R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak

  Netflix, yeni kategori merkezi sistemi sayesinde kişiselleştirilmiş önerilerinizi ilk sıraya taşıma özelliğini getiriyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  21.04.2022 18:50 1382 1 dk okuma süresi
  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak
  Son Düzenleme:

  Netflix, uzun bir aradan sonra TV arayüzünde küçük bir yenileme gerçekleştirdi. Netflix yaptığı bu yenileme ile birlikte kategori dizisini değiştiriyor. Eski kategori dizisi, sol bölümdeki izleme alışkanlıklarınıza göre uyarlanan ve tür önerilerini öne çıkartan bir “Kategori Merkezi” menüsüne dönüştürülecek.

  Kullanıcılar, Netflix arayüzünde her yükleme ile birlikte tekrar tekrar değiştiğini düşünüyor. Ancak kategoriler menüsü “Trendler”, “Popüler” ve “İzlemeye Devam Et” kısımlarının alt kısmında yer alıyor. Komedi, aksiyon, korku vb. gibi temel türleri listelemenin dışında farklı tatil odaklı koleksiyonları da vurguluyordu.

  Arayüze gelen güncellemeyle birlikte, bu kategorileri herkes için aynı sırayla listelemek yerine, ilk üç seçenek bireysel kullanıcılara göre özelleştirilebilecek.

  Netflix

  Kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefliyor

  Gelecek güncelleme çerçevesinde Netflix’in önerilerinin ne kadar “spesifik” olacağı net değil. Şirket, yeni içerik önermek için bu kategorileri kullanacak. Ancak kullanıcı isterse bu kategorileri “manuel” olarak da yükleyebilme şansına sahip olacak. Ayrıca, Netflix'in yeni Kategori Merkezi hakkında paylaştığı basın bültenine ve resimlere dayanarak, önerilerini oldukça geniş ve basit tuttuğu görülüyor.

  Netflix’in kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik uzun süredir çözülmesi beklenen sorunlara abone sayısında düşüş yaşamasından sonra başlaması sizce durumu kurtarabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Haftaya A101 Marketlere Android TV Box ve Tabletler Geliyor!

  18 Nisan A101 kataloğu, Android TV Box, tabletler ve çok daha fazlasını uygun fiyatlarla sunuyor. Yeni teknolojilere göz atın!

  Haftaya BİM Marketlerde Teknoloji Rüzgarı Esecek: LG ve TCL Markalı Akıllı Televizyonlar Geliyor!

  19 Nisan BİM aktüel kataloğu, TCL ve LG akıllı TV'lerden elektrikli bisikletlere kadar çeşitli teknoloji ürünleri sunuyor.

  WhatsApp'a Yeni Özellik Geliyor: Kişilere Not Eklenebilecek!

  WhatsApp, kişisel notlar ekleyerek iletişimi kolaylaştıran yeni bir özelliği test ediyor. Sohbetler artık daha düzenli ve özel olacak!

  YouTube'a Yeni Tasarım Geliyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  YouTube, yeni tasarım testleriyle kullanıcı deneyimini yeniliyor. Başlık ve açıklamalar sağa taşındı, önerilen videolar dikkat çekici hale geldi.

  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et