. Kısa bir süre önce Acun Medya, Exxen ile sektöre hızlı bir giriş yapmıştı. Şimdi ise Türkiye’de bu sektöre güçlü bir rakip girmeye hazırlanıyor. Bu rakip TRT olacak!

  Türkiye’de Netflix, Exxen, Gain, BluTV ve PuhuTV hizmet veriyor. 14 Haziran’da bu platformlara Disney Plus’ta eklenecek.

  TRT Kendi İçerik Platformunu Kuracak

  Türkiye’de hizmet veren dijital içerik ve yayın platformlarına bir yenisi de TRT ile eklenecek. TRT uzun süredir üzerinde çalıştığı platformun çalışmalarını hızlandırdı. TRT özellikle, mevcut platformlardaki yayınların Türk toplum yaşantısına ve geleneklerine uygunsuzluğu konusundaki eleştirilerden yoksun bir dijital içerik platformu sunmayı hedefliyor.  

  Uluslararası Genç İletişimciler Forumu’na katılan TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, TRT’nin dijital yayın platformu hakkında önemli açıklamalara imza attı. Sobacı yaptığı açıklamasında TRT olarak Netflix’e önemli bir alternatif oluşturacak dijital bir platform üzerinde çalıştıklarını ancak bu projenin ancak 2023’te hizmete alınabileceğini belirtti. 

  TRT’nin geçmişten günümüze ulaşan sayısız içerik zenginliğinin yanı sıra bugün çok kanallı bir kuruluş olarak sunacağı içeriklerin çeşitliliği çok daha fazla olacak. Bu özelliği Disney Plus’ın Netflix karşısındaki güçlü özelliklerinden birisi olan “içerik çeşitliliği” bakımından gerçekten önemli bir artı oluşturacağı belirtiliyor.

  Peki siz TRT’nin kendi dijital platformuyla ilgili ne düşünüyorsunuz. Çıktığında TRT’nin dijital içerik platformu çıktığında abonelik alır mısınız? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Açıkladı: İnternetin Yüzde 60’ı Kopya İçerikten Oluşuyor

  Google mühendisi, bir etkinlikte kopya içerik konusuna yer verdi. İnternetin neredeyse %60'ının kopya veya yinelenen içeriklerden oluştuğunu dile getirdi.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  2022 Katar FIFA Dünya Kupası Uygulamaları Şüphe Uyandırdı! Sızıntılara Göre Verilere Tam Erişim Olacak!

  2022 FIFA Dünya Kupası, Katar’da gerçekleştirilecek. Uzmanlar tarafından yapılan son açıklamalara göre Katar, zorunlu uygulamalarla gizliliği ihlal ediyor.

  Samsung Bakım Modu ile Verileriniz Güvende Olacak!

  Samsung bakım modu sayesinde kişisel verilere teknik servis uzmanları bile erişemeyecek! Bakım modu özelliğinin 2023 yılına kadar aktif olacağı belirtiliyor.

  TRT Netflix’e Rakip Olacak! TRT Kendi İçerik Platformu’nu Kuruyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et