R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Rusya ve Ukrayna arasındaki krizi prime çevirenlere Google şoku!

  Rusya-Ukrayna savaşını kullanarak gelir elde eden içerik üreticilerine Google tarafından yaptırımlar geldi.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  13.04.2022 22:10 1200 2 dk okuma süresi
  Rusya ve Ukrayna arasındaki krizi prime çevirenlere Google şoku!
  Son Düzenleme:

  Tüm dünyada etkisini sürdüren Rusya-Ukrayna savaşı gün geçtikçe daha fazla mağduriyete sebep oluyor. Can ve mal kayıplarının giderek arttığı savaşta maalesef ki bazı içerik üreticileri bu durumu gelir elde etmek için kullanıyor. 

  Gelen tepkiler üzerine Google konu ile ilgili açıklamasını yaptı ve Rusya-Ukrayna savaşını gelir elde etmek için kullanan içerik üreticilerine yaptırım uygulayacağını belirtti. Google, Rusya-Ukrayna savaşına yönelik çıkar sağlayan tüm içeriklerin reklam gelirlerinden para kazanma özelliğinin iptal edileceğini açıkladı. 

  Rusya - Ukrayna savaşla alakalı reklam gelir elde edenleri affetmeyecek

  Rusya Ukrayna Savaşı

  Gün içerisinde tüm içerik üreticilerine ulaşan Google, Rusya-Ukrayna savaşında primlere izin vermeyeceğini attığı mail ile şu şekilde açıkladı:

  Sayın Yayıncımız,

  Ukrayna'daki savaş nedeniyle; bu savaştan çıkar sağlayan, savaşı inkâr eden veya hoş gören içeriklerden para kazanma özelliğini askıya alıyoruz.

  Ukrayna'daki savaşla ilgili iddialara, mevcut politikaları (ör. şiddeti teşvik eden ya da trajik olayların varlığını reddeden içeriklerden para kazanmanın yasaklandığı Tehlikeli veya hakaret barındıran içerik politikası) ihlal ettikleri durumlarda zaten yaptırım uyguluyorduk. Bu güncellemenin amacı, söz konusu çatışmayla ilgili olarak yayıncılara yönelik talimatları netleştirmek ve bazı durumlarda ayrıntılandırmaktır.

  Yaşadıkları durumdan ötürü mağdurların sorumlu tutan veya benzer şekilde mağdurları hedef alan iddialar (ör. Ukrayna'nın soykırım yaptığı ya da kendi vatandaşlarına kasıtlı olarak saldırdığı iddiaları), bu askı sürecinin kapsamındadır. Kapsamdaki içerikler, bunlarla sınırlı değildir.

  Saygılarımızla,

  Google AdSense Ekibi

  Google yaptırımları hakkında sizin düşünceleriniz neler? Sizce bu yaptırımlar doğru içerikleri etkileyecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. 


   

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Bip
   Bip 2 yıl önce
   Google bu konuda haklı

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  iOS 18 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC24 etkinliğinde iOS 18'i tanıttı. Ana ekran özelleştirmeleri ve yeni erişilebilirlik özellikleri ile iOS 18, kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Rusya ve Ukrayna arasındaki krizi prime çevirenlere Google şoku!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et