R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak

  Netflix, yeni kategori merkezi sistemi sayesinde kişiselleştirilmiş önerilerinizi ilk sıraya taşıma özelliğini getiriyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  21.04.2022 18:50 1281 1 dk okuma süresi
  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak
  Son Düzenleme:

  Netflix, uzun bir aradan sonra TV arayüzünde küçük bir yenileme gerçekleştirdi. Netflix yaptığı bu yenileme ile birlikte kategori dizisini değiştiriyor. Eski kategori dizisi, sol bölümdeki izleme alışkanlıklarınıza göre uyarlanan ve tür önerilerini öne çıkartan bir “Kategori Merkezi” menüsüne dönüştürülecek.

  Kullanıcılar, Netflix arayüzünde her yükleme ile birlikte tekrar tekrar değiştiğini düşünüyor. Ancak kategoriler menüsü “Trendler”, “Popüler” ve “İzlemeye Devam Et” kısımlarının alt kısmında yer alıyor. Komedi, aksiyon, korku vb. gibi temel türleri listelemenin dışında farklı tatil odaklı koleksiyonları da vurguluyordu.

  Arayüze gelen güncellemeyle birlikte, bu kategorileri herkes için aynı sırayla listelemek yerine, ilk üç seçenek bireysel kullanıcılara göre özelleştirilebilecek.

  Netflix

  Kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefliyor

  Gelecek güncelleme çerçevesinde Netflix’in önerilerinin ne kadar “spesifik” olacağı net değil. Şirket, yeni içerik önermek için bu kategorileri kullanacak. Ancak kullanıcı isterse bu kategorileri “manuel” olarak da yükleyebilme şansına sahip olacak. Ayrıca, Netflix'in yeni Kategori Merkezi hakkında paylaştığı basın bültenine ve resimlere dayanarak, önerilerini oldukça geniş ve basit tuttuğu görülüyor.

  Netflix’in kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik uzun süredir çözülmesi beklenen sorunlara abone sayısında düşüş yaşamasından sonra başlaması sizce durumu kurtarabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sony INZONE H5 Tanıtıldı: Oyun Tutkunlarının Yeni Favorisi!

  Sony INZONE H5 kablosuz kulaklık tanıtıldı. Bu eşsiz kulaklık, oyunculara yönelik yüksek ses kalitesi, gürültü engelleme ve uzun batarya ömrü sunuyor.

  Redmi Buds 5 Pro Resmen Tanıtıldı: İşte Detaylar!

  Redmi Buds 5 Pro, yenilikçi özellikleri ve üstün ses kalitesi ile geliyor. Gürültü engelleme, uzun batarya ömrü ve şık tasarımıyla öne çıkıyor.

  Apple Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Oyunları ve Uygulamaları!

  Apple, 2023'ün en iyi uygulama ve oyunlarını belirleyerek ödüllendirdi. Bu ödüller, iPhone ve iPad ile beraber Mac ve Apple Watch uygulamalarını da kapsıyor.

  Google Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Android Oyunları ve Uygulamaları!

  Google Play Store, 2023'ün en iyi Android uygulamaları ve oyunları listesini yayınlandı. Geçen yıllardan farklı olarak bu yılın trendine yeni kategoriler eklendi.

  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et