R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Spotify 5 ülkede video paylaşmak için başvuru şartını kaldırdı!

  Spotify video içerik paylaşımında önemli adımlar atmaya devam ediyor. Video içerik paylaşımlarının yoğun talep görmesi üzerine herkesin video podcast yayınlamasına izin vermeye hazırlanıyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  21.04.2022 19:10 936 2 dk okuma süresi
  Spotify 5 ülkede video paylaşmak için başvuru şartını kaldırdı!
  Son Düzenleme:

  Spotify’in uzun süredir beklenen herkesin video podcast sunabilmesine dair bugün önemli bir gelişme yaşandı. Platform, video içeriği yayınlayabilmesine izin vermeye hazır olduğunu gösterdi. Böylelikle artık video içeriği yayınlanabilmesi için Spotfiy’e başvuru yapılmasına gerek olmayacak

  5 ülkede uygulamaya alındı

  Spotify, bugünden itibaren ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki tüm içerik oluşturucuların “Anchor” aracılığıyla video içerikleri yayınlayabilmelerine izin veriyor. Spotify'ın “podcast abonelik” sistemini kullanarak da erişim için ücret alınabiliyor.

  Spotify video içeriklerinin hem üretimi hem de izlenmesi konusunda yardımcı olacak bazı önemli yükseltmeler de yaptı.

  Yardımcı ek özellikler geldi

  Spotify, yeni başlayanlar için video içeriklere yönelik olarak anketler ve “Soru-Cevap” oturumları gibi etkileşimli özellikler sunmaya başladı. Gömülü videoların artık web sitelerinde oynatılabilmesi de mümkün olacak. Bu sayede kullanıcıların videoları görüntüleyebilmek için Spotify'ı başlatmasına gerek kalmayacak.

  Yapımcılar artık Anchor'ın kanal olarak hizmet verdiği video içerikleri ücretsiz olarak yayınlamak için Riverside'ın web tabanlı kaydını kullanabilir. Ayrıca, kapsamlı bir arka katalogunuz varsa, sesli içerikleri toplu olarak video sürümleriyle değiştirebilmekte mümkün olacak.

  Spotify, uygulama alınan bu 5 ülke dışındaki diğer ülkelerde de “gelecekte” video podcast yükleme desteğinin sağlanacağını açıkladı. Ayrıca Spotify’dan içerik oluşturucularının aboneliklerin ötesinde para kazanmaları için daha fazla seçenek geleceği müjdesi de geldi.

  Spotify, Temmuz 2020'de video podcast'leri tanıttı, ancak bu tanıtım oldukça sınırlıydı. Spotify, Ekim 2021'de tüm içerik oluşturuculara erişimi teknik olarak genişletmiş olsa da, başvuru şartı bulunuyor. Sadece programlarının video sürümlerini paylaşmak isteyen podcast yayıncıları için bir engel teşkil etmeye devam etmişti.

  Spotfiy'in video podcast özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar veya R10.NET Forum'dan bizimle görüşlerinizi paylaşın!

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!

  Android 15 ile gelen Bluetooth LE Audio ve Dinamik Uzamsal Ses desteği, kablosuz ses kalitesini artırarak sinema salonu gibi bir deneyim yaşamasını sağlayacak.

  Valorant, Çok Yakında PS5 ve Xbox Konsollara Geliyor!

  Valorant, 14 Haziran'da PS5 ve Xbox Series X/S konsollarda sınırlı beta sürümüyle oyuncularla buluşuyor. Konsol sürümünde çapraz oyun özelliği de mevcut.

  Sniper Elite 4, iPhone 15 Pro'ya Geliyor!

  Sniper Elite 4, yedi yıl sonra iPhone 15 Pro, M1 iPad ve Mac'lerde oynanabilecek. İkinci Dünya Savaşı keskin nişancı deneyimi Apple cihazlarda sizi bekliyor!

  Spotify 5 ülkede video paylaşmak için başvuru şartını kaldırdı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et