R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak

  Netflix, yeni kategori merkezi sistemi sayesinde kişiselleştirilmiş önerilerinizi ilk sıraya taşıma özelliğini getiriyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 21.04.2022 18:50 361 1 dk okuma süresi
  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak
  Son Düzenleme:

  Netflix, uzun bir aradan sonra TV arayüzünde küçük bir yenileme gerçekleştirdi. Netflix yaptığı bu yenileme ile birlikte kategori dizisini değiştiriyor. Eski kategori dizisi, sol bölümdeki izleme alışkanlıklarınıza göre uyarlanan ve tür önerilerini öne çıkartan bir “Kategori Merkezi” menüsüne dönüştürülecek.

  Kullanıcılar, Netflix arayüzünde her yükleme ile birlikte tekrar tekrar değiştiğini düşünüyor. Ancak kategoriler menüsü “Trendler”, “Popüler” ve “İzlemeye Devam Et” kısımlarının alt kısmında yer alıyor. Komedi, aksiyon, korku vb. gibi temel türleri listelemenin dışında farklı tatil odaklı koleksiyonları da vurguluyordu.

  Arayüze gelen güncellemeyle birlikte, bu kategorileri herkes için aynı sırayla listelemek yerine, ilk üç seçenek bireysel kullanıcılara göre özelleştirilebilecek.

  Netflix

  Kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefliyor

  Gelecek güncelleme çerçevesinde Netflix’in önerilerinin ne kadar “spesifik” olacağı net değil. Şirket, yeni içerik önermek için bu kategorileri kullanacak. Ancak kullanıcı isterse bu kategorileri “manuel” olarak da yükleyebilme şansına sahip olacak. Ayrıca, Netflix'in yeni Kategori Merkezi hakkında paylaştığı basın bültenine ve resimlere dayanarak, önerilerini oldukça geniş ve basit tuttuğu görülüyor.

  Netflix’in kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik uzun süredir çözülmesi beklenen sorunlara abone sayısında düşüş yaşamasından sonra başlaması sizce durumu kurtarabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  Epic Games’ten Bu Hafta 2 Oyun Hediye

  Epic Games, geleneksel haftalık ücretsiz oyun vermeye devam ediyor. Her hafta olduğu gibi bu hafta 2 oyun ücretsiz alınabiliyor. Epic Games Kütüphanesi'ne ücretsiz kalıcı olarak eklenebilecek o oyunlar ve sistem gereksinimleri!

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  Netflix, en sevdiğiniz tür ve kategorilerden daha fazlasını öne çıkaracak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et