R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak

  Netflix, yeni kategori merkezi sistemi sayesinde kişiselleştirilmiş önerilerinizi ilk sıraya taşıma özelliğini getiriyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 21.04.2022 18:50 203 1 dk okuma süresi
  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak
  Son Düzenleme:

  Netflix, uzun bir aradan sonra TV arayüzünde küçük bir yenileme gerçekleştirdi. Netflix yaptığı bu yenileme ile birlikte kategori dizisini değiştiriyor. Eski kategori dizisi, sol bölümdeki izleme alışkanlıklarınıza göre uyarlanan ve tür önerilerini öne çıkartan bir “Kategori Merkezi” menüsüne dönüştürülecek.

  Kullanıcılar, Netflix arayüzünde her yükleme ile birlikte tekrar tekrar değiştiğini düşünüyor. Ancak kategoriler menüsü “Trendler”, “Popüler” ve “İzlemeye Devam Et” kısımlarının alt kısmında yer alıyor. Komedi, aksiyon, korku vb. gibi temel türleri listelemenin dışında farklı tatil odaklı koleksiyonları da vurguluyordu.

  Arayüze gelen güncellemeyle birlikte, bu kategorileri herkes için aynı sırayla listelemek yerine, ilk üç seçenek bireysel kullanıcılara göre özelleştirilebilecek.

  Netflix

  Kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefliyor

  Gelecek güncelleme çerçevesinde Netflix’in önerilerinin ne kadar “spesifik” olacağı net değil. Şirket, yeni içerik önermek için bu kategorileri kullanacak. Ancak kullanıcı isterse bu kategorileri “manuel” olarak da yükleyebilme şansına sahip olacak. Ayrıca, Netflix'in yeni Kategori Merkezi hakkında paylaştığı basın bültenine ve resimlere dayanarak, önerilerini oldukça geniş ve basit tuttuğu görülüyor.

  Netflix’in kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik uzun süredir çözülmesi beklenen sorunlara abone sayısında düşüş yaşamasından sonra başlaması sizce durumu kurtarabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 946

  Şizofreni Hastalığı

  Şizofreni hastalığı, şiddetli kişilik bölünmesi ve gerçeklikle temas kaybı ile karakterize bir psikiyatrik hastalıktır.

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Volkswagen tabanlı "buggy" Meyers Manx, 60 yıl sonra ilk kez yeni modeliyle tanıtıldı. İşte elektrikli olacağı açıklanan Meyers Manx 2.0 Electric özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et