R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Rusya ve Ukrayna arasındaki krizi prime çevirenlere Google şoku!

  Rusya-Ukrayna savaşını kullanarak gelir elde eden içerik üreticilerine Google tarafından yaptırımlar geldi.

  Yigit Aksüt Yigit Aksüt 13.04.2022 22:10 906 2 dk okuma süresi
  Rusya ve Ukrayna arasındaki krizi prime çevirenlere Google şoku!
  Son Düzenleme:

  Tüm dünyada etkisini sürdüren Rusya-Ukrayna savaşı gün geçtikçe daha fazla mağduriyete sebep oluyor. Can ve mal kayıplarının giderek arttığı savaşta maalesef ki bazı içerik üreticileri bu durumu gelir elde etmek için kullanıyor. 

  Gelen tepkiler üzerine Google konu ile ilgili açıklamasını yaptı ve Rusya-Ukrayna savaşını gelir elde etmek için kullanan içerik üreticilerine yaptırım uygulayacağını belirtti. Google, Rusya-Ukrayna savaşına yönelik çıkar sağlayan tüm içeriklerin reklam gelirlerinden para kazanma özelliğinin iptal edileceğini açıkladı. 

  Rusya - Ukrayna savaşla alakalı reklam gelir elde edenleri affetmeyecek

  Rusya Ukrayna Savaşı

  Gün içerisinde tüm içerik üreticilerine ulaşan Google, Rusya-Ukrayna savaşında primlere izin vermeyeceğini attığı mail ile şu şekilde açıkladı:

  Sayın Yayıncımız,

  Ukrayna'daki savaş nedeniyle; bu savaştan çıkar sağlayan, savaşı inkâr eden veya hoş gören içeriklerden para kazanma özelliğini askıya alıyoruz.

  Ukrayna'daki savaşla ilgili iddialara, mevcut politikaları (ör. şiddeti teşvik eden ya da trajik olayların varlığını reddeden içeriklerden para kazanmanın yasaklandığı Tehlikeli veya hakaret barındıran içerik politikası) ihlal ettikleri durumlarda zaten yaptırım uyguluyorduk. Bu güncellemenin amacı, söz konusu çatışmayla ilgili olarak yayıncılara yönelik talimatları netleştirmek ve bazı durumlarda ayrıntılandırmaktır.

  Yaşadıkları durumdan ötürü mağdurların sorumlu tutan veya benzer şekilde mağdurları hedef alan iddialar (ör. Ukrayna'nın soykırım yaptığı ya da kendi vatandaşlarına kasıtlı olarak saldırdığı iddiaları), bu askı sürecinin kapsamındadır. Kapsamdaki içerikler, bunlarla sınırlı değildir.

  Saygılarımızla,

  Google AdSense Ekibi

  Google yaptırımları hakkında sizin düşünceleriniz neler? Sizce bu yaptırımlar doğru içerikleri etkileyecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Bip
   Bip 7 ay önce
   Google bu konuda haklı

  İlgili İçerikler:

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  App Store'da 2022 yılının en iyilerini Apple CEO'su Tim Cook açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2022'nin App Store en iyi uygulama ve oyunları!

  Google Açıkladı: İnternetin Yüzde 60’ı Kopya İçerikten Oluşuyor

  Google mühendisi, bir etkinlikte kopya içerik konusuna yer verdi. İnternetin neredeyse %60'ının kopya veya yinelenen içeriklerden oluştuğunu dile getirdi.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Hive Social Nedir?

  Hive Social, yakın dönemde popülerlik kazanan ve Instagram, Twitter, hatta MySpace'in bazı tanıdık öğelerini birleştiren bir sosyal medya platformudur.

  Rusya ve Ukrayna arasındaki krizi prime çevirenlere Google şoku!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et